Туреччина

Інформація про Туреччину

Де знаходиться Туреччина?

Офіційна назва Турецька Республіка — країна, розташована між Чорним і Середземним морями.

Столиця Туреччини

Столиця Туреччини: Анкара

Міста Туреччини: Белек, Мармарис, Анталія.

Площа Туреччина

Площа Туреччина: 783 562 км.

Населення Туреччини

Населення Туреччини: 72,5 мільйонів осіб.

Мова: державною й офіційною мовою Туреччини є турецька мова або, ще як її називають, тюркська мова.

Релігія Туреччини: загалом переважна більшість населення країни мусульмани, переважно суніти (85-90%). Існує велика меншина Алеві (10-15%), в рамках шиїтської спільноти послідовників ісламу.

Аеропорти: Стамбул, Анталія, Ататюрк.

Рельєф Туреччини: Більша частина території Туреччини розташована в межах Анатолійського плоскогір'я (на заході) і Вірменського нагір'я (на сході). Переважають висоти від 800 м. на заході до 2000 м на сході. На півночі розташовані Понтійські гори (до 3937 м.), на півдні — хребти системи Тавра (до 3726 м.). Найвища точка Туреччини — згаслий вулкан Великий Арарат (5165 м.) на Вірменському нагір'ї.

Клімат Туреччини

Клімат Туреччини: надзвичайно різноманітний. Центральна Туреччина — це континентальний клімат з холодною сніжною зимою і спекою влітку. На західному і південному побережжі країни майже весь час тепло — субтропічний, середземноморський клімат. Купальний сезон на узбережжі Егейського і Середземного морів починається в квітні і закінчується в листопаді.

Віза Туреччини

Безвізовий режим до Туреччини з 01.08.2012 р. з терміном перебування до 30 днів з моменту в'їзду. Необхідно мати діючий закордонний паспорт

Діти старші 16 років повинні мати свій дитячий проїзний документ.

Дані дітей мають бути вписані в паспорт батьків. Фотографія дитини (починаючи з 5 років включно), обов'язково має бути вклеєна в паспорт батька. На дітей, що їдуть разом з батьками, віза отримується окремо, незалежно від віку дитини і від того, їде він по своєму паспорту або вписаний в паспорт батьків.

У разі порушення візового режиму (перебування в країні більше 30 днів, вказаних у візі) накладається штраф і обмеження на відвідини Туреччини.

Митниця Туреччини

Вільне ввезення будь-якої валюти до Туреччини. Вивіз лір з країни — не більше за еквівалент $100, ввезення — без обмежень. Дозволено безмитне ввезення сигарет — до 400 шт., або сигар — до 50 шт., або табаку — до 200 г, до 1 кг кави, 5 л міцних спиртних напоїв, подарунків — на суму не більше $200, косметики, парфумерії і продуктів харчування — в межах особистих потреб. Предметів і речей домашнього вжитку — по одному предмету кожного найменування, із зобов'язанням їх вивозу з країни після закінчення терміну поїздки. Окрім предметів особистого користування, дозволяється ввозити два фотоапарати, портативний радіоприймач, кінокамеру і так далі. Відеомагнітофони, телевізори, ювелірні вироби і цінності необхідно декларувати.

Не можна ввозити наркотики, ліки, що містять наркотичні речовини, зброю . Заборонений вивіз зброї, боєприпасів, антикваріату і наркотиків.

Взяти до уваги

Килими можна вивозити тільки після пред'явлення товарного чека з вказівкою дати виготовлення, антикварні вироби (створені до 1945 р.) вивозити не дозволяється. Для провезення домашніх тварин потрібна офіційно завірена в турецькому консульстві ветеринарна довідка.

Важливі телефони Туреччини

Посольство України в Туреччині в Анкарі: 90 (312) 441-54-99, 440-52-89

Пожежна служба 110

Поліція 155

Швидка допомога 112

Довідкова 118

Гроші Туреччини

Банки відкриті з 8:30 до 17:30, перерва з 12:00 до 13:30. Вихідні дні — субота і неділя. На курортах банки працюють без вихідних, в суботу деякі обмінні пункти працюють до 12:00. Можна скористатися кредитними картами American Express, Eurocard, Diner's Club, VISA, Mastercard.

У Туреччині безліч пунктів обміну, які працюють до півночі. Курс долара, як правило, скрізь однаковий, але в деяких магазинах можна знайти вигідніші умови. Найкращий курс — на пошті (жовта вивіска «РТТ»).

У вихідні дні гроші краще не міняти. Найвигідніший курс у вівторок і середу. Приватні обмінні пункти нерідко пропонують привабливіший курс, ніж банки і готелі. Міняти гроші  на «чорному» ринку досить ризиковано. Дорожні чеки приймаються в Туреччині не скрізь, краще вибирати American Express або Thomas Cook.

Взяти до уваги

До Туреччини краще ввозити долари — вони приймаються майже скрізь, та й ціна в американській валюті може бути декілька нижче, ніж в турецьких лірах.

Транспорт Туреччини

Автобус — найпопулярніший засіб пересування в Туреччині. Середня вартість квитка в місті — $0,5. Маршрутні таксі працюють з 6:00 до 24:00 з фіксованою вартістю за проїзд. У невеликих містах  транспорт припиняє ходити приблизно в 20:00. Таксі — середня вартість за 1 км — $1,5-2 (оплата по таксометру). З 24:00 до 6:00 діє подвійний тариф.

До віддалених пунктів узбережжя Туреччини можна добратися на мікроавтобусі. Ціни на квитки невисокі і регулюються державою. Автобуси відправляються практично кожну годину.

Щоб взяти машину напрокат, досить пред'явити права і закордонний паспорт. Місцеві водії часто ігнорують правила, тому на дорозі потрібно дотримуватися обережності. Дорожні роботи також не завжди позначені.

Взяти до уваги

Для поїздок у таксі на дальні відстані встановлені фіксовані тарифи. Так, в Анталії, за кожен кілометр доведеться платити $1. Для виїзду на екскурсії можна найняти таксі на весь день. Це коштуватиме приблизно стільки ж, скільки і прокат автомобіля.

Готелі Туреччини

Вибір готелів украй широкий і різноманітний — від 5* до економних 2*. Буквально 99% з них працює по системі «все включено». Розрахункова година — 12:00. Форма оплати у всіх готелях різна. У одних туристові в день прибуття видають магнітну карту, якою можна розраховуватись при наданні платних послуг на території готелю, — спільний рахунок роздруковують напередодні від'їзду. У інших діє система чеків — після кожної наданої послуги турист підписує чек на певну суму. Щоб уникнути непорозумінь ці квитанції найкраще зберігати до кінця перебування в готелі.

На заході Туреччині і на південному узбережжі багато недорогих зручних готелів і готелів, на сході їх менше.

Мотелі знаходяться на багатьох автомагістралях, дешеві готелі є і в невеликих містах. Вартість проживання при однаковому класі різна залежно від місцевості. Найдешевші молодіжні турбази знаходяться в Стамбулі і на узбережжі Мармурового моря. Хороші кемпінги є в Адані, Анталії, Аланії, Бодрумі, Бурсі, Чанакаллі, Едірне, Фетхіе, Ізмірі, Кемері, Белеці і Мармарисі.

Взяти до уваги

Всі розваги знаходяться на території готелів, їх інфраструктура добре розвинена, багато послуг пропонуються безкоштовно.

Електропостачання Туреччини

Електрика майже скрізь складає 220 В, частота 50 Гц і лише у віддалених районах — 110 В, але напруга в мережі часто спадає.

Безпека в Туреччині

Крадіжки і пограбування в Туреччині, за винятком великих міст, дуже рідкісні. В той же присутні спроби обману туристів на ринку, при поїздках у таксі і тому подібне. До місць підвищеної небезпеки належать вокзали, автозаправні станції, ринки. Великі суми грошей, документи і коштовності краще залишати в сейфі готелю.

Взяти до уваги

Турецька поліція може зупинити туристів на вулиці і провести особистий огляд. Туристам завжди потрібно мати з собою туристичний ваучер готелю або його візитну картку.

Шопінг в Туреччині

Дешеві вироби з шкіри, бавовни, прикраси із золота, вироби з онікса і міді зробили Туреччину однієї з найпривабливіших країн для покупок. Магазини, як правило працюють з 9:30 до 19:00. Перерва — з 13:00 до 14:00. Вихідний день — неділя. У Туреччині великий вибір електроніки, золота, одягу, товарів домашнього ужитку, парфумів і косметики. У Стамбулі знаходиться найбільший в країні «Капали Карою» (Великий базар) — на його території розташовано близько 4000 магазинів. Він відкритий з 8:00 до 19:00 щодня, окрім неділі.

Взяти до уваги

Нефіксовані ціни на товари дозволяють туристам торгуватися з продавцями. У новому порту Анталії розташована зона вільної торгівлі, де туристам надається можливість зробити покупки без мита і податків. Там приймаються всі грошові одиниці і чеки. Центр відкритий тільки для іноземців, тому потрібно не забувати свій паспорт в готелі.

Їжа в Туреччині

Сучасна турецька кухня поєднує в собі традиції тюркських кочових племен з черкеським, арабським і грецьким кулінарним мистецтвом. Величезна різноманітність овочевих страв. Пріоритет віддають стравам  з яловичини і баранини.

Типові турецькі страви — донер і кебаб, долма. Неможливо побувати в Туреччині і не спробувати берек, який готується з листкового тесту, і наповнюють сиром, травами, шпинатом, рибою або м'ясом.

Особливе місце займають солодощі. Найвідоміші — баклава, лукум, каштани в сиропі, ханим-гебєї. Національні турецькі напої — айран, чай, кава і ракія (виноградна горілка з анісом).

Ресторани в Туреччині

У ресторанах готелів рибні дні чергуються з м'ясними або комбінованими. Часто влаштовуються дні національних кухонь: китайською, японською, і, звичайно, турецькою. Ресторани для туристів спеціалізуються виключно на м'ясних стравах. Проте замовити можна тільки страви з яловичини, баранини або птаха, оскільки свинину мусульмани не вживають.

Хоча Туреччина - ісламська країна, в ресторанах до обіду подаються алкогольні напої. У простих трактирах цього немає.

Турецьке пиво ефесської пивоварні — вельми приємний напій, проте турецьке вино не витримує ніякої критики.

В деяких випадках при відвідинах ресторанів рекомендується дотримувати форму одягу, що вказаний готелем (dress code).

Взяти до уваги

Вважається за непристойний вживати спиртні напої на вулиці, пляжі, поза готелем.

Чайові в Туреччині

Чайові необов'язкові, але за традицією прийнято залишати офіціантам близько 10% від вартості замовлення. Носильникам дають в межах $1. Таксистам як чайові  залишають суму, кратну 5 лірам. Після півночі плата збільшується на 50%.

Визначні пам’ятки

Анкара — мавзолей Мустафи Кемаля, фортеця з подвійним кільцем укріплених стенів, мечеть Аладдіна, мечеть Хаджібайрам, руїни храму Августина і Рому, гробниця Св. Хаджі Байрама, колона Юліана, Музей стародавніх анатолійських цивілізацій, мечеть Арсланхане, вулиця Салман. Бодрум — фрагменти кріпосної стіни Халікарнаса, ворота Міндос, халікарнаська фортеця, Музей підводної археології. Ефес — фасад античної бібліотеки Цельміуса Полінемуса, дві агори, лазні, оселі багатих городян, будиночок Пресвятої Діви Марії Богородіці.

Пляжі в Туреччині

На турецькому узбережжі можна знайти пляжі чи не всіх видів — це і піщані пляжі Белека і Сиде, і кам'янисті бухти Кемера і Анталії. На пляжах моря Егейського переважає галька.

Більшість готелів 4-5* мають власні пляжі і піклуються про дотримання чистоти і порядку. Але є 3*, і навіть 2* готелі з власними пляжами і безкоштовними лежаками і парасольками.

Взяти до уваги

Деякі дорогі готелі свідомо завищують ціни на користування своїми пляжами, щоб відлякати чужих туристів . Для того, щоб скористатися ділянкою пляжу, що належить барам або ресторанам, необхідно зробити там замовлення (наприклад, купити напій). В цьому випадку платити за лежак і парасольку не доведеться.

Розваги в Туреччині

Джип-сафарі, мотосафарі, рафтинг, дайвінг, рибалка, подорож на яхті, катання на каяках, водних лижах, польоти на парашуті-крилі за катером, пейнтбол, подорож по горах аквапарку «Акваленд», дельфінарій, дисколенд, естрадна програма «Турецька ніч».

При більшості готелів і готелів є тенісні корти.

Ракетки, м'ячі і спортивну форму можна взяти напрокат. Безлюдні гірські місцевості уздовж узбережжя Середземного моря пристосовані до прогулянок пішки.

Найкращі місця нічного відпочинку в Туреччині — Анталія, Аланія, Бодрум і Сіде. Дискотека Oxid в Сіде, Club 29 і Olympos в Анталії, а також пінна дискотека в Аланії.

Взяти до уваги

Столицею нічного життя Турецької Рів'єри визнаний Бодрум. Тут на один квадратний кілометр доводиться рекордна кількість нічних закладів, тут же знаходиться найбільша і відома дискотека країни Halikarnas.

Наші популярні тури

Дводенний тур до Львова

Тижневий екстрим - тур: гори, ріки, печери

Тур поїздка в Карпати на тиждень