Чехія

Інформація про Чехію

Офіційна назва — Чеська Республіка, держава на території Європи.

Держава на території Європи, що межує на півночі та заході з Німеччиною, на північному сході — з Польщею, на південному сході — зі Словаччиною, на півдні — з Австрією

Столиця Чехії: Прага

Міста Чехії: Карлові Вари, Пардубіце.

Площа: 78864 км.

Населення Чехії

Населення Чехії: 10 250 тис. осіб (2003)

Мова: чеська

Релігія: 39% чехів католики, 5% — протестанти, 3% — православні.

Аеропорти Чехії

Аеропорти Чехії: Карлові Вари, Пардубіце

Рельєф Чехії: Чеський ландшафт вельми різноманітний. Західна частина (Богемія) лежить в басейнах річок Ельби (Лаби) і Влтави (Молдау), оточених в основному низькими горами (Судети і їхня частина — Крконоши), де знаходиться найвища точка країни — гора Сніжка заввишки 1602 м.

Клімат Чехії: Клімат помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом і холодною, похмурою і вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20°C, взимку -5°C.

Віза у Чехію

Для оформлення візи необхідні: медичне страхування, оригінал туристичного ваучера, бронювання готелю або інший документ, що свідчить про забезпечення проживання на весь період перебування в Чехії; 2 фото, довідка з місця роботи, зворотний квиток або доказ наявності засобів на його придбання; валюта на час перебування в країні з розрахунку $30 в день.

Віза оформляється безкоштовно.

Митниця Чехії

Дозволено ввезення товарів на суму не більше 3000 крон, безмитне ввезення 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцних спиртних напоїв або 2 літри вина, 50 мл духів або 250 мл туалетної води, ліків в межах особистих потреб. Харчові продукти повинні мати маркування терміну придатності. Без дозволу банку країни заборонено ввезення золота в злитках, у вигляді пластин або монет. Заборонено ввезення нелегально виданих друкарських матеріалів.

З Чехії можна вивозити будь-який товар без обмежень і експортної ліцензії. При вивозі обов'язковому митному контролю підлягають зброя, предмети старовини та мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів. Для вивезення предметів старовини та мистецтва потрібно пред'явити довідку, підтверджуючу законність їх придбання.

Ввезення і вивезення іноземної валюти не обмежене. Сума, що перевищує $5 тис., повинна декларуватися. Невикористану чеську валюту можна при виїзді конвертувати в початкову, пред'явивши квитанцію первинного обміну.

Взяти до уваги

При ввезенні домашніх тварин необхідно пред'явити міжнародний сертифікат про щеплення з довідкою про щеплення від сказу та обстеження тварини в місці постійного проживання туриста, дата видачі довідки має бути не пізніше, ніж за 3 дні.

Важливі телефони Чехії

Посольство України в Чехії в Празі: (420) 233-342-000, 233-341-577

Пожежна служба 150

Поліція 158

Швидка допомога 115

Гроші Чехії

Банки та обмінні пункти відкриті в будні дні з 9:00 до 11:00 і з 14:00 до 18:00. Деякі обмінні пункти працюють в суботу з 9:00 до 12:00. У обмінних пунктах беруть комісійні до 10%. У готелях розмір комісійних знижується до 5%, в банках — до 2%. Обмінні пункти є тільки в центрі.

У багатьох магазинах і готелях можна розраховуватися міжнародними кредитними картками, також приймають євро.

Транспорт Чехії

У Празі є метро (3 лінії), автобуси та трамваї. Розклад руху транспорт дотримується бездоганно. Є денні та нічні маршрути, на зупинках їх розклади вказані на білих і темно-синіх табличках. У Празі єдині квитки на всі види транспорту (метро, трамвай, автобус): 14 крон — 20 хвилин їзди на наземному транспорті або 4 зупинки на метро без пересадки, 20 крон — 60 хв їзди на наземному транспорті або 8 зупинок на метро з необмеженою кількістю пересадок і так далі.

У празьких таксі 1 км  в середньому коштує близько 25 крон, посадка — 35 крон, хвилина очікування — 5 крон. Найдорожчі таксі обслуговують престижний центральний район Вацлавське-Наместі або працюють у Карлова моста.

Взяти до уваги

Туристам краще за все придбати єдині проїзні квитки терміном дії 1, 3, 7 або 15 днів.

Готелі у Чехії

У Чехії європейська класифікація готелів. У країні є готелі всіх категорій — від 5* до апартаментів і приватних пансіонів. Найпопулярніші — приватні готелі

Багато готелів пропонують не тільки сильну лікувальну базу, але і великий комплекс розваг.

Електропостачання в Чехії

Напруга в мережі 220 В, частота 50 Гц, розетки — євростандарт.

Безпека у Чехії

Рівень злочинності в Чехії достатньо низький. Проте не слід нехтувати елементарними правилами особистої безпеки: документи, цінні речі та великі суми грошей краще залишати в сейфі готелю.

Взяти до уваги

У Чехії заборонено палити на зупинках і в громадських приміщеннях, де немає спеціально відведених місць для цього. Порушникам загрожує штраф близько $42.

Їжа у Чехії

Національна кухня відрізняється поживними стравами та соковито-солодкими десертами. Візитна картка — різноманітні кнедлики: картопляні або пшеничні, з салом, фруктами та ін. Серед традиційних страв — потушена свинина або смажений гусак з капустою і кнедликами, конвертики зі свинини зі спаржею, сиром і рубаною шинкою, празька шинка «шунка» і знамените «печене коліно вепра», «картопляник» («брамборак»), цілісна смажена качка, гарячі рубані рулети з різних сортів м'яса, солодкі млинчики «палачинка», пиріг «апфелинтрудель» з горіхами, корицею і родзинками. Чеський національний напій, поза сумнівом, пиво. Знамениті «Плзеньський Урквелл», «Плзеньський Праздрой», «Будвар», «Гамбрінус», «Старопрамен» або міцне «Велікопоповіцки Козел» і багато інших. Вибрати найкращий з безлічі місцевих сортів пива — досить велика проблема.

Взяти до уваги

У Чехії можна покуштувати полинову настоянку — абсент, не дивлячись на те, що в багатьох країнах її продаж заборонений.

Ресторани у Чехії

Чехія славиться величезною різноманітністю пивних, трактирів, барів і ресторанів. Багато ресторанів варять власний сорт пива, наприклад, празькі V zatisi, Mlynec. Недорога національна кухня — в столичних ресторанах-пивоварнях «Новоместський пивовар», «У Флеку» (тут є меню російською мовою). Як правило, ресторани відкриті з 11:00 до останнього клієнта, кафе — з 10:00 до опівночі. Зразкові ціни: келих пива — від $0,5, пляшка хорошого вина — $4, гаряче блюдо — $10.

Взяти до уваги

Місця в ресторані слід резервувати заздалегідь, особливо на вечір.

Чайові у Чехії

У ресторанах чайові не перевищують 10% від загальної вартості замовлення. Стільки ж залишають таксистам і гідам. Так званий ресторанний податок складає 19,5% і входить в ціну замовлення.

Наші популярні тури:

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень