єврейський квартал Львів
Ціна 200 грн

Щопонеділка 12:00 або щодня від 4 осіб

 

Торкніться єврейського Львова, однієї із найцікавіших і найтрагічніших тем міста. Ми відвідаємо єврейський квартал, середньовічне гетто у Львові. Цікавий факт, що на відміну від багатьох міст, у місті Лева було два єврейських райони, напевно, тому збереглося стільки пам’яток, які ви матимете змогу побачити під час нашої екскурсії.

Замовити екскурсію

Львів може бути дуже різним. Він і солодкий з терпким ароматом кави, і дощовитий з блиском мокрої бруківки, і колоритний своїм розмаїттям культурних традицій.

Екскурсія "Єврейський Львів" – це можливість побачити Львів особливий. Ви відвідаєте відомі будинки Шпрехера, Шалом Алейхема. Почуєте цікаві історії про колишній єврейський театр, про шпиталь на Рапопорта.

Поринете в духовний світ Синагоги та Дому Вчення Якуба Глянцера, колишньої Великої міської синагоги та Синагоги на «Бейт Аарон ве Ісраель».

Дізнаєтеся, що Подвір’я – це місце збору євреїв перед дорогою в гетто в 1941 році.

Побачите тюрму НКВС на Замарастинові та пам’ятник жертвам Голокосту на Чорновола. Зрештою, у вас буде змога відвідати Музей галицького єврейства.
 
          Запис на екскурсію:

Екскурсія Єврейськими місцями Львова

Королівський арсенал

Фортифікаційна споруда, зведена на кошти король Владислав IV Ваза. Королівський арсенал довгий час був складом зброї, при якому діяли ливарні та майстерні.

Будівля створена з каменю с декором у стилі бароко. Також на Арсеналі можна побачити унікальний різьблений із каменю ренесансний портал.

Сьогодні у приміщенні Королівського арсеналу знаходиться Державний архів Львівської області.

Korolivskyu arsenal 12

Єврейський квартал

Про євреїв на території згадується ще у писемних джерелах 1383 року. Найстаріший єврейський квартал у місті сьогодні оточений вулицями Сербською, Староєврейською і Братів Рогатинців.

Тут можна побачити унікальний фрагмент стіни ренесансної синагоги «Золота Роза», яка перетворилася на руїни у час другої Світової війни.

Також у Львові збереглися ще дві особливі синагоги: «Янкель Янцер Шуль» у стилі історизму і сецесії, та «Цорі Ґільод» із колоритним сецесійним декором. У Львові щороку проходить фестиваль єврейської культури «LvivKlezFest».

жидівська кнайпа львів

Синагога Золота Роза

Колись синагога «Золота Роза» була головною святинею єврейської громади у Львові. Окрім того, це один із найстаріших єврейських храмів в Україні.

Вона постала у 1592–1596 роках за проєктом італійського архітектора Павла Щасливого у стилі ренесансу з елементами готики.

У часи Другої Світової війни «Золоту Розу» зруйнували та розграбували нацисти. До наших днів збереглася лише одна стіна, як свідчення ренесансної архітектури того часу.

Площа синагог

Колись на цій площі, що знаходиться за міським арсеналом, були розташовані найважливіші для єврейської громади споруди: Велика міська синагога, Дім навчання Бейт Га Мідраш та синагога Золота Роза або Турей Загав.

Після приходу нацистів до Львова у роки Другої Світової війни, усі ці будівлі були розграбовані та підірвані. Загалом, до руйнувань у 1939-1944 роках місто Лева налічувало близько 200 синагог.

Синагога "Цорі Ґільод"

Синагога "Цорі Ґільод" особлива із кількох причин. По-перше, вона є виразником сецесійного декору архітектури.

По-друге, у її стінах зберігся один із небагатьох в Україні стінопис авторства Максиміліана Куґеля.

По-третє, на східній стіні храму залишилося ще одне свідчення з минулого синагоги — зображення Храмової завіси. На щастя, Друга Світова війна не зруйнувала цієї пам’ятки архітектури та сьогодні туристи мають змогу її відвідувати.

Синагога Цорі Гільод Львів

У вартість екскурсії НЕ ВХОДЯТЬ вхідні квитки:

  • Синагога на "Бейт Аарон ве Ісраель" - 20 гривень
  • Музей галицького єврейства - 20 гривень
 

Примітка* з правилами бронювання екскурсій у Львові можна ознайомитись за посиланням.

Замовити екскурсію

Наші популярні тури:

Тур до Львова на 3 дні

Тур у Львів на тиждень

Екскурсія "Вілли Львова"