Щодня (для груп)
З програмою дводенного туру на Говерлу та Гуцульщину для школярів можна ознайомитись нижче.
Також є інші варіанти турів в Карпати для школярів:
Тур в Карпати на 2 дні: гора Гимба, водоспад Шипіт, озеро Синевир.
Дводенний тур для школярів на Говерлу і Гуцульщину
1 день
- Приїзд до Ворохти
- Сходження на Говерлу
- Поселення в Яблуниці
2 день
- Хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”
- Полонинська хата-стая
- Музей музичних інструментів Романа Кумлика
Що входить та не входить у вартість туру
Сходження на найвищу вершину України — Говерлу
А розпочнеться усе з Ворохти. Це за 21 кілометр від підніжжя Говерли. Ворохта – це не лише наш стартовий пункт на шляху до підкорення найвищої вершини Українських Карпат, але й бюджетне курортне селище із мальовничими краєвидами, колоритними віадуками й унікальним дерев’яним храмом. Проте найважливіше для нас саме те, що з цього селища пролягає один із найпопулярніших маршрутів на гору.
Говерла – найвідоміша вершина України, підкорити яку – мета ледь не кожного туриста. Ця гора є частиною Чорногорського масиву і сягає 2061 м над рівнем моря. Її вершина майже завжди вкрита снігом, а тому для її підкорення потрібно взяти з собою тепліший одяг. Також на верхівці можна побачити українську символіку – прапор, плиту зі зразками землі з усіх областей України та хрест.
А ще Говерла – вершина, яка наче магнітом притягує любителів різноманітних рекордів. Тут свого часу відбувся наймасовіший танець, участь в якому взяли 107 українців та українок. Воїни-АТОвці С.Корюк та Д.Пархоменко вирішили на гору спуститися на парашутах, а хлопці зі Львівського автоклубу автомобілем Chevrolet Niva – підкорили її на автомобілях. Проте найцікавіший рекорд – швидкісний. 26-річний закарпатець С.Расчупкін вибіг на Говерлу за 58 хв. 25 сек. Які ще рекорди бачила вершина та які рекорди хотілося б встановити вам – дізнаємося під час мандрівки.
Селище-музей Верховина (Гуцульщина)
І якщо перший день подорожі ми присвятимо фізичній витривалості та спогляданням краєвидів, то другий день стане поживою для розуму та емоцій. Бо ми потрапимо до особливого селища Верховина. Це не просто населений пункт – це осередок гуцульської культури. Тут розташовано дуже багато музеїв, кожен з яких – унікальний.
Музей Тіні забутих предків
Ми побуваємо у музеї «Тіні забутих предків» та дізнаємось, Як знімали однойменний фільм та де жив знаменитий кінорежисер Сергій Параджанов під час його знімання. А також зможемо побачити унікальні експонати, які використовували у фільмі та які можуть дуже багато розповісти про традиції гуцульського краю.
Музей «Хата-стая»
Ми не минемо увагою музей «Хата-стая», який насправді є унікальною сироварнею. Тут «роблять молоко», або по-нашому – варять сир. У музеї можна побачити усі інструменти, які потрібні для цього процесу, а також скуштувати натуральний продукт під звуки дримби. Окрім того, саме тут є особлива кімната зі старою піччю, в якій зараз працює експозиція українських вишиванок.
Потрапимо ми також до Музею магії – місце, яке розповідає про діяльність чародіїв та мольфарів, а також відкриває головну таємницю магічної сили Гуцульщини. Також тут є унікальна можливість познайомитися та поспілкуватися зі справжніми мольфарами.
Музей музичних інструментів Романа Кумлика
Зрештою, ми навідаємося до ще однієї особливої будівлі – Музею «Музичних інструментів Кумлика». Це приватний музей, експозицію якого власник збирав понад 30 років. Тут є дуже багато цікавих речей, які розповідають про побут гуцулів. Але найцікавіша експозиція – музичних інструментів. Про кожен з них розповідає донька Романа Кумлика Наталя Гузак. Вона не тільки тут екскурсовод та керівник, але й вміє грати на більшості унікальних експонатів, серед яких тримба, окарина, зозуля, ліра, ная та інші.
Підкорення Говерли та занурення в колорит гуцульського краю – це незабутній досвід. Це емоції та враження, які залишаться з вами на все життя. Тому не сумнівайтеся та не відкладайте на невідомий термін свою мрію побувати у Карпатах. Звертайтесь до нас та отримуйте максимум від поїздки.
- екскурсії за вибраною програмою;
- супровід гіда-екскурсовода.
У вартість туру ВХОДИТЬ:
У вартість туру не ВХОДИТЬ:
- харчування;
- вхідні квитки:
- Заповідник Говерла: дорослий/школярі - 80/50грн.
- Хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”: загальний/пільговий - 50/40 грн.
- Полонинська хата-стая: загальний і пенсіонери загальний/пільговий - 50/40 грн.
- Музей музичних інструментів Романа Кумлика: загальний/пільговий - 50/40 грн.
Примітка 1* за певних обставин, незалежних від нас, деякі атракції можуть бути замінені на рівноцінні.
Примітка 2* з правилами бронювання можна ознайомитись за посиланням.
Замовити тур