Чорногорія

Детальніше про Чорногорію

Держава на Балканах.

Була одною з двох частин федерації Сербія і Чорногорія (у 1992—2003 рр. — Югославії).

Незалежна з 3 червня 2006 року.

Столиці Чорногорії: Подгориця — місце розташування уряду та парламенту, Цетіньє (за конституцією).

Міста Чорногорії: Будва, Котор, Херцег-Нові.

Площа: Всього 14026 км2

Населення Чорногорії

Населення Чорногорії: 650 тис. мешканців (2003)

Мова: чорногорська (під час перепису 2003 року 63,5% опитаних у графі «Рідна мова» зазначили «сербська», 22% — «чорногорська»; відмінності між обома мовами незначні).

Релігія: 74% населення — православні

Аеропорти: Тіват, Подгоріца.

Рельєф Чорногорії

Рельєф Чорногорії переважно гірський.

Клімат Чорногорії

Клімат Чорногорії: середня температура води та повітря на узбережжі протягом туристичного сезону коливається від 19-22 в травні — жовтні до 29-30 в липні — серпні. Вода в травні-жовтні прогрівається в середньому до 16-18 градусів, а в пік сезону до 26 градусів.

Віза у Чорногорію

При перельоті до Чорногорії літаком віза не потрібна, достатньо тільки ваучера.

Подорожуючи автомобільним транспортом, потрібна угорська і сербська транзитна візи.

Документи необхідні для відкриття транзитної візи:

закордонний паспорт;

2 фотографії;

анкетні дані.

Термін оформлення візи — до 10 днів.

Взяти до уваги

Діти, що досягли 14-річного віку, зобов'язані мати особистий закордонний паспорт. При оформленні транзитної візи жінкам до 40 років потрібна довідка з місця роботи (навчання).

Митниця Чорногорії

Заборонений вивіз без спеціального дозволу предметів, що несуть історичну і художню цінність. Дозволено безмитне ввезення до Чорногорії сигарет — 200 шт., або сигар — 50 шт., або тютюну — 250 г; провина — 2 л, міцних спиртних напоїв — 1 л. Іноземні громадяни можуть ввозити в країну будь-яку кількість валюти без обов'язкового декларування, а вільний вивіз наявної валюти з Чорногорії обмежений сумою 500 євро. При вивозі великих сум потрібна їх декларація. При цьому потрібно пред'явити декларацію про те, що вказана сума валюти була раніше ввезена до Чорногорії. Краще брати пластикові карти.

Важливі телефони у Чорногорії

Пожежна служба....93

Поліція........92

Швидка допомога.....94

Гроші Чорногорії

Національний банк працює з понеділка по п'ятницю з 10:30 до 14:00. Комерційні банки — з понеділка по четвер з 8:00 до 15:00, щоп'ятниці з 8:00 до 13:00. В суботу банки закриті. В центрі Подгоріци, а також в курортних зонах багато пунктів обміну валюти відкрито і на вихідних. Кредитні картки (EС-card, American Express, Visa, Diners Club і MasterСard) приймаються більшістю магазинів, автозаправних станцій, ресторанів, кафе і готелів в курортних районах Чорногорії.

Транспорт в Чорногорії

Залізниця проходить з порту Панів через Подгоріцу до Белграда (Сербія), також є лінія Подгоріца — Никшич (в цей час ведеться її реконструкція та електрифікація). Основні автомагістралі: Адріатичне шосе, що починається в районі міста Трієст (Італія), яке проходить по узбережжю Словенії, Хорватії, Боснії та Герцеговини та Ульцин. Магістралі з побережжя через Подгоріцу в Сараєво (Боснія і Герцеговина) і до Белграда (Сербія). Працює цілорічна поромна лінія з Бару в Барі (Італія).

Громадський транспорт в містах здебільшого має застарілий парк машин. Талони на проїзд можна придбати в будь-якому газетному кіоску.

Взяти до уваги

Придбання квитка у водія в автобусі коштуватиме майже у 2 рази дорожче ніж в кіоску. У Чорногорії автобус — іноді єдиний вид транспорту. Зупинки в дорозі допускаються, так само як і на вимогу того, хто голосує на узбіччі.

Готелі у Чорногорії

За останні роки в Чорногорії з'явилися багато дорогих готелів, приватних вілл і мініготелів. У багатьох готелях проведена повна або часткова реконструкція. Дуже популярне розміщення в приватних готелях. Як правило, це 3-5-поверхова будівля зі стандартними номерами та апартаментами, обладнаними всім необхідним для комфортного відпочинку. Практично всі вілли пропонують сніданок. Єдиний недолік приватних віл – далеке розташування від моря — від 1300 до 500 м.

Взяти до уваги

Місцеві готелі класифікуються не за зірками, а по категоріях: А, В і С. Попри класифікацію готелю, завжди варто звертати увагу і на його опис.

Електропостачання у Чорногорії

Електрика 220 В, частота 50 Гц. Розетки та штепселі європейського типу.

Безпека у Чорногорії

Фотографування можливе тільки в місцях, де немає заборонного знаку (перекреслений фотоапарат). Не можна знімати об'єкти транспортної інфраструктури та енергетики, портові споруди та військові об'єкти. В цілому в країні дуже низький рівень злочинності. У Чорногорії складається враження (через невелику кількість населення), що всі один одного знають. У супермаркетах спокійно залишають речі на відкритих поличках для зберігання.

Шопінг у Чорногорії

Період роботи магазинів — з 9:00 до 21:00, продуктових — з 6:00 до 21:00. Багато магазинів закриваються на сієсту. Зазвичай перерва триває з 13:00 до 17:00. Під час літнього туристичного сезону частина продовольчих магазинів працює до 23:00-24:00. Деякі відкриті та в неділю, є цілодобові. Сувенірів в країні не так багато. В основному це національні шапки, футболки з картою країни, пляшки та тарілки.

Їжа у Чорногорії

У чорногорській кухні багато страв з риби та морепродуктів, хоча м'ясо Чорногорія теж дуже любить. Часто використовуються спеції, що надають стравам особливого пікантного смаку. Традиційними є угорський гуляш, турецький кебаб, балканський бурек — листковий пиріг з сиром і м'ясом. Великою популярністю користується гостра тушена річкова риба «аласькачорба», перчене рубане м'ясо «чевапхихи», свинина з цибулею та перцем, фарширований перець, мусака — баклажани та помідори перекладені м'ясом.

Національні спиртні напої: лозовач — виноградний самогон, вироблюваний з кращих сортів винограду, сливовиця — ракія зі слив, кайсіевача — ракія з абрикос, високоякісні чорногорські вина «Крстач» і «Вранац».

Чайові у Чорногорії

У готелях, барах, таксі заведено давати чайові у розмірі 10-15% від ціни обслуговування.

Визначні пам’ятки

Червона скеля, Беранкарст, Готовуша, соборна церква Св. Трипу в Которі, монастир Морача, Цетіньський монастир, монастир Джурджеві Ступові з церквою 1170 року, монастир Святої Трійці, Півський монастир, монастир Савіна, монастир Острог, церква Госпа Од Шкрпела, палац короля Миколи, Національний музей, Музей сучасного мистецтва, національні парки Дурмітор, Ловчен, Ськадарське озеро, Біоградська гора, монастир Челія Піперська, храм Різдва Пресвятої Богородиці, католицька церква Св. Марка, руїни стародавнього Свача, турецький барутан. Національні заповідники «Дурмітор», «Біоградська гора», «Ловчен» і «Ськадарське озеро» знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

У Чорногорії знаходиться каньйон річки Тара — найглибший в Європі та другий по довжині у світі після каньйону Колорадо.

Пляжі у Чорногорії

117 пляжів чорногорського узбережжя вражають своєю різноманітністю: піщані, покриті галькою і кам'янисті, упорядковані для відпочинку і такі, що разом з тим зберегли первозданну атмосферу дикої природи. Найбільший пляж — «Велика пляжу» в Ульцині — протягнувся на 13 км. Піщані пляжі — Ульцинська Рів'єра. На Будванській Рів'єрі — піщані та піщано-галькові. Галькові — Жаніц, Нівіц, Бар, Сутоморе. Штучні пляжі — Тіват, Герцег-Нові.

Практично всі пляжі розташовані в затишних, закритих від вітру і хвиль бухтах між крутими скелями. Довжина берегової лінії Чорногорії - 299 км, а довжина пляжів — 73 км. Оренда парасольок і лежаків коштуватиме в 1,5-3 євро в день. Мешканці готелів 4-5*, як правило, користуються пляжним обладнанням безкоштовно.

Наші популярні тури

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень