+38 095 01 17 770 Олена
+38 068 31 13 100 Олена
Тур в Молдову на фестиваль вина та зустріч з циганським бароном
1 день (п'ятниця): Виїзд зі Львова (20:00).Майстерня гончаря
Здавна село Ходжінешть славилося, як один з найвідоміших у країні гончарних центрів. Місцева гончарна династія, яка налічує не менше 10 поколінь майстрів, навіть прізвище має вагоме значення — Гончар. У Республіканському музеї етнографії знаходиться експозиція робіт ходжінештского майстра, Василя Гончара, який помер в 1991 році. З 1992 Василь Гончар — молодший підхопив естафету з батьківських рук і теж став гончарем. Працював він спочатку в рідних Ходжінештах, а зміцнівши та набравшись майстерності, виїхав до Італії, де заснував свою майстерню. За майже 15 проведених в Італії років, Василь освоїв все краще у світовій кераміці, став широко відомий у світі, користувався пошаною і повагою у колег і дуже непогано заробляв. У 2009 році повернувся остаточно в Ходжінешти. З Італії він привіз чимало обладнання, в першу чергу електропіч для випалу, і став обживатися на рідній землі. Коли розмовляєш з Василем, то дивуєшся в першу чергу його б'є через край енергії та цілеспрямованості. Він хоче зробити Ходжінешти одним з туристичних центрів країни, і початок цьому покладено — село має і свій герб і свій прапор і, звичайно, на них зображений глиняний глечик. Під час екскурсії є нагода долучитись до виготовлення виробів з глини.
Музей — дім меду
Недалеко від Кишинева є непримітне село Речула. Тут знаходиться унікальний, єдиний в Європі музей меду. Одного разу йому в голову прийшла думка зробити народним надбанням свою улюблену справу й увічнити мед. Думка така народилася понад 20 років тому, а сам музей відкрився у 2000 році. У цьому унікальному місці є що подивитися і на свіжому повітрі — на пасіці та всередині будинку. Абсолютно все присвячене бджолам — і величезна бджола на стіні будинку, і власноруч зроблені господарем вулика. Серед експонатів — унікальні вулики, зроблені з липової колоди, вулики, сплетені з вербових прутів, барила для зберігання меду, чавунна толкушка з чаном, які були призначені для подрібнення цукру (для підгодівлі бджіл), самовари, книги з бджільництва та інші. На поличках стоять зразки меду і воскові свічки, зроблені за особисто розробленої технології майстра.
Кухня Молдови
Це особлива частина культури держави, яку, без сумніву, оцінять гурмани. Національні страви Молдови вражають своєю незвичністю, чудовим смаком і різноманітністю. І, звичайно ж, ця кухня – одна з найсмачніших у світі! Крім того, що молдовські страви мають свій неповторний і вишуканий смак, вони ще й відрізняються оригінальним оформленням. Кухарі Молдови дуже добре готують, а що стосується туристів, то для них вони особливо стараються і завжди раді почастувати іноземців фірмовими стравами національної кухні.
Кишинів
Кишинів – одне з прадавніх міст Республіки Молдова. Історія міста втілилася і в нині існуючих міських об’єктах: будівлях, пам’ятниках, парках і скверах. Головні моменти матеріального й духовного життя всіх поколінь зображені в назвах вулиць, площ, бульварів, які виросли зі старого міста, побудованого згідно з європейськими архітектурними традиціями.
Національний день вина
Свято почнеться з параду виноробів, які урочисто проходитимуть центральною площею міста, а закінчиться традиційним молдовським танцем, що збирає всіх охочих, і святковим феєрверком. Під час свята можна дегустувати й купити вподобане вино, вдосталь скуштувати дуже смачної молдовської кухні.
Старий Оргіїв
Цей музейний комплекс увійшов до десятки туристичних місць східної Європи, які варто відвідати. «Старий Орхей» вважають справжнім музеєм просто неба. Це єдиний в Молдові пам’ятник архітектури міського типа, де збереглося багато споруд і об’єктів, які викликають неабияку цікавість в істориків, археологів, архітекторів і туристів. У скельних скитах відчувається присутність перших людських поселень, вік яких становить декілька сотень тисячоліть. На скелястій вершині в V–III ст. до Р. Х. була розташована гето-дакська фортеця. На протилежному березі видно руїни «Нового міста» Золотої Орди під назвою Шехр-аль-Джедід (XIII–XIV ст.). Дмітрієвська фортеця в Оргієві – найхарактерніший пам’ятник молдавської архітектури XVII століття.
Монастир Курки
Входить в число найбільш значущих молдавських архітектурних пам'яток. Розташований в 12 км від міста Орхей і приблизно в 55 км від Кишинева, поблизу річки Ватіч, на схилах мальовничого пагорба, вкритого переважно дубовим лісом. Розкинувся на 2-х терасах — на верхнім подвір'ї монастиря, а на нижній кам'яний ставок.
Оргіїв (винзавод)
Компанія IM «Chateau Vartely» SRL – виробник якісного вина з найкращих європейських сортів винограду, що росте в Центральній і Південній зонах країни. «Chateau Vartely» - це молоде, але досить амбітне виноробне підприємство, розташоване безпосередньо в Оргієві, де досі є і втілюються в реальність багаті національні традиції обробітку виноградників та виробництва «напою богів» вина. Класичні європейські сорти винограду, що використовують у виробництві вина, визначають асортиментний ряд: Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар, Піно Грі, Шардоне, Трамінер, Совіньйон, Фетяска.
Сорокська фортеця
У середні віки Сорока була частиною оборонної системи Молдавської держави, що складалася з чотирьох фортець на Дністрі, двох на Дунаї й трьох на півночі країни. Кордони князівства перебували під захистом справжнього "поясу з кам'яних фортець". Фортеця Сорока була зведена біля переправи через Дністер, на місці давнішого укріплення. У 1499 році за дорученням господаря Штефана Великого на місці генуезького форту Ольхонія (Алчона) була побудована дерев'яна фортеця квадратної форми. При створенні цієї фортеці майстри керувалися правилом "золотого перетину", тому споруда стала унікальною серед пам'яток оборонної архітектури Європи.
В гості до циганського барона
Артур Михайлович отримав титул від свого батька — Мірчі Георгійовича Чераря. Тато був загальновизнаним циганським бароном Радянського Союзу. Барон для молдавських циган свого роду президент. Правда, йому не підкоряються, а скоріше до нього прислухаються. Барон — шанована людина, в Сороках його знають всі. Тому знайти його будинок не склало великих труднощів. Лідер молдавських «ромале» живе в «скромній» триповерховій резиденції. Передній двір, розміром з поле для мініфутболу, вимощений тротуарною плиткою. Біля будинку вросли в землю два урядові лімузини ЗІЛ. Автомобілі доживають останні дні та ось-ось перетворяться на іржаву пилюку.
У вартість ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом євро-класу, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в музеях, проживання в готелі.
У вартість НЕ ВХОДИТЬ: харчування, вхідні квитки в музеях та замках.
Вартість вхідних квитків:
Дім меду з дегустацією - 60 грн;
Майстер по гончарству - 45 грн;
Старий Огієв - 15 грн;
Екскурсія винзаводом - 20 грн без дегустації.
Виїзд зі Львова: (пл. Двірцева 1, "з.д. вокзал") о 20:00 год.
Приїзд до Львова: в понеділок орієнтовно о 6:00 год.
Перелік документів для поїздки: Дійсний закордонний паспорт.
Наші популярні тури: