Нідерланди

Королівство Нідерланди

Країна на заході Європи на березі Північного моря. Разом з частиною Антильських островів й Арубою складає Королівство Нідерландів.

Столиця Нідерландів: Амстердам

Міста Нідерландів: Роттердам, Гаага

Площа: 41 526 км2.

Населення Нідерландів: на липень 2009 року склало 16 715 999 осіб.

Мова: нідерландська, фризька мова (друга офіційна, тільки в провінції Фрисландія).

Релігія: римо-католики — 30%, протестанти — 20% (з них нідерландські реформісти — 11%, кальвіністи — 6%, інші протестанти — 3%), мусульмани — 5,8%, іншого віросповідання — 2,2%, атеїстів — 42%.

Аеропорти: Роттердам, Гаага, Амстердам

Рельєф: За рельєфом країна поділяється на 2 частини. На півночі та заході знаходяться низовини , більша частина яких розташована в дельті річок Рейн, Маас та Шельда. Берегом моря тягнеться смуга піщаних дюн шириною до 405 м та висотою до 60 м, які разом з системою гребель, дамб та шлюзів захищають низинні родючі землі (марші) від затоплення.

Південна та східна частина країни лежить вище рівня моря. На сході переважають горбисті ландшафти, а південний район займають піщано-глинисті рівнини, які переходять в горбисто-лесові ландшафти передгірної частини Арденн. В найпівденнішій частині Лімбургу місцевість підвищується до 300—320 м.

Клімат: Клімат в Нідерландах морський, помірно-теплий. Пересічні температури січня становлять +1 - +3°C, липня — +16 - +17°C. Сонячних днів мало, погода мінлива, часто виникають сильні тумани. При потраплянні холодного повітря зі сходу нижня течія річки Рейн та озеро Ейсселмер замерзають. Опадів випадає 650—750 мм за рік, в основному у вигляді дощу. Снігопади дуже рідкісні.

 
Наші популярні тури:

Дводенний тур до Львова

Тижневий екстрим - тур: гори, ріки, печери

Тур поїздка в Карпати на тиждень