Вірменія

Детальніше про Вірменію

Вірменія – країна справжньої гостинності

Вірменія – одна із найколоритніших і найбезпечніших країн світу. Тут ви ніколи не відчуєте себе самотнім, бо гостинність місцевого населення вразить у першу хвилину перебування в країні. Тут ви не зможете встояти перед неповторними ароматами по-особливому приготованого м’яса, бо вірмени надзвичайно трепетно ставляться до такої кулінарії.

Зрештою, ви назавжди запам’ятаєте розкішність пам’яток архітектури, незвичайних монастирів і неповторну атмосферу історичних руїн, яких у Вірменії більш ніж достатньо для повноцінного культурного відпочинку. П’янкий коньяк, чисті «пулпулакі», смачні дудук і чурчхела, а також багато інших незвичайних знайомств та вражень чекають вас під час відвідин Вірменії.

Держава-пам'ятка

Перша причина поїхати до Вірменії – її багатюща історія. Це одна із найдавніших країн світу. Саме тут жили перші християни. І саме тут сьогодні можна побачити пам’ятки, яким тисячі років. Щобільше, для цього навіть не обов’язково блукати різними містами та поселеннями. Достатньо завітати до столиці – міста Єревану.

Такої кількості достойних туристичних об'єктів, як у Єревані, ви не знайдете більше ніде. Оглянути місто згори можна, піднявшись на оглядовий майданчик на «Каскаді». Монастирі, церкви, руїни, архітектурні шедеври минулих соліть та сучасності, колоритні вулички, сквери та фонтани – з висоти пташиного польоту Єреван дивує, зачаровує та інтригує. Це місто історії, культури та релігії, а тому кожен турист зможе знайти тут щось для себе.

Руїни храму Авана, датовані шостим століттям, одна з найстаріших церков міста церква Св. Зоравора, історична церква Св. Катогіке, зведена ще у 15 столітті, грандіозний Єреванський Собор, церкви Св. Аствацацин, Св. Акопа, Св. Ованес-Мкртич, Св. Саргіса – релігійних споруд у місті так багато, що одного дня не вистачить для того, аби оглянути їх усі.

Окрім релігії, в місті також достатньо культурних закутків, де можна відпочити інтелектуально. Будинок камерної музики, Театр опери тааа балету, ансамбль Академії Наук, Будинок шахістів із незвичайною оригінальною архітектурою – культурологам та просто поціновувачам такого типу відпочинку у Вірменії теж обов'язково сподобається.

До слова, саме у Єревані розташований Музей Геноциду вірмен, в якому є безліч фото та публікацій на тему винищення вірменського народу. Поряд із музеєм над ущелиною річки Раздан підноситься величний 44-метровий меморіальний комплекс «Цицернакаберд», у глибині якого горить вічний вогонь. Вірмени пам'ятають трагічні сторінки своєї історії, і як шану загиблим постійно висаджують у сусідньому сквері дерева – за кожне втрачене на початку XX століття життя.

Також лише тут, у Вірменії, в Єревані, ви зможете побачити легендарний монастир Хор Вірап. Кажуть, він зведений на місці, де колись 13 років сидів в ув'язнений у підземеллі Григорій Просвітитель — святий Вірменської апостольської церкви. Тому цілком закономірно, що монастир, збудований у цьому місці, має таку назву. У перекладі Хор Вірап звучить як «глибока яма».

Єреванська фортеця, зведена у 16 столітті, справжня скарбниця рукописів Матенадаран, яка зберігає понад 16 тисяч історичних рукописів 5-10 століття, храм епохи язичництва Гарні, монастир Гегард та зразки скельної архітектури, комплекс будівель Ечміадзін, феодальні замки Амберд, Мецамор, Смбатаберд, руїни цитаделей Еребуні та Лшачен… Усе це історична Вірменія, яка нікого не зможе залишити байдужим.

Країна з ароматом шашлика

Окремої уваги заслуговує національна кухня Вірменії. Адже екскурсіями ситий не будеш. Тим паче не можна повноцінно відчути та зрозуміти іншу націю, не оцінивши її кулінарних вподобань. Вірменія – це країна ароматного м'яса і п'янкого коньяку. Шашлик у Вірменії роблять із різноманітними приправами, в незвичайних соусах та із різних видів м’яса. Ви матимете змогу скуштувати та підсмажену курятину, і яловичину, і свинину, і баранину з запеченими баклажанами, томатами та іншими овочами. А якщо душа забажає справжнього свята – замовте «хоровац». Це особливий шашлик із чотирьох різних сортів м'яса, кожен із яких маринують в іншому соусі.

Ще одна цікава і дуже смачна страва - «кутап» - запечена форель, фарширована рисом, родзинками та імбиром. Незамінними у меню вірмен є супи, серед яких навіть можна зустріти фруктові варіанти та суп «анушапур», який готують з кураги. Додайте до цього смачний і запашний лаваш – і апетит обов'язково прокинеться.

До речі, якщо вже у вас буде нагода побувати у Вірменії – відвідайте Єреванський коньячний завод. Тут створюють найкращі у світі коньяки зі сторічною історією і десятками років витримки. Для прикладу, сорт "Каїрі" – це напій із 20-річною витримкою. Найвідоміші сорти - «Арарат», «Арменіка», «Саят Нова», «Ной», «Вірменський коньяк». Також варто скуштувати та місцеве вино. Вірменія суттєво скоротила його експорт, а тому хтозна, чи матимете ви нагоду ще колись відчути вірменські виноробні традиції на смак, окрім як тут і зараз.

Кажуть, для того, аби пізнати країну по-справжньому, потрібно поринути у її життя бодай на кілька днів. Якщо у вас буде шанс познайомитися із Вірменією, скуштуйте на смак воду із публічних фонтанчиків «пулпулакі». Не бійтеся – вона чиста і смачна. Прогуляйтеся нічним Єреваном, не хвилюючись через можливі небезпеки, яких тут майже немає. Завітайте на озеро Севан, до Ша кінського, Джермукського і Касахського водоспаду, на Апаранське водосховище і до гарячих джерел Джермук. Купіть старовинний вірменський килим на столичному «Вернісажі», або придбайте милі сувеніри «таросікі» для друзів, які залишилися вдома. Знайдіть час познайомитися із місцевими мешканцями, поспостерігати за їхніми щоденними звичками. Тільки тоді ви зможете з упевненістю сказати, що були у Вірменії – країні гостинних, щедрих і доброзичливих людей.

Наші популярні тури:

Тур в Грузію та Вірменію

Тижневий екстрим — тур: гори, ріки, печери

Тур поїздка в Карпати на тиждень