Подорож в Індію (маршрут 2)

Делі (Кутуб Мінар, храм Лотоса, Гробниця Хумаюна), Агра (Тадж-Махал, Червоний форт), Сікандра, Фатехпур-Сікрі, парк Колеадео, Гваліор, Орчха, Джахансі, Кхаджурахо, Аджанта, Еллора, Гоа, Мумбай.

Тур в Індію на 17 днів

1 день (п’ятниця): виліт з Києва.

2 день (субота): Делі: Бангла-Сахіб, Лакшмі Нараян, храм Ханумана

3 день (неділя):Делі: Старий форт, зоопарк, Червоний форт, Радж Гхат, Соборна мечеть, храм ІСККОН.

4 день (понеділок): Делі: Парламент, Президенський дворец, Ворота Індії, Акшардхам, Гробниця Хумаюна, сад Лоді, могила Сафранджанга, храм Лотоса, Кутаб Мінар.

5 день (вівторок):Агра: парк Кеоладео, Фатехпур Сікрі, Сікандра.

6 день (середа):Агра: Тадж-Махал, Червоний форт, Гваліор.

7 день (четвер):Орчха.

8 день (п’ятниця): Джхансі Кхаджурахо.

9 день (субота):Кхаджурахо.

10 день (неділя):Аджанта – Еллора.

11 день (понеділок):дорога в Гоа.

12 день (вівторок) - 16 день (п’ятниця):Гоа.

17 день (субота):приліт до Києва

Делі. Бангла-Сахіб – біломармуровий сіксхскій храм, увінчаний куполом. Це одна з найбільш відвідуваних гурдвари (храм в сикхизме) в Делі. Крім сикхів, храм має велике значення й для багатьох індусів. На території храму знаходиться ставок «Саровар», вода якого вважається священною. Історія водного джерела з цілющими водами сягає своїм корінням у ті часи, коли в ці краї прибув восьмий сикхський Гуру Хар Крішнану (1664 році). У місті спалахнула епідемія холери і святий допомагав місцевим жителям, постачаючи водою зі свого колодязя, яка, як свідчить легенда, мала цілющі властивості. Храм на місці чудесного джерела був зведений у 1783 році за наказом генерала Сардара Бхагела Сінгха.

Храм Лакшмі Нарайан – храм з біло-рожевого мармуру і складається з декількох концентричних квадратів. Головний вівтар розташований у внутрішньому квадраті, а решта - вздовж стін, і присвячені багатьом іншим божествам, присвячений богам Крішни (Нарайане) і його дружині Лакшмі. Крішна і Лакшміпокровителі любові та сімейного щастянайпопулярніші божества індуїстів.

 

Пурана-Кіла (старий форт) — стародавній форт, добрий приклад середньовічної військової архітектури. Форт відрізняється масивними стінами та будівлями, повністю призначеними для військових цілей, чим він відрізняється від добре прикрашених фортів-палаців пізніших могольських правителів. Пурана-Кіла, на відміну від пізніших фортів, не мала усередині комплексу палаців, адміністративних будівель та місць для розваги.

Делійський зоопарк – один з найбагатших і великих зоопарків у світі, який притягує туристів знаменитими тиграми — альбіносами.

Червоний форт (Лал-Кіла історична цитадель Делі епохи Великих моголів. 16 квітня 1639 р. його заклав Шах-Джаханом, який переніс сюди, в Шахджаханабад, столицю держави з Агри. Периметр цегляно-червоної стіни, яка дала назву фортеці, становить 2 500 м. Висота коливається від 16 метрів з боку річки Ямуна до 33 метрів з боку міста.

Радж Гхат  меморіал в Делі, встановлений на місці кремації лідера національно-визвольного руху Індії Махатми Ганді, що загинув від рук найманого вбивці в 1948 році. За традицією, всі голови іноземних держав, які прибувають в країну, кладуть вінки до цього меморіалу Батька нації.

Делійська соборна мечеть головна мечеть Старого Делі в Індії. Внутрішній двір мечеті вміщує одночасно до двадцяти пяти тисяч вірних. Одна з реліквій  копія Корану, написана на шкірі оленя. Споруджували мечеть понад 5 000 робітників протягом шести років. Мечеть Джама Масджід – одна з найбільших мечетей Індії і одна з останніх споруд  Шаха Джихана.

Храм Лотоса. Будівництво розпочалось в 1978 році і було закінчено 22 грудня 1986 року. Центральний зал  діаметр 75 метрів, висота 31 метр, місткість 1 300 місць.

Храм Радхі-Партхасаратхі (Храм ІСККОНв Делі - храмовий комплекс Міжнародного товариства свідомості Крішни (ІСККОН) в Східному Кайлаш, Нью-Делі, Індія. Один з найбільших і найвідоміших храмів ІСККОН в Індії. Інавгурацію храму в травні 1998 року провів тодішній Прем'єр-міністр Індії Атал Біхарі Ваджпаї. Головним архітектором проекту храму був відомий індійський архітектор Ачьют Канвінде. Проект храму він зробив безкоштовно, як послугу кришнаїтам.

Будинок парламентудивовижний витвір архітектури, має круглу структуру майже кілометр в діаметрі, розташований поблизу Президентського палацу.

Президентський палацголовна політична будівля Індії, резиденція президента. Будівля, яка приймала найвпливовіших людей світу. У Раштрапаті Бхаван є 340 кімнат, 37 віталень, 74 прийомних і критих веранд, 18 сходів і 37 фонтанів.

Ворота Індіїрозташований в Нью-Делі монумент на честь  індійських солдатів, загиблих в англо-афганських війнах і в роки Першої світової війни.

Комплекс храму Акшардхам. Хоча його називають храмом, він не має суто релігійного призначення, його швидше характеризують як меморіал і молитовний зал. Сюди принесена вода з 151 річки, ставка і озера з усіх кінців Індії. Меморіал з трьох сторін оточений Нараян сароваром (озером). Весь він рясніє скульптурами з рожевого мармуру, привезеного з Раджастана.

Делі. Площа Коннаут туристичний і діловий центр міста. Площа оточена будинками, перші поверхи яких займають ресторани, банки та крамниці. Тут можна знайти сувеніри практично з кожного штату Індії.

Кутаб-Мінар один із двох найдавніших арабських пам’яток Індії ХІІ століття. Будівництво вежі комплексу Кутаб-Мінар закінчили лише в 1368 році. Це п’ятиповерхова споруда, три перші поверхи якої побудовані з червоного пісковику, піщаник і мармур були використані для четвертого і п’ятого поверхів.

Президентський палац головна політична будівля Індії, резиденція президента. Будівля, яка приймала найвпливовіших людей світу. У Раштрапаті Бхаван є 340 кімнат, 37 віталень, 74 прийомних і критих веранд, 18 сходів і 37 фонтанів.

Будинок парламенту дивовижний витвір архітектури, має круглу структуру майже кілометр в діаметрі, розташований поблизу Президентського палацу.

Вулиця Радж Патх центральна вулиця Делі.

Ворота Індії розташований в Нью-Делі монумент на честь  індійських солдатів, загиблих в англо-афганських війнах і в роки Першої світової війни.

Радга-кунд місто в окрузі Матхура. Розташований тут священний ставок Радга-Кунда найсвятіше місце у Всесвіті для послідовників індуїстській традиції гаудія-вайшнавізму.

Матхура давнє місто Індії, одне із семи священних її міст, найбільший центр паломництва. У давнину Матхура була центром буддизму, з двадцятьма монастирями і трьома тисячами ченців, які там проживали. Але протягом VIII ст. індуїзм почав витісняти буддизм. Крім храмів у Матхурі є Археологічний музей, один із шедеврів якого пам’ятник Будді V століття.

Вриндаван називають “містом 5 000 храмів” за деякими підрахунками, це кількість храмів, що існують у місті, більшість з яких присвячені поклонінню Радга-Крішні. Вриндавана святе місце паломництва для послідовників вайшнавізму зокрема й індуїзму загалом. У крішнаїзмі Вріндавану вважають священним місцем.

Гробниця Хумаюна— мавзолеймогольськогоімператора (падишаха)ХумаюнавДелі, збудований за замовленням його вдови Хаміди Бану Беґум. У архітектурному відношенні є сполучною ланкою міжҐур Еміром, де похоронений предок ХумаюнаТамерлан, іТадж Махалом, збудованим за замовленням його правнукаШах Джахана. Гробниця Хумаюна включена досписку Світової спадщиниЮНЕСКО.

Сади Лоді(Лодхі) — міський парк, що займає площу близько 0,36 км². Містить декілька гробниць, приклади архітектури 15 століття, коли в Делі панувалипуштунськідинастіїСайїдіЛоді.  Зараз парк знаходиться під охороною Археологічного нагляду Індії.

Гробниця Сафдарджанґа — мармуровиймавзолейСафдарджанґа, прем'єр-міністрамогольськогоімператораМухаммад Шаха. Збудований в 1754 році у стилі могольської архітектури, мавзолей оточує великий сад.

Храм Лотоса. Будівництво розпочалось в 1978 році і було закінчено 22 грудня 1986 року. Центральний залдіаметр 75 метрів, висота31 метр, місткість 1 300 місць.

Кутаб-Мінародин із двох найдавніших арабських пам’яток Індії ХІІ століття. Будівництво вежі комплексу Кутаб-Мінар закінчили лише в 1368 році. Це п’ятиповерхова споруда, три перші поверхи якої побудовані з червоного пісковику, піщаник і мармур були використані для четвертого і п’ятого поверхів.

Національний парк Кеоладео – в індійськійпровінціїРаджастхан, відомий своєю авіфауною.Раніше відомий як пташиний заповідникБхаратпур. Тут зимують біля 230 видів птахів, зокрема багато рідкісних видів, такі якбілий журавель. Також це важливий туристичний та науковий центр. Крім того, тут мешкають різні види оленів, дикі буйволи, антилопи, макаки-резуси, шакали, мангусти, дикі коти, смугасті гієни і індійські видри. Плазуни представлені черепахами, тигровим пітоном і різними отруйними зміями, включаючи кобру.

Фатехпур Сікрі - "мертве" місто недалеко від Агри, штат Уттар-Прадеш, Індія.Його побудував в 16 столітті імператор Акбар, в надії, що це буде ідеальне місто, в якому зможуть гармонійно жити і трудитися люди різних професій і вірувань.Але, незабаром після смерті імператора, місто спорожніло через брак води і довгий час залишалося покинутим.


Сикандра - це місце, що знаходиться в Індії, між Агрой і Делі.Знамените воно тим, що там похований імператор Великих Моголів Акбар Великий. Територія мавзолею Акбара Великого - це квадрат площею 690 квадратних метрів, його сторони розташовані чітко по 4 сторонам світла (як і мавзолей Тадж-Махал).У центрі стіни з кожного з 4 сторін - врата, від яких алеї ведуть в гробницю імператора.Південні брами, через які можна пройти туристам, є найбільшими.

Агра. Тадж Махал монумент, розташованих за два кілометри від Міста Агра, на березі річки Джамна. Імператором Шах Джахан Мугалом збудував його як мавзолей для своєї персидської дружини Мумтаз. Будівництво тривало 22 роки (з 1630 по 1652 рік).

Червоний форт оборонна споруда в місті Агра, що в епоху імперії Великих Моголів було резиденцією правителів. Розташований над річкою Ямуна всього за 2,5 км від Тадж-Махала. Разом із ним Червоний форт 1983 року був внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Старовинний форт Гваліор і джайнинські храми.Гваліорславетне місто в штаті Мадхья-Прадеш, де на вершині пагорба розташований наймальовничіший в Індії форт. Сучасний вигляд форт отримав 500 років тому. Фортифікаційні споруди на цьому місці споруджували останні півтори тисячі років. Стара цитадель з піщанику, з храмами та палацами, міститься на краю плато. Крім того, вздовж дороги, що веде до форту, красуються стародавні джайнинські печерні храми та скульптури джайнинських святих. Також тут варто побувати в Археологічному музеї, видовбаному в скелі. Наступного пам’яткою міста є зразок неймовірного кітчупалац Джай Вілас, що належить місцевій правлячій сім’ї Скіндіа.

Сикандра відома як місце останнього захоронення Акбара. Імператор почав будівництво власного меморіалу мавзолею з червоного пісковику посеред Чахар-багх, парку квадратної форми, ще за життя.
У садах Сикандра спокійно гуляють антилопи, невеликими групами граються мавпи. Сикандра
мавзолей Акбара, тут поєднана архітектурна комбінація індуїстської, мусульманської і перської архітектури.

Мечеть Джама Масджид найграндіозніша храмова споруда Азії.

Старовинний форт Гваліор і джайнинські храми. Гваліор славетне місто в штаті Мадхья-Прадеш, де на вершині пагорба розташований наймальовничіший в Індії форт. Сучасний вигляд форт отримав 500 років тому. Фортифікаційні споруди на цьому місці споруджували останні півтори тисячі років. Стара цитадель з піщанику, з храмами та палацами, міститься на краю плато. Крім того, вздовж дороги, що веде до форту, красуються стародавні джайнинські печерні храми та скульптури джайнинських святих. Також тут варто побувати в Археологічному музеї, видовбаному в скелі. Наступного пам’яткою міста є зразок неймовірного кітчу палац Джай Вілас, що належить місцевій правлячій сім’ї Скіндіа.

Орчха в буквальному перекладі заховане місце, безумовно відповідає своїй назві. Це покинуте середньовічне місто, колишня столиця Бундельської династії, з його храмами, закинутими палацами, що заросли бур’янами, являє собою справжню архітектурну цінність, забуту на берегах річки Бетви.

Джансі- невелике містечко, знаходиться на залізничній гілці, що сполучаєМумбайі Деліі є важливою траспортної точкою для подорожуючих вКаджурахо, а також в Орчху.

Кхаджурахо — великий комплекс
індуїстськиххрамів північноіндійського типу з баштами параболічних контурів, збудований між954і1050роками. Комплекс відомий своїми витонченими скульптурами, що зображають сексуальні сцени зКама-сутрита сцени групового сексу і зоофілії.

Джхансі. Місто прославилось вражаючим фортом і героїнею Рані Лакшібаі, загиблої на чолі своїх військ у боротьбі з англійцями в 1858 р.

Сонагірі. Комплекс з 77-ма джайнинськими храмами, у який можна потрапити через жваве паломницьке поселення. Сонагірі центр джайнинського паломництва секти Дігамбар (одягнені світлом), представники якої проповідують відмову від власності і віру в те, що лише чоловіки здатні досягти мокші.

Кхаджурахо, Національний парк Панна. Блискучі індуїстські храми Кхаджурахо, бездоганно відновлені після майже цілого тисячоліття занедбаності та забуття, входять до низки найвизначніших з усіх історичних монументів Індії. Широко відомі насамперед завдяки вишуканій чуттєвості та відвертому еротизму своєї скульптури, вони були побудовані між Х і ХІІ століттями і є найбільшим архітектурним досягненням Чандельської династії. Вишукана складна скульптура самих храмів серед яких наймальовничішим є Кандарья, Махадева Вішванатха і Лакшмана всі вони належать до групи, відомої як Західна група. Доповнюючи красу всього ансамблю, храми ледь помітно змінюють колір протягом дня, роблячи перехід від теплого рожевого відтінку на сході сонця до білого під сонцем і знову теплому рожевому при заході.

Археологічний музей цікавий головно своєю видатною скульптурою танцюючого Ганеші з великим круглим животом, хобот якого погойдується, створюючи повну ілюзію руху. Кхаджурахо перетворюється з досить сонного місця на вируючий епіцентр подій під час місяця пхальгун (лютий/березень), коли Маха Шівратрі приваблює прочан з усього регіону, щоб відсвяткувати весілля Шиви. У цей час тут проходить також одне з головних танцювальних заходів Індії Кхаджурахський фестиваль танцю, на якому представлені всі види класичного танцю, а деякі концерти влаштовують на чудовому тлі Західної групи.

Національний парк Панна славиться пантерами, тиграми, оленями і антилопами. Він розташований серед скелястих пагорбів і ущелин, покритих переважно чагарниками. Через парк на північ протікає, у напрямку до Гангу, річка Кен, скелясті острівці посеред якої оголюються під час спекотного сезону, у річці живуть два основні види індійських крокодилів: магера і довгорилий гавіал.

 

Сарнатх. Археологічний музей містить велику колекцію скульптур з Сарнатха і його околиць. Тут зберігається і левова капітель Ашоки, і скульптури, що відноситься до періоду Мауро, Гуптів і Кушанскої імперії.

Дхармараджіка Ступа. В основі ступи лежить зелена мармурова скринька, повна людських кісток і цінних предметів, а також перли і золоті пластини. Вважають, що ця ступа також зазначає місце проповіді Будди. Споруду ступи відносять до періоду правління Ашоки у ІІІ ст. до н. е., але після цього її шість разів перебудовували, останній раз у ХІІ столітті. Неподалік розташований джайнинський храм традиції Дігамбар (одягнених небом) 1824 року побудови.

Храм Мулагандхакуті це сучасний храм, що побудувало Товариство Махабодхі в 1931 році. Срібна скринька у храмі, кажуть, містить справжні реліквії Будди. Храм має цікаві фрески, що зображують життя Будди, роботи відомого японського художника, виконані в 1936 році. Поряд із храмом росте дерево Бодхи, пересаджене з Шрі-Ланки. Воно є нащадком того дерева, під яким сидів Будда в Бод Гайї, коли досяг просвітління. Дочка Ашоки відвезла паростки дерева Будди на Шрі-Ланку, а потім відростки цейлонського дерева були висаджені тут. Тут розташовані ще 5 сучасних буддійських храмів: китайський, тибетський, бірманський, японський і тайський.

Ступа Дхамек стародавня памятка буддійської архітектури. За переказами, саме тут Будда виголосив свою першу проповідь після досягнення просвітління, тим самим запустивши Колесо дхарми. На відзначення цієї події імператор Ашока спорудив тут одну з найраніших ступ в 249 р. до н. е. Від цієї споруди залишилися лише нечисленні рельєфи. Існуюча будівля зведена на поч. VI ст. Її висота 43.6 м, діаметр 28 метрів.

Фатехпур Сікрі, Національний парк Кеоладео. Мертве місто (Fatehpur Sikri) це резиденція Великого Могола Акбара, заснована в 1569 р. Будівлі відрізняються поєднанням традиційних індійських і індо-мусульманських зразків архітектури. Фатехпур Сікрі з казковою швидкістю Акбар перетворив з пустельної височини, де бігали тільки звірі, на місто з садами і витонченими будівлями. Місцевим майстрам дозволили надати багатьом будівлям рис, характерних для джайнинських і індуських храмів. Цей індуський вплив особливо позначився на архітектурі палацу Джорж Бай в Фатехпур Сікрі.

Національний парк Кеоладео створений у 1981 році (до цього, від 1965 року заповідник). Охороняє природні комплекси боліт і озер, що були з 1850-х років мисливськими угіддями раджів князівства Бхаратпур. Цікавий головно багатою фауною, особливо птахами, яких тут налічується близько 350 тис. особин майже чотирьохсот видів. Серед них пелікани, ябіру, рідкісні журавлі-стерхи, чаплі, качки, баклани, змієшийка, лелеки, колпіци, ібіси, а також хижаки орли, соколи, яструби й сови. Велика кількість пернатих у Кеоладео вражає: деколи на одному дереві гніздиться до девяти видів птахів. Крім того, тут мешкають різні види оленів, дикі буйволи, антилопи, макаки-резуси, шакали, мангусти, дикі коти, смугасті гієни та індійські видри. Плазуни представлені черепахами, тигровими пітонами і різними отруйними зміями, включаючи кобру.

Джайпур. Амбер форт фортеця-палац, класичний приклад романтичного Раджастханського форту, стоїть на терасованому плато біля південно-західного підніжжя гори. На вершині розташована фортеця Джайгарх (форт Перемоги), що охороняє підступи і до Амбера, і до гори Джайпур, що розташована по інший бік. Амбер зусібіч оточений пагорбами, по гребенях і вершинах яких нескінченною змійкою в’ється на багато кілометрів фортечна стіна з валами і вартовими вежами.

Палац Джаі Нівас зведений з найчистішого білого мармуру і своїми елегантними обрисами нагадує знамениті павільйони могольських імператорів форту в Агрі. У Джаі Нівас розташовані Шиш Махал (Дзеркальний палац) і Яш Мандір (Кімната слави), диван-і-кхас, стіни якого покриті різними малюнками.

Міський палац колишній палац махараджі, що займає сьому частину обнесеного стіною стародавнього міста. Це сплав двох архітектурних стилів раджпутського (Раджастану) і могольського (Мугхал). До комплексу входять Чандра Махал, храм Шрі Говинд Дев і музей. У палаці розміщується музей з чудовим зразками костюмів і зброї, художня галерея з колекцією мініатюр і килимів.

Аджанта— комплекс 29 буддійських храмів і монастирів, висічених ускеляхпоблизу селища. Сюжети розписів — «джатаки» (земні перевтілення Будди) — життєві, насичені гуманізмом і любов'ю до природи.

Еллора – селище із системою печер. Створення печер датується приблизно з VI по IX століття нашої ери. З 34 печер Еллори 12 печер на півдні - буддистські, 17 в центрі присвячені індуїстським богам, 5 печер на північ - джайнскі.

Гоа  одне з найпопулярніших місць відпочинку в світі. Золоті пляжі на берегах Аравійського моря, найбагатша природа вологих тропіків, стародавні пам'ятники, змішання стилів, культур і рас роблять Гоа зовсім несхожим на звичайний образ Індії. Гоа  це та частина Індії, де кожен може відпочивати на свій смак, темперамент чи спосіб життя. Узбережжя Гоа умовно поділяють на дві частини: північну, густо заселену, з невеликими недорогими готелями і масою місць для розваг, приваблюючу небагату публіку і молодь, і південну, яка приваблює любителів хорошого готельного сервісу і більш відокремленого відпочинку. А коли приходить бажання відволіктися від відпочинку на березі моря, можна зануритися в буйство дикої природи, місцевої фауни, познайомитися з місцевими звичаями й способом життя.

Вартість екскурсії999 євро.

У вартість ВХОДИТЬ: переліт, проїзд комфортабельним автобусом по території Індії, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування, проживання.

У вартість НЕ ВХОДИТЬ: харчування, вхідні квитки.

Виліт з Києва: 25.02.2013 (понеділок) о 13.00

Приїзд до Львова: 12.03.2013 (вівторок) о 13.00

 

Зареєструватись

Наші популярні тури:

Популярний тур на Говерлу

Тур в Карпати: похід горами, рафтинг по Черемошу

Тур поїздка в Карпати на тиждень