Республіка Болгарія
тури в болгарію

Детальніше про Болгарію

Республіка Болгарія — держава у Південно-Східній Європі, розташована в східній частині Балканського півострова. Межує на півночі з Румунією — вздовж Дунаю, на півдні — з Грецією і Туреччиною, на заході — з Сербією і Македонією. На сході омивається Чорним морем (протяжність берегової лінії — 378 км).

Яка столиця Болгарії?

Столиця Болгарії Софія.

Великі міста Болгарії: Пловдив, Бургас, Варна, Русе.

Площа: 110 910 тис. км2.

Населення Болгарії: ~ 8,257 млн осіб (2001).

Мова: болгарська.

Релігія: православні християни складають 82,6 % населення країни, 12,2 % громадян сповідує іслам, 43,8 тис.- католиків, 42,3 тис. - протестантів. 4 % населення — вірні інших релігій.

Аеропорти: Софія, Варна, Бургас.

Рельєф

Велика частина країни — гірські хребти Стара Планина, Средна-Гора, Ріла з горою Мусала (найвища точка Балканського півострова, 2925 м), Пірін, Родопи. На півночі Болгарії – Нижньодунайська рівнина, в центрі – Казанликська улоговина, південніше – широка Верхньофракійська низовина. Великі річки: Дунай, Маріца. Ліси займають близько 1/3 території, переважно листяні.

Клімат помірний: влітку температура сягає +25-30 °С. У більшій частині країни клімат помірно континентальний. На півдні, особливо в долинах річок Струма і Місця, клімат переходить у середземноморський. Середня температура морської води влітку: +21-23 °С.

Віза в Болгарію

Документи для болгарської візи

Митниця

Ввіз і вивіз іноземної валюти дозволено без обмеження. Дорогі речі потрібно декларувати. Дозволено безмитне ввезення сигарет — до 200 шт., тютюнових виробів — до 250 грамів, вина — до 2 л, міцних спиртних напоїв — до 1 л, парфумів — 50 мл. Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, зброї, медпрепаратів, видів тваринних рослин, що охороняються, а також предметів, що являють собою історичну, художню або іншу цінність.

Взяти до уваги

Якщо загальна сума валюти (місцевої або іноземної), що ввозиться, перевершує 5000 левів, її необхідно занести в митну декларацію. Підлягають декларуванню коштовності, відеокамери, комп'ютери та інші дорогі речі. При виїзді з країни цінні речі мають бути внесені до декларації.

Важливі номери телефонів в Болгарії

Посольство України в Болгарії в Софії: 359 (2) 955-94-78

Пожежна служба 160

Поліція 166

Швидка допомога 150

Довідкове бюро 144

Національна валюта Болгарії

Гроші можна обміняти в будь-якому з обмінних пунктів, часто навіть без комісійних. Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00, перерва з 12:00 до 13:00. У вихідні та святкові дні банки не працюють.

Взяти до уваги

У готелях валюту міняти невигідно. У великих містах і на курортах є багато банкоматів. На курортах курс обміну вищий, ніж в містах.

Транспорт

У Софії єдиний проїзний квиток на наземний транспорт. Вартість — 0,25 лева. Подвійний квиток, який можна використовувати протягом години, коштує 0,4 лева. Денний квиток на всі види транспорту — 1 лев, проїзний на п'ять днів, — 4,4 лева, місячний, — 21 лев. Штраф за безквитковий проїзд — 2,5 лева. Квиток в метро коштує 0,4 лева.

Для оренди автомобілів необхідне міжнародне свідоцтво водійських прав, паспорт і внести аванс.

Оплата у таксі — по лічильнику, з 22:00 до 5:00 тариф збільшується удвічі. Вартість проїзду невисока, але завжди рекомендується брати таксі з працюючим лічильником або домовлятися про ціну заздалегідь.

Готелі

Готелі в Болгарії можна вибрати за доступною ціною з досить пристойним сервісом і на будь-який смак: це і комфортні 5* і скромні 2*. Практично всі вони не так давно реконструйовані. Також популярні приватні пансіонати.

Взяти до уваги

Останніми роками в Болгарії активно будуються 4* готелі з високим рівнем сервісу. Сучасні готелі на курортах практично витіснили старі. Переважна більшість готелів мають власні відкриті басейни (парасольки та шезлонги біля них часто безкоштовні), бари та дискотеки.

Електропостачання в Болгарії

Електроживлення: 220 В, частота 50 Гц, розетки — євростандарт.

Безпека в Болгарії

Рівень злочинності в країні хоч і знижується, але все ще великий ризик  пограбувань. У діловій частині Софії потрібно остерігатися кишенькових злодіїв. Документи та кредитні картки краще залишати в сейфі готелю.

Взяти до уваги

Болгари гойдають головою з одного боку в інший, коли хочуть сказати «так», і кивають, коли - «ні».

Шопінг в Болгарії

«Жіночий ринок» — найбільший ринок в столиці. Там найнижчі ціни на фрукти, овочі та товари широкого вжитку. «Славейков» — найбільший букіністичний ринок просто неба. Окрім книг, тут можна знайти різноманітний антикваріат. Туристи зазвичай купують традиційні болгарські сувеніри — вишитий одяг, парфуми з Долини троянд, срібні вироби ручної роботи, а також знамениті болгарські вина і ракію (сливова горілка).

Найкращі магазини в Софії знаходяться уздовж бульвару Вітоша і в галереї перед Палацом культури НДК. Вони відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 19:00. В суботу — короткий день, але багато магазинів на курортах працюють без вихідних і часто до 22:00.

Іноземні туристи мають право на повернення сплаченого податку на додану вартість (20%) куплені в країні товари при виїзді з неї. При цьому покупки мають бути зроблені на суму не менше 1000 левів в одному магазині. Оскільки вірогідність подібних покупок на відпочинку невелика, в аеропорту Варни є тільки напис tax free будинок з вивіскою магазина Duty free). Самого ж пункту повернення грошей немає.

Їжа в Болгарії

Болгарська кухня характеризується гострими приправами, великою кількістю овочів і пікантним смаком. Найбільш популярні такі страви, як кебаб (м'ясо на вертелі), кебабче (смажені м'ясні ковбаски), сармі (фаршироване виноградне листя), плакія (риба або м'ясо, потушені з овочами).

Взяти до уваги

Одним з найстародавніших  ремесел болгарського народу є виноробство. Найвідоміші винні льохи знаходяться в Евксинограде, Павликени, Пльовене, Русе, Сухиндоле, Хаськово, Софії, Помор'ї та Ляськовіце.

Ресторани в Болгарії

Численні ресторанчики на курорті та на самій пляжній смузі пропонують різноманітну традиційну і світову кухню у поєднанні з південною гостинністю і хорошим обслуговуванням. Ціни в Болгарії на їжу і вино невисокі, харчуватися можна на $20-40 в день. Червоне вино тут п'ється в місяці, в назвах котрих є буква «р», а в решту — біле, тому влітку в ресторанах часто подається охолоджене біле вино.

Чайові в Болгарії

Звичайний розмір чайових складає 10% від вартості послуги. Чайові вважаються портьє, покоївкам. Офіціантам дають «на чай», округлюючи рахунок, але не слід залишати гроші на столі.

Визначні пам’ятки

У Болгарії знаходиться більш як 200 музеїв. Головні розташовані в Софії:

Ботанічний музей в Національному ботанічному саду; Зоологічний музей в зоопарку; Національна художня галерея. Серед пам'ятників архітектури столиці: собор Св. Георгія; залишки собору Св. Софії. Недалеко від Софії знаходиться церква Бояна: унікальними фресками ХІІІ століття. У Пловдиві – монастир Бачково і католицький собор. Інші визначні пам'ятки — турецькі лазні, критий ринок Халі, годинникова вежа. Синагога і строкатий «Жіночий ринок».

Пляжі в Болгарії

На головних болгарських курортах пляжі піщані, загальні та безкоштовні. Парасольки та лежаки — за додаткову плату. Вартість лежака — від 4 левів, парасольки — від 2 левів.

Взяти до уваги

Існує певна система знижок при резервації парасольок або шезлонгів на період відпочинку. Докладнішу інформацію  можна дізнатися або у рятувальників, або у касира на пляжі. Більшість болгарських пляжів нагороджена «синім прапором» Європейського Союзу — знак екологічної чистоти дихання.

Розваги в Болгарії

Любителі спорту у будь-який час року знайдуть  розваги на свій смак. Влітку в Болгарії можна займатися плаванням, серфінгом, полюванням, рибалкою, рафтингом і польотами на аеропланах.

Наші популярні тури:

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень