Природа України – те унікальне багатство, яке можна безконечно довго вивчати та досліджувати, оберігати і примножувати. Чи не найбагатший край на такі природні чудеса – Закарпаття. Серед іншого тут можна побачити відразу кілька унікальних водоспадів, що дивують формами, розмірами і приховують незвичайні історії та легенди. Пропонуємо дізнатися про них трошки більше.
Закарпатські водоспади
Водоспад Шипіт
Водоспад Шипіт спадає гучними потоками зі схилів гірського масиву Полонина Боржава. Він є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення.
Повна висота водограю – понад 14 метрів. Потоки злітають згори п’ятьма каскадами, що робить водоспад особливо мальовничим.
Біля Шипоту люблять відпочивати мандрівники, робити фото закохані пари. А ще тут щороку проводять фестиваль субкультур – якраз на свято Івана Купала.
Водоспад Воєводин
Один з найвищих водограїв Закарпаття. Повний «зріст» Воєводина – 24 метри. При цьому потоки води спадають двома окремими каскадами.
Висота основного – 6 метрів. За однією з версій водоспад утворився після землетрусу, який розколов долину. А назву свою водограй отримав через свою «шумність».
Іншими словами «воє водин» звучить як «рев води».
Водоспад Скакало
Один із наймиловидніших водоспадів, який складається з каскадів трьох швидких струмків, що летять з висоти 4 метрів і наче «скачуть» з каменя на камінь.
Водограй Скакало розташований в урочищі Нижнє Грабовище, куди легко дістатися зручною маркованою стежкою.
Водоспад Труфанець
Труфанець – найвищий водоспад Українських Карпат. Загальна довжина його потоку сягає майже 3 км, а загальна висота становить 36 метрів.
Кількість каскадів кожен з туристів може намагатися порахувати самостійно. Але їх тут щонайменше 5. Сьогодні Труфанець є частиною Карпатського біосферного заповідника.
Водоспад Ніреський
Навдивовижу атмосферний водоспад – Ніреський, що розташований неподалік Хуста. З обох боків від водограю височіють дві скелі, ніби захищаючи бурхливу воду від стороннього ока.
Його відносять до сегментованих водоспадів, бо Нірецький складається з одного каскаду, який самостійно ділиться на кілька потоків.