2025
Відпочинок повинен бути не лише цікавим та активним, але й емоційним. Чудеса віри, легенди про кару та спокуту, докази сили людської волі та нелюдської сили – з усім цим ми зустрінемося під час відвідин Страдчу, Крехова та Жовкви. Емоції, які ви отримаєте під час мандрівки, залишаться з вами надовго.
Замовити турТакож пропонуємо Вам відвідати інші наші популярні тури:
Тур Фортеця Тустань та водоспад Кам`янка
Що входить та не входить у вартість туру
Тур в Страдч, Жовкву та Крехів: таємниці монастирів і розкіш королівської резиденції
Екскурсія по Страдчу
Страдч – паломницький центр, український Єрусалим. За своєю значущістю ця святиня УГКЦ прирівнюється до Унева та Зарваниці. А Страдецька Хресна дорога, встановлена тут у 1926 році Папою Римським Пієм XI, має значення Єрусалимської Хресної дороги.
Печерний монастир, розташований у Страдчі, а також усе, що його оточує, щороку вабить до себе тисячі людей. Одні приходять сюди за зціленням душі та тіла. Інші – за молитвою. Треті – як туристи. І кожен знаходить ту щось особливе для себе.
Що можна побачити у Страдчі?
- Чернечу печеру, яка за роки свого існування майже не змінилася. Це церква, витесана у камені. З келіями, старовинним проскомидійником, престолом та стільцем для священника-сповідальника. Також тут є кам’яний хрест XI століття.
- Стіну в печерному монастирі, по якій стікають «сльози Богородиці». За легендою, один із татарських набігів змусив місцевих мешканців заховатися у цій печері. І орда спалила їх заживо. Після цього на Страдецькій горі з’явилася Божа Матір, яка й донині оплакує несправедливо убієнних.
- Новий кам’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці.
- Чудотворний образ Матері Божої Нерушимої Стіни (Оранти), а точніше копія Страдецької Богородиці, оригінал якої безслідно зник у часи радянської окупації.
- Ікони, виконані знаними митцями: Петром Холодним-Лівицьким, Антоном Монастирським та Олексою Новаківським.
- Поховання о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми — новомучеників УГКЦ.
Це місце сповнене особливої атмосфери, яку відчувають усі: і ті, хто вірує, і ті, хто ставиться до віри скептично.
Екскурсія по Крехову
Крехівський монастир – ще один релігійний осередок України, який також є паломницьким центром. Комплекс розташований неподалік Крехова. Він складається з церкви св. Миколая, дзвіниці, корпусів келій, господарських будівель та давніх оборонних мурів з вежами.
Засновниками монастиря у підніжжя гори Побійної були монахи Києво-Печерської лаври. Вони зробили у скелі для себе келії, а на її вершині поставили капличку. Цей давній монастир у печері діяв не більше 20 років. Сьогодні від нього залишилися лише витесані келії.
Не менш цікавою є давня печерна церква, всередині якої можна побачити тодішню храмову обставу: престол і стіл для проскомидії. Підійматися до древньої святині доведеться стрімкими металевими сходами.
Також поруч є гарно облаштована Хресна Дорога, що веде на вершину гори Побійної із каплицею Гробу Господнього.
Екскурсія Жовквою
Жовква – одне із найунікальніших міст на Львівщині. Бо тут чи не найбільше в Україні архітектурних та історичних пам’яток на квадратний метр. Серед найцікавіших локацій, які ми обов’язково відвідаємо:
- Жовківський замок – колись королівська резиденція, а нині – музей Львівської галереї мистецтв.
- Міська ратуша – центральний орган влади міста із цікавим оглядовим майданчиком нагорі та не менш цікавим Музеєм Старого Містечка всередині.
- Костел Святого Лаврентія, виконаний у ренесансному стилі. Його називають одним із найрозкішніших в Україні
- Дерев’яна церква Пресвятої Трійці 18 ст. з унікальним бароковим іконостасом з позолотою.
- Синагога 17 ст. з історичними надписами із тори та розписами. Сьогодні будівля у плачевному стані та потребує капітального ремонту.
Окрім того, Жовква славиться своїми затишними вуличками та правильним плануванням середмістя.
У вартість туру в Страдч ВХОДИТЬ:
- проїзд автобусом;
- супровід гіда-екскурсовода.
У вартість туру НЕ ВХОДИТЬ:
- харчування;
- вхідні квитки:
- Музей в жовківському замку: загальний, пенсійний -60 грн, студентський, учнівський – 30 грн.