україна

Детальніше про Україну

Держава у Східній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини.

Столиця України: Київ.

Найбільші міста України: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Донецьк, Львів.

Площа: 603 628 км.

Населення: 45 млн.

Мова: українська.

Релігія: основна частина віруючих християни, серед яких більшість належить до православних церков. Католицизм представлений греко-католицькою та римо-католицькою церквами, існує велика кількість протестантських громад. Серед нехристиянських релігій найпоширеніші іудаїзм та іслам.

Аеропорти: Київ, Львів, Харків, Луганськ.

 

Рельєф: Більшість території країни — рівнина, однак на заході та в Криму є значні гірські масиви. Найвища точка — гора Говерла (2061 м). Степ розкинувся на північ та північний схід від Чорного моря.

Більша частина території належить до південно-західної околиці Східноєвропейської рівнини. Тут розташовані низовини (Поліська, Придніпровська, Причорноморська) і окремі височини до 300—500 м. (Подільська, Придніпровська, Донецький кряж і інші). На півдні — Кримські гори (висотою до 1545 м, г. Роман-Кош), на заході — Українські Карпати.

Клімат: Клімат помірний, переважно континентальний, на південному березі Криму — субтропічний.

Шопінг в Україні

Численні ринки та магазини є у всіх туристичних осередках. Поширена стихійна торгівля в курортних зонах, на трасах. Продовольчі магазини працюють з 9:00 до 19:00, також є цілодобові магазини та супермаркети.

Ціни на ринках курортних селищ і міст в сезон досить дорогі. Винятки — степові й гірські райони півострови, віддалені від моря.

З Криму зазвичай везуть прикраси та сувеніри з черепашок, коралів, перлів, ялівцю, каменів виробів, мішечки з різнотрав'ям, ефірні олії, кераміку, кримські вина.

Взяти до уваги:

Часто на курортах вибір товарів пляжного асортименту більший, ніж в Києві або інших містах.

Їжа в Україні

Разом з традиційною українською і російською кухнею, в Криму набирає популярність татарська. Типові кримські страви — шашлик, сарма (рис з м'ясним фаршем у виноградному листі), чебуреки, самса, лагман, манти, плов. Дуже багато блюд з морепродуктів — креветок, мідій, рапанів. Популярний грецький салат. На ринках можна купити овочі, фрукти, рибу, сирий сулгуні та гарячі татарські коржики. Неодмінно коштує продегустувати кримські вина.

Взяти до уваги:

Кримські вина потрібно купувати в магазинах, ще краще — у фірмових, або дегустаційних залах. Базари наповнені підробками. Особливу увагу варто звертати на термін придатності продуктів.

Ресторани України

Ціни в кримському громадському харчуванні наближені до столичних. У фаст-фудах обід може коштувати 20-30 грн, в кафе — 30-60 грн, в ресторанах — 70-100. У Криму дуже популярні чайхани, навіть невеликі кафе мають декілька тапчанів з килимами та подушками.

Взяти до уваги

Деякі заклади практикують плату за музичне обслуговування, користування туалетом і заставну вартість посуду.

Чайові

Не існує єдиного правила, але при відвідуванні  ресторану заведено залишати на чай 5-10% від загальної суми рахунку. У деяких закладах чайові входять у вартість обіду.

Визначні пам’ятки України

Воронцовський, Лівадійський, Массандрівський, Бахчисарай палаци, печерне місто Чуфут-Кале, «Ластівчине гніздо», Херсонес Таврійський, гори Демерджі, Ай-Петрі, Нікітський ботанічний сад, палац «Дюльбер», джерело мінеральної води «Меласс», Червона і Мармурова печери, Ськельська сталактитова печера, Карадагський заповідник, руїни середньовічного міста Мангуп-Кале, Великий каньйон Криму, Лебедині острови, канатна дорога на Ай-Петрі.

Взяти до уваги

Багато визначних пам'яток Криму знаходяться на закритих територіях, що належать санаторіям, пансіонатам. Іноді потрапити туди можна, заплативши охороні, і не завжди це відбувається легально.

Наші популярні тури:

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень