Мальта

Детальніше про Мальту

Офіційна назва Республіка Мальта.

Столиця Мальти

Столиця Мальти – Валлетта.

Час. Відстає від київського на 2 години.

Грошова одиниця Мальти – мальтійська ліра.

Населення – 400 тис. осіб.

Мова Мальти

Офіційні мови – мальтійська та англійська.

Релігія – католицизм.

Природні умови Мальти

На Мальті немає ні річок, ні гір. Характерна особливість мальтійського ландшафту – поля, розорані терасами на схилах горбів. Глибоко порізане побережжя Мальти утворює численні гавані, скелясті бухти та піщані пляжі. Протяжність берегової лінії складає 137 км.

Митний контроль Мальти

Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 25 сигар, або 250 г тютюну; 0,75 л міцних спиртних напоїв, 0,75 л вина; парфумерії – на суму не більше 6$; сувенірів.

Заборонене ввезення: не консервованих харчових продуктів, боєприпасів. При ввезенні іноземцями кольорових телевізорів, відеомагнітофонів, кінокамер і відеокасет необхідно заповнити декларацію.

Транспорт Мальти.

Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 1,3 тис. км. На Мальті лівосторонній рух. Автобусне сполучення є між всіма містами, квитки продаються в касах на зупинках. Можливий прокат автомашин.

Водний транспорт Мальти

Головний порт країни – Валлетта.

Валютне регулювання Мальти

Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов’язкова). Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти, за вирахуванням витрат в країні.

Соціально-політичний устрій.

Державний лад – республіка.

Національні традиції.

Життя на островах Мальтійського архіпелагу багате подіями. Круглий рік тут проводяться виставки, фестивалі, спортивні змагання. Щорічно з жовтня по червень в приміщенні Французького клубу демонструються французькі художні фільми з англійськими субтитрами, а також французькі документальні фільми. Вхід вільний.

Географічне товариство Мальти запрошує на традиційні зустрічі, які проводяться з жовтня по травень у Валлетті. У цей же період Товариство проводить пішохідні прогулянки по найцікавіших місцях Мальтійських островів.

Протягом всього року Національна Туристська Організація Мальти (НТОМ) влаштовує костюмовані історичні військові паради у форті Св. Елмо. Ці паради одержали назву ”Ін Гуардіа!”. Історія парадів йде в глибоке минуле, за часів розквіту Мальтійського ордена (ордени іоанітів). У наш час офіцери та солдати, одягнені в старовинну форму, озброєну алебардами, аркебузами та іншою старовинною зброєю, показують чудеса військової виучки на плацу форту. Церемонія включає безпосередньо парад, зміну караулу, виставляння вартових, оголошення наказів, вправи з мушкетами, учбову стрілянину, урочисте винесення гербів і прапорів.

На острові Гозо, в Цитаделі (Citadella), влаштовується ще одне костюмоване дійство, в якому бере участь ”гарнізон” рицарів-іоанітів.

Щодня з 13.00 до 16.00 на Мальті традиційний післяобідній відпочинок, сієста. Всі установи, банки, аптеки, окрім чергових, закриваються. Працюють тільки великі універмаги та деякі приватні лавки.

Країна дуже релігійна, забороняється показуватися в напіводягненому і голому вигляді в громадських місцях. Нудистських пляжів немає.

Кухня Мальти

Страви мальтійської кухні прості та різноманітні. Для їх приготування використовуються сезонні продукти та дари моря, які у всьому своєму різноманітті представлені на рибних ринках і в магазинах. Великою популярністю користуються на Мальті страви з овочів, сиру, риби та м’яса, запечених в тісті. Як гарнір широко використовуються рис, спагетті, макарони. Особливо смачні страви, приготовані з молодої цвітної капусти, запеченої в хрусткому тісті з овечим сиром і курячими яйцями. Популярні пиріжки зі шпинатом і анчоусами. Спагетті (”паста”) продаються повсюдно. Інший важливий елемент мальтійської кухні – різноманітна тушкована і фарширована їжа. Мальтійські вина недорогі, і багато сортів відрізняються хорошою якістю.

Туризм – одна з основних галузей економіки Мальти, він займає 25 % валового національного продукту, складає 22 % національного доходу і дає роботу 27 % працездатного населення країни. Острів приймає близько 1 млн туристів в рік.

У країні багато морських курортів з прекрасними пляжами. У Валлетті цікавий палац Великого магістра Мальтійського ордена і собор з гробницями лицарів.

Покупки в Мальті

Магазини працюють з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00, іноді до 18.00. Перерва з 13.00 до 16.00. Маленькі крамнички працюють і вихідними.

Важливі телефони Мальти. Поліція – 191. Медична допомога – 196.

Медичне обслуговування платне.

Чайові в Мальті

У ресторані та в готелі – на розсуд туриста, звичайно 1-2$.

Наші популярні тури:

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень