Подорож в Москву

Москва (Знаменський монастир, Політехнічний музей, Третьяковська галерея, Арбат, Олександрівський сад, Манежна площа, Тверський бульвар, Храм Христа Спасителя, Патріарший міст, Кремль)

Зареєструватись
 
Запис на тур: +38 095 01 17 770, +38 068 31 13 100 Олена
 

Тур в Москву, все найцікавіше за 3 дні

1 день (субота): виїзд зі Львова
2 день (неділя): Кремль. – фрагменти стіни Китайгорода. – Знаменський монастир. – Політехнічний (найбільший музей столиці). – “Великий дім” на Луб’янці. – Російська академія живопису, скульптури та архітектури. – Сталінські небосяги. – Третьяковська галерея. – Ваганьківське кладовище.

3 день (понеділок): Арбат (будинки, де жили, або побували народні літератори). – Собор Василія Блаженного. – Іверська каплиця. – Олександрівський сад. – Могила невідомого солдата. – Манежна площа. – Боровицька площа. – Будинок Пашкова. – Вулиця мистецтв Волхонка. – Тверська. – Тверський бульвар. – Храм Христа Спасителя. – Пішохідний Патріарший міст. – Воробйові гори. – Уклінна гора.

4 день (вівторок): Кремль (Збройна палата, Архітектурний ансамбль дзвіниці Івана Великого, Успенський собор, Благовіщенський собор, Архангельський собор, Церква Ризпокладення, Патріарші палати).

5 день (середа): прибуття до Львова.

Москва – надзвичайне місто, розташоване на двох берегах Москви-ріки. За своїм кільцевим плануванням вона схожа на інші європейські столиці, такі як Відень і Париж. Перше і найдавніше “кільце” – це стіни Кремля. Відомі московські бульвари становлять друге кільце. Найстаровиннішому майже 200 років. Третє – Садове кільце – утворюють 17 вулиць і 12 площ. Багато незрівнянних перлин російського зодчества збереглись, попри всі історичні катаклізми. Москва живе... Москва невичерпна і нескінченна... Тут можна блукати вічно і щоразу робити маленьке відкриття. Кожен, хто зміг відчути її душу, хоче повернутися сюди знову і знову...

Знаменський монастир був заснований в 1631 році на місці пологових палат Романових, які перебували в Зарядді. У дворі садиби стояла домова церква на честь Знамення, пізніше, в 1679–1684 роках на її місці був побудований Знаменський собор – головний храм обителі. Ікону Матері Божої Знамення, на честь якої була побудована стара церква, вважали одним із перших іконописних зображень Матері Божої і вона була дуже шанована в роду Романових.

Політехнічний музей – російський національний музей історії науки і техніки, один із найбільших науково-технічних музеїв світу.

“Великий дім” на Луб’янці. Мабуть, мало будинків в Москві витримали стільки перебудов і настільки радикальну зміну екстер’єру, як цей, у минулому розкішний, а потім настільки зловісний будинок на розі Великої Луб’янки і Луб’янської площі... Його сучасний вигляд нічим не нагадує про бурхливе історичне минуле.

Сталінські небосяги – сім висотних будівель (“сім сестер”), побудованих в Москві наприкінці 1940 – на початку 1950-х років.

Державна Третьяковська галерея – художній музей в Москві, заснований ще в 1856 році, коли Павло Третьяков почав збирати свою колекцію живопису. Це привело до того, що вже 1867 року в Замоскворіччі була відкрита “Московська міська галерея Павла та Сергія Третьякових”, призначена для широкого загалу відвідувачів. Її колекція тоді налічувала 1 276 картин, 471 малюнок та 10 скульптур російських митців, а також 84 полотна іноземних художників. Року 1892 Третьяков заповів свою галерею Москві. Вона – один із найбільших музеїв світу, справжня скарбниця російського образотворчого мистецтва, що налічує понад 130 тисяч творінь. За її експозиціями можна докладно простежувати розвиток російської національної художньої культури від ХІ і аж до кінця ХХ століття.

Ваганьківське кладовище – одне з найобширніших і найвідоміших московських кладовищ. Комплекс споруд біля входу утворює архітектурний ансамбль у стилі московського ампіру. Церква Воскресіння Словучого побудована в 1819–1824 (архітектор – А. Р. Григорієв). Четверик храму з двома приділами (Федора Сікеота та Іоанна Милостивого), що сприймаються як єдине ціле, завершений купольною світловою ротондою з невеликим глухим барабаном. Напівкругла апсида храму та знижені апсиди приділів винесені на одну лінію. Із заходу примикають трапезна (престоли Миколая Чудотворця і мучениці Акилини) та висока триярусна дзвіниця, ускладнена по боках двома наметами.

Арбат – вулиця в Центральному адміністративному окрузі міста Москви (район “Арбат”). Нумерація будинків ведеться від площі Арбатські ворота. Сьогодні вулиця – одне з популярних місць серед іноземних туристів. За прикладом американського Голівуду на Арбаті влаштована російська “Алея зірок”. Дорогою нам зустрінеться всього декілька скульптурних композицій. За цим маршрутом ми побачимо будинки, де жили або побували літератори А. С. Пушкін, Н. В. Гоголь, А. І. Герцен, Л. Н. Толстой, І. А. Бунін, А. А. Блок, М. І. Цветаєва, Б. Ш. Окуджава; композитори А. Н. Скрябін, С. В. Рахманінов, П. І. Чайковський.

Собор Василія Блаженного – православний собор, побудований у XVI столітті. Одна з найбільш впізнаваних пам’яток. Раніше на цьому місці стояла кам’яна церква Трійці з невеликим кладовищем, де був похований шанований в Москві юродивий Василій Блаженний. Екстер’єр храму задуманий як уособлення казкового “райського граду”.

Іверська каплиця – одна з головних святинь російського народу. За традицією, православні люди, які прибували до Москви, обов’язково йшли помолитись до каплиці перед іконою Іверської Матері Божої. Російські царі при в’їзді в Першопрестольну зупинялися біля Воскресенських воріт, із зовнішнього боку яких містилася каплиця, і молилися в ній перед входом в Кремль Року 1929 каплицю зруйнували єврейські більшовики, відновлена з волі Божої в 1990-х.

Олександрівський сад – парк у самому центрі Москви. Розташований з північно-західного боку від Кремля. Площа саду – близько 10-ти гектарів. У ньому розташовано безліч історичних об’єктів – Кутафья вежа Кремля, Італійський грот, обеліск до 300-річчя Будинку Романових, який більшовики переробили на пам’ятник революціонерам і теоретикам соціалізму. Тут же ж розташована Могила невідомого солдата з Вічним вогнем.

Пашков будинок – одна із найзнаменитіших класицистичних будівель Москви. У будинку Пашкова два головних фасади – один дивиться на проїжджу частину і має палацовий, урочистий характер, другий – орієнтований на подвір’я і має більш затишний, садибний вигляд. По цьому маршруту ми оглянемо Манежну та Боровицьку площі, вулицю мистецтв та вулицю Волхонка, Тверський бульвар і Тверську вулицю.

Храм Христа Спасителя – одна із визначних пам’яток столиці. Відвідувачів захоплюють архітектурні достоїнства пам’ятника; розписи його інтер’єрів не тільки високохудожні, це ще й цілий курс богослов’я в образах і фарбах, а унікальний вівтар у вигляді біломармурової шатрової каплиці не має аналогій в історії російської церковної архітектури. З його оглядового майданчика відкривається захоплива панорама столиці.

Патріарший міст – пішохідний міст у Москві. Розташований навпроти храму Христа Спасителя, перетинаючи річку Москву і з’єднуючи Пречистенську і Берсенівську набережні, далі Стилобатна частина йде через Болотний острів і перетинає водовідвідний канал, закінчуючись на Якиманській набережній.

Воробйові гори – одне з найкрасивіших місць в Москві, традиційне місце, що відвідують туристи. Високий правий берег Москви-ріки у всі часи привертав увагу густим лісом, складним рельєфом і чудовою панорамою, що відкривається на річку. На Воробйових горах розташований Оглядовий майданчик, з якого відкривається грандіозна панорама центру міста. Висота Оглядового майданчика – близько 80 м над рівнем Москви-ріки.

Уклінна гора – пологий пагорб на заході Москви, між річками Сетунь і Філька. Колись Уклінна гора містилась далеко за межами Москви, а з її вершини відкривалась панорама міста. Подорожуючі часто зупинялися тут, щоб поглянути на Москву і вклонитися їй – звідси походить назва гори.

Кремль – найдавніша частина Москви, головний суспільно-політичний, духовно-релігійний і історико-художній комплекс столиці Росії, офіційна резиденція президента Російської Федерації.

Збройна палата – всесвітньо відомий музей-скарбниця. У музеї представлені стародавні державні атрибути, парадний царський одяг і коронаційні сукні, облачення церковних ієрархів, золоті та срібні вироби роботи російських, європейських та східних майстрів, пам’ятки збройової майстерності, екіпажі, парадна кінська збруя. Експонати музею відрізняються коштовністю матеріалів та прикрас, найвищим художнім рівнем виконання і особливою значиміщістю в історії російської державності та культури.

Архітектурний ансамбль дзвіниці Івана Великого, Успенської дзвіниці і Філаретової прибудови протягом багатьох століть є архітектурною домінантою центру столиці. На першому поверсі Успенської дзвіниці розміщується виставковий зал Музеїв Московського Кремля, а в унікальній пам’ятці давньоруської архітектури – дзвіниці Івана Великого – відкрився музей, присвячений історії архітектурного ансамблю Московського Кремля.

Успенський собор. Протягом століть – головний храм російської держави. У соборі відбувалися церемонії вінчання на царство, коронації імператорів, поставлення глав російської православної церкви, поховання митрополитів і патріархів. Сьогодні в Успенському соборі Кремля можна побачити величний іконостас і ансамбль монументального живопису, одне з найбільших в Росії зібрань особливо шанованих і художньо цінних ікон, знамените молінням місце Івана Грозного, унікальний історичний некрополь.

Благовіщенський собор – особистий, будинковий храм великих московських князів і царів.
Величезну цінність представляє ансамбль монументального живопису собору часу Івана Грозного і стародавній іконостас. Багато дослідників вважають, що ікони деісусного чину належать пензлю славетного Феофана Грека, а частина ікон святкового ряду – превеликому художнику російського середньовіччя Андрію Рубльову.

Архангельський собор – родова усипальниця великих московських князів і царів. Тут покояться великі князі Іван Калита, Дмитро Донський, Іван III, Іван Грозний, царевич Дмитро, царі Михайло та Олексій Романови. Всього в династійському некрополі 47 надгробків і 2 раки. Стовпи і стіни собору прикрашає унікальна “портретна галерея” московських правителів та їх уславлених предків. А в місцевому ряду високого іконостасу можна побачити давній образ “Архангела Михаїла з діяннями”, створений в епоху Куликівської битви.

Церква Ризпокладення – будинковий храм російських митрополитів і патріархів. Іконостас та настінний живопис невеликого затишного храму складають єдиний художній ансамбль. На галереї храму розміщена постійна виставка російської дерев’яної скульптури. Пам’яток цього виду мистецтва збереглося небагато, і кожен з них представляє великий інтерес і цінність.

Патріарші палати – рідкісний пам’ятник цивільної архітектури часу патріарха Никона.
Сьогодні в стародавній Хрестовій палаті, парадних сінях, трапезній церкви Дванадцяти апостолів розташувався музей, у якому представлені цінні пам’ятки історії та культури XVII століття – особисті речі патріархів, коштовний посуд, кишенькові та настільні годинники, високі зразки особового шиття та оздоблення інтер’єрів, рукописні книги і стародруки, ікони прославлених царських ізографів.

Варість екскурсії 

У вартість ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом єврокласу, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в музеях, проживання.

У вартість НЕ ВХОДИТЬ: харчування, вхідні квитки в музеях та замках.

Вартість вхідних квитків:

Виїзд зі Львова: (вул. Городоцька, 83 "Цирк") в суботу о 8.00.

Приїзд до Львова: в середу орієнтовно о 20.00.

Тур відбувся.

 

Зареєструватись

Наші популярні тури:

Популярний тур на Говерлу

Тур в Карпати: похід горами, рафтинг по Черемошу

Тур поїздка в Карпати на тиждень