екскурсія унікальним Львовом
Ціна 100 грн

Щопонеділка 10:00

 

Екскурсія по Львову, в якій кожна з вілл постає і як історія власника, і як історія міста: вілли-музеї Грушевського і Франка, що стоять поруч, палац Бельських і палац Йосифа Франца, легендарна Цитадель з її чотирма багатостраждальними баштами.

Замовити екскурсію

Якщо ви шукаєте незвичайну екскурсію по Львову, обожнюєте старовинні фасади будівель та мрієте дізнатися більше про історичні вілли міста Лева – обирайте саме екскурсію вілли Львова. Під час цікавої та інформативної екскурсії ви побачите унікальний Палац Йосифа Франца, почуєте історію палацу Бєльських, відчуєте дух Каменяра в музеї та на віллі Івана Франка, відвідаєте музей Михайла Грушевського, замилуєтесь французьким класицизмом палацу Сапегів та дізнаєтесь моторошну історію оборонної цитаделі.

 

Ця екскурсія є ексклюзивною, тому відбувається нерегулярною. Якщо Ви хочете відвідати регулярні екскурсії, можемо запропонувати також:

Автобусна екскурсія Львовом (3 ГОДИНИ)

Автобусна екскурсія Львовом (5 ГОДИН)

7 Чудес Львова

Підземелля Львова

Музеї Львова

Вуличками давнього Львова

 
          Запис на екскурсію:

Екскурсія колишніми віллами Львова

Екскурсія до Вілли Йосифа Франца

Цей чарівний палац був збудований для дружини гіпсового короля Йосифа Франца Юзефи Франц у 1893 році. Це одна із найрозкішніших у Львові вілл, зведена у стилі необароко за проєктом Яна Пєрося. Зважаючи на заможність власниці, припускають, що будівля приховувала чимало скарбів, які, очевидно, після націоналізації зникли у невідомому напрямку. Сьогодні імпозантна садиба слугує прилистком для обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. Знаходиться палац там, де зустрічаються вулиці Мельника і Коновальця.

Екскурсія до Палацу Бєльських

Ця вілла є архітектурною пам’яткою першої половини XX століття. За версією різних дослідників палацу приписують різні стилі – від неокласицизму до академічного модерну. Достеменно відомо лише те, що точної дати першого будівництва палацу ніде не зафіксовано. Теперішній вигляд будівля отримала у 1921-1923 рр., коли її власниками стали відомі магнати Бєльські. У часи Другої Світової війни палац був розділений: в одній частині проживала родина графа, а у другій прихисток знайшла спілка письменників УРСР. Також у стінах палацу знаходилися й Обласний міжсоюзний будинок самодіяльної творчості, і Будинок вчителя, і Польський народний театр. Сьогодні в приміщенні вілли працює педагогічний музей.

Екскурсія до Палацу Сапегів

Колись палацу Сапегів пророкували славу Лувру. Коли в 60-х роках XX століття на околиці Львова почав зростати будинок у стилі бароко – ніхто не міг надивуватися такій сміливості забудовника. Усі повторювали, що тут буде місцевий Новий Лувр, а пізніше почали називати будівлю «чарівною скринькою» за її невеликі розміри і унікальний стиль. Сьогодні колишня заміська вілла Адама Сапеги знаходиться у центрі сучасного міста Лева і є приміщенням обласного Товариства охорони пам’яток історії та культури. Вона не часто стає об’єктом екскурсій і даремно. Саме у цій будівлі можна побачити унікальну кам’яну різьбу фасадів, виконану майстрами вручну.

 
Палац Сапегів

Екскурсія до Цитаделі

Пам’ятка оборонної архітектури з багатогранною і моторошною історією. В Україні небагато залишилось таких внутрішніх укріплень фортеці, які, фактично, у воєнні часи були останнім рубежем оборони. Львівська цитадель - це шість веж і будинок казарм. Сьогодні в одній із веж знаходиться готель. Історія цитаделі починається у 1852, переживає страшні часи, коли німецькі окупанти розмістили у її стінах концтабір для полонених Stalag-328, і сьогодні продовжує своє існування як пам'ятка архітектури національного значення.

 
Цитадель Львів

Екскурсія в Музей Михайла Грушевського

Ще однією унікальною віллою є будівля Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, належав Михайлові Грушевському. Його збудували водночас із віллою Івана Франка. Спорудженням обох керував архітектор Маркіан Заходний. Родина Грушевських мешкала тут до 1914 року.

Екскурсія в Віллу Івана Франка

Музей Івана Франка, який Ви відвідаєте в екскурсії вілли Львова, був збудований в «швейцарському» стилі та був помешканням відомого українського письменника-революціонера. Він проживав тут у 1902 – 1916 рр. Віллу звели за менш ніж два роки під керівництвом будівничого Маркіана Заходного. Примітно, що Франко не розкошував і жив у максимально скромних умовах: з пічним опаленням, освітленням гасовими лампами та в оточенні простих невибагливих меблів. Поринути у світ Каменяра зможете і ви. Додамо лишень, що будинок зазнав реконструкції у 1963 році, коли змінили систему опалення.

 
музей Франка Львів

У вартість НЕ ВХОДЯТЬ вхідні квитки в музеї:

      Музей Івана Франка: дорослий/студентський/дитячий/— 50/30/30 грн.
      Музей Михайла Грушевського: дорослий/студентський/дитячий/сімейний (2+1) — 50/30/20/100 грн.
 

Примітка* з правилами бронювання екскурсій у Львові можна ознайомитись за посиланням.

Замовити екскурсію