Польща

Інформація про Польщу

Держава у Центральній Європі у складі Європейського союзу.

Столиця Польщі: Варшава

Міста Польщі: Краків, Люблін, Вроцлав.

Площа: 312 679 км2.

Населення: 38 135 876 осіб.

Мова: польська

Релігія Польщі: католицизм

Аеропорти: Варшава, Краків, Вроцлав.

Рельєф Польщі

За винятком південного гористого регіону, територія країни майже цілком рівнинна. Країна розташована біля фізичного центру Європи, який розташований між 49° і 55° північної широти та 14° і 24° східної довготи.

Клімат Польщі

Польща розташована в зоні помірного клімату, теплий перехід.

Віза до Польщі

До 31 грудня 2007 року українці, щоб отримати польську візу, повинні надати закордонний паспорт, дійсний мінімум 3 місяці з моменту виїзду з Польщі, копію закордонного паспорта, український паспорт, 1 фото, анкету, документи, підтверджуючі мету перебування.

Митниця Польщі

Ввезення іноземної валюти дозволене без обмежень, але суми понад $2500 декларуються. Провезення алкоголю дозволене особам не молодшим 18 років в кількості не більше 1 л міцних напоїв і 2 л слабких, а також не більше 200 грамів тютюну. Можливий вивіз виробів із золота, платини, благородних каменів і натуральних перлів, якщо їх загальна вага не перевищує 50 грм. Обмежено ввезення низки медикаментів (наприклад, на інсулін необхідний рецепт) і бензину (тільки в межах об'єму бензобака машини). Заборонено ввезення вибухових і радіоактивних речовин, ядовитих речовин і наркотиків, а також вивіз за межі та ввезення до Польщі польської валюти та інших польських грошових цінностей без відповідного дозволу.

При в'їзді до країни можуть вимагати наявність медичної страховки, фінансового забезпечення — не менше $20 на кожен день перебування в Польщі або сплаченого туристичного ваучера.

На вивіз з країни творів мистецтва, книг, створених до 1945 року, у туриста має бути дозвіл.

Взяти до уваги

Туристи можуть повернути ПДВ, що входить у вартість товару, при виїзді з країни. Для цього при покупці треба узяти чек Global Refund Cheque на товар, де ПДВ (VAT) виділений окремим рядком (7%), і пред'явити його разом з покупкою на митниці. Товар має бути вивезений не пізніше, ніж через 3 місяці після покупки.

Корисні телефони Польщі

Посольство України в Польщі у Варшаві: 48 (22) 622-47-97, 622-15-49

Пожежна служба 998

Поліція 997

Швидка допомога 999

Охорона близько 986

Гроші Польщі

Пункти обміну валюти знаходяться, як правило, на вокзалах або в історичних центрах міст (у банках, як правило, їх не буває). На вокзалах курс часто нижче, ніж в інших місцях.

У Польщі можна поміняти  гривні, але курс дуже невигідний. Тому краще везти долари або євро. Відсотки за обмін не беруть.

У країні строго заборонений обмін валюти з рук.

Взяти до уваги

В суботу і передсвяткові дні обмінні пункти закриваються о 14:00. До понеділка або до закінчення свят валюту можна поміняти тільки в окремих обмінних пунктах за невигідним курсом.

Тут представлені мережі готелів міжнародного класу і дешеві приватні пансіонати. Невеликі затишні готелі можуть розташовуватися в історичних будинках, фешенебельні готелі — в готичних замках (з басейнами, саунами та спортклубами). Таке «історичне» розміщення можна знайти, наприклад, в Кракові, Познані, Торуні, Гданську. Харчування — сніданки, чим вищий рівень готелю, тим більше шансів, що сніданок буде у вигляді шведського столу.

Заслуговують на увагу польські кемпінги.

Електропостачання Польщі

Напруга в мережі — 220 В, частота — 50 Гц. Побутові прилади повинні мати європейську вилку.

Безпека Польщі

Рівень злочинності в Польщі досить високий, тому необхідно бути дуже уважним в транспорті та в районах масового скупчення людей. Великі суми готівки та документи носити з собою не радять.

Взяти до уваги

У Варшаві, Катовіце і Щечіні з 22:00 до 6:00 неповнолітнім не дозволяється з'являтися на вулицях і в громадських місцях без супроводу дорослих. Під час канікул це правило діє на всій території Польщі. Воно розповсюджується і на юних іноземних туристів.

Транспорт Польщі

Залізничний транспорт в Польщі набагато дешевший, ніж в Західній Європі. Найшвидші маршрути: Краків (Катовіце) — Варшава, Познань — Варшава і Вроцлав — Познань. Поїздка на швидкісному поїзді від Кракова до Варшави займає 2 години 35 хвилин.

Міський транспорт в Польщі представлений автобусами та трамваями (3 злотих). Іноді трапляються тролейбуси. У Варшаві є метро. Транспорт зазвичай працює з 5:00 до 23:00. У нічний час їздять тільки нічні автобуси, проїзд в них стоїть удвічі дорожче. Квитки завжди можна купити в газетних кіосках, навіть якщо їх немає на вітрині. У деяких містах, наприклад в Познані, діє почасова оплата за проїзд (до 10 хвилин — одна ціна, зверху — у 2 рази дорожче).

Дуже поширені таксі. Не рекомендується сідати в машини без напису «taxi». Діють денний (з 6:00 до 22:00) і нічний (з 22:00 до 6:00, значно дорожче) тарифи, а також ціна на заміські поїздки та подорожі у вихідні дні.

Прокат автомобіля коштує 250-500 злотих в добу, залежно від марки автомобіля і терміну оренди.

Взяти до уваги

Найдешевше замовляти таксі телефоном.

Шопінг Польщі

Магазини працюють з 9:00 до 17:00-19:00 в будні та до 14:00 — в суботу. Продуктові магазини у великих містах в будні дні працюють з 6:00 до 18:00-19:00, в суботу — з 7:00 до 13:00. В неділю, святкові дні, а часто і вночі відкрито багато супермаркетів.

Як подарунки з Польщі везуть вироби зі шкіри та хутра, виконані гуральцамі (горцями), дерев'яні сувеніри та особливий гуральський сирий. Подарунки краще купувати на ярмарках і в подарункових магазинах.

Їжа Польщі

Польська кухня частково подібна на українську і німецьку. Страви поживні, кількість спецій невелика. З м'ясних страв відомі ковбаси, шинка з хроном, печеня з телятини, смажений рубець з відвареними овочами — «фляки», капуста з копченою грудинкою — «пажиброда», гусак з яблуками — «гее», м'ясо в сметанному соусі — «зраж», свиняча нога з гороховим пюре — «голонка» і знаменитий «бігос» — страва з м'яса і квашеної капусти.

Широкий вибір овочевих супів: суп з капусти — «капусняк», суп з картоплі, овочів і крупи — «крупняк», бульйон з кнедликами та шматочками м'яса — «росол», суп з локшиною — «зачерка» і сметанний суп — «зупек».

Традиційні польські десерти: кекс «мазурек», «маковник», кренделі з маком, пісочний рулет з горіховою начинкою, пряники.

З напоїв перевагу традиційно надають горілці, настоянкам, бренді та пиву. Дуже популярні безалкогольні напої: квас, киселі, соки з червоної та чорної смородини.

Чайові в Польщі

У ресторані чайові складають 10% від рахунку (якщо в нього не включена вартість послуг, інакше рахунок можна округлювати). Носильникам дають 2 злотих за кожну сумку, консьєржам і гідам — близько 5 злотих. Таксистам чайових не залишають.

РОЗВАГИ в Польщі

Польща — популярне місце для проведення фестивалів. У Вроцлаві проходять фестивалі класичної (грудень) і сучасної музики (лютий). Фестиваль сучасної музики організовується і в Познані (березень). Краків — місто з дуже насиченим культурним життям. Джазові фестивалі проходять тут у вересні та жовтні, фестиваль сучасної музики — в листопаді, фестиваль органної музики та пісенний фестиваль — у квітні.

Наші популярні тури:

Екскурсія Замки Львівщини

Тижневий екстрим - тур: гори, ріки, печери

Тур поїздка в Карпати на тиждень