Угорщина

Детальніше про Угорщину

Держава в Центально-Східній Європі.

Столиця Угорщини

Столиця Угорщини: Будапешт.

Міста Угорщини: Дебрецен, Мішкольц.

Площа: 93 030 км.

Населення Угорщини: 10,114 мільйонів (2001)

Мова: угорська.

Релігія: католики - 66%, протестанти - 30%.

Аеропорти:Дебрецен, Ferihegy, FlyBalaton.

Рельєф Угорщини: Більшу частину території Угорщини займають рівнини і горбисті ділянки. Дунай ділить Угорщину на дві частини. На схід від Дунаю знаходиться Велика Середньодунайська низовина – Альфельд, обмежена на півночі ланцюгом невисоких гір; найвища гора – Кекеш (1015 м), правобережжя Дунаю займає Дунантуль – височина з горбами 150-200 м, яка перетинається смугою невисоких (400-700 м) Середньоугорських гір (Задунайське середньогір’я). На північному заході країни простягається Мала Середньодунайська низовина (Кішальфельд), обмежена Шопронськими і Кесегськими горами (передгір'я Альп) висотою 500-800 м. Ріки Угорщини належать до водного басейну Дунаю.

Клімат Угорщини: помірно-континентальний.

Віза до Угорщини

Для поїздки в Угорщину громадянам України необхідна віза. Вона видається консульством Угорської республіки в Україні безкоштовно. У список необхідних документів для оформлення поїздки входять: закордонний паспорт (дітям — проїзний документ дитини, дійсний не менше 6 місяців), фото, не більше ніж 6 місячній давності. Анкетні дані подаються за 7-10 днів до запланованої поїздки.

Митниця Угорщини

Дозволено безмитне ввезення 350 тис. форинтів на людину, предметів і речей особистого користування, товарів і подарунків на загальну суму не більше 21 тис. форинтів; 250 сигарет, або 50 сигар, або 250 грама тютюну, а також міцних спиртних напоїв — 1л і провина — 2 л для осіб, що досягли 16 років. Заборонено ввезення наркотиків, зброї, боєприпасів, порнографії, а також незаконсервованих м'ясних і молочних продуктів.

Важливі телефони в Угорщині

Посольство України в Угорщині в Будапешті: 36 (1) 422-41-11

Поліція 07

Пожежна 05

Швидка допомога 04

Гроші Угорщини

Банки працюють у будні з 10:00 до 14:00. Обмін валюти в будні: з 9:00 до 18:00.

Деякі обмінні пункти працюють в суботу та неділю, зазвичай з 9:00 до 12:30. Комерційні банки працюють з понеділка по четвер з 8:00 дo 15:00, у п'ятницю з 8:00 до 13:00. Готівку і туристичні чеки (до 30 тис. форинтів) краще обмінювати в банках, в поштових відділення чеки не обмінюються. Комісія зазвичай - 1-2%.

Розміняти форинти назад на іноземну валюту можна за наявності банківських обмінних квитанцій в будь-якому відділенні Національного ощадного банку.

Кредитні картки Mastercard, American Express, VISA, Diners Club приймаються в ресторанах, магазинах, готелях, компаніях по оренді автомобілів, на бензозаправних станціях. Банкомати є в Будапешті і інших великих туристичних центрах.

Взяти до уваги

Туристичні чеки краще приймаються в американських доларах або у фунтах стерлінгів. Завжди потрібно мати при собі небагато готівки в будь-якій валюті на випадок, якщо буде неможливо знайти банкомат або обміняти чеки.

Сертифікати, що видаються при обміні валюти в офіційних пунктах і що містять також номер вашого паспорта необхідно зберігати до самого від'їзду оскільки при виїзді митні органи можуть попросити пред'явити їх.

Транспорт Угорщини

В Угорщині діє мережа приміських електричок. Метро працює з 4:30 до 23:00. У кожному місті є тролейбусні і автобусні маршрути. Квитки на транспорт потрібно купувати в кіосках на зупинках, а при вході в салон обов'язково компостувати.

Стоянки таксі розташовані найчастіше на авто та залізничних вокзалах, а також біля готелів.

Орендувати машину можна всім, кому виповнився 21 рік і хто офіційно проживає в Угорщині (наприклад, в готелі).

Взяти до уваги

Швидкість для машин обмежена: 60 км/ч в міських районах, 80 км/ч — на шосе, 100 км/ч — на швидкісних дорогах і 120 км/ч — на автострадах.

Для мотоциклів обмеження швидкості такі ж, за винятком міських районів — 50 км/ч. Мигаюче зелене світло прирівнюється до жовтого світла. У Будапешті краще користуватися громадським транспортом, оскільки рух в центрі міста заборонений і штрафи за паркування дуже високі.

Готелі Угорщини

У Угорщині представлені всі найбільші міжнародні готельні корпорації. Мережеві марки відомих готельних ланцюжків, таких як Marriott, Inter-Сontinental, Kempinski, Four Seasons, Corinthia, Le Meridien, вже самі по собі гарантують якість послуг, що надаються.

Разом з ними є і пансіони або маленькі готелі на 5-10 номерів, гостьові будинки (у Угорщині так називають готелі туристського класу категорії 1-2*).

Як і інші європейські країни, Угорщина має мережу апартаментів і хостелів.

Взяти до уваги

Деякі готелі, що працюють за принципом «все включено», розташовані в старовинних замках. У них добре проводити семінари, вони ідеально підходять для інсентив-туризму (заохочувального). Можна орендувати весь замок повністю.

Електропостачання Угорщини

Напруга в мережі 220 В, частота 50 Гц.

Безпека в Угорщині

Туристові не варто пересуватися по місту в громадському транспорті, не маючи при собі документів, які засвідчують особу (потрібно мати ксерокопію закордонного паспорта) і проїзний квиток.

Слід побоюватися кишенькових злодіїв у громадському транспорті і уникати спілкування з циганами (у Будапешті їх досить багато).

Шопінг в Угорщині

Магазини працюють в будні з 10:00 до 18:00, в суботу з 10:00 до 13:00, неділя — вихідний. Деякі магазини відкриті цілодобово. Продуктові магазини в будні зазвичай відкриті з 7:00 до 19:00, в суботу до 14:00. Багато супермаркетів можуть працювати в неділю. Традиційно з Угорщини везуть гусячу печінку, ковбасу салямі, угорську паприку, вино, марципани, часникову пасту, каштанове масло. Для придбання сувенірів в Будапешті навіть є ціла вулиця: Ваци. Кращі угорські сувеніри — це чорна кераміка, дерев'яні ляльки, шерстяні вироби, вишивка і фарфор з Херенда і Калоча.

Взяти до уваги

Знижки на осінньо-літню колекцію одягу і взуття починаються в серпні і тривають кілька місяців.

Їжа в Угорщині

Угорську кухню відзначає різноманітність, висока калорійність, велика кількість овочів, зелені, приправ, із-за чого багато страв дуже гострі. Майже у всіх національних стравах головна роль відведена паприці. У меню багато м'ясних страв і виробів з тіста. Найзнаменитіші напої — токайські вина, що користуються всесвітньою популярністю.

Чайові в Угорщині

У Угорщині чайові завжди дають офіціантам, перукарям, водіям таксі, лікарям, черговим бензозаправних станцій — близько 10%, у Будапешті — 10-15%.

Взяти до уваги

У ресторані чайові ніколи не залишають на столі.

Визначні пам’ятки Угорщини

Національний історичний музей Угорщини, Угорський художній музей, Угорський національний музей природної історії, Музей міста Секешфехервар, Музей міста Сольнок, Музей міста Мішкольц, абатство Паннонхалме на заході Угорщині, палац Естерхазі, розташований в містечку Фертед, цитадель Вішеграда, національні парки «Тіхань», «Хортоведь» та ін.

 

У Будапешті — Королівський палац, музей Аквінкум, Музей витончених мистецтв, будівля парламенту, Рибальський бастіон, Храм Св. Іштефана, Центральна синагога, Національний музей.

Розваги

В Угорщині розвинений сільський туризм, розроблена низка маршрутів для велосипедних прогулянок. Відпочинок можна поєднати з будь-якими спортивними програмами або з лікувальними ваннами. Відомі кінні заводи є центрами кінного спорту. У Будапешті — турецькі лазні, в Дюлі — кріпосний басейн, а в Бгокфюрді — бездоганні термальні готелі з майданчиками для гри в гольф.

Наші популярні тури:

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень