подорож в Індію
 

Поїздка з Делі до Амбера (Джайпур) зайняла сім з половиною годин. По дорозі ми побачили колоритну Індію: жінок вдягнутих в сарі, верблюдів, вантажні машини, які були розмальовані в різні кольори, з різними прикрасами й з різними сигналами.

Індія

Перейти до Частини 2 2-ий день. Індія, якою її хочуть бачити.

 

3-ий день. Нові враження.

Поїздка з Делі до Амбера (Джайпур) зайняла сім з половиною годин. По дорозі ми побачили колоритну Індію: жінок вдягнутих в сарі, верблюдів, вантажні машини, які були розмальовані в різні кольори, з різними прикрасами й з різними сигналами. Щодо останнього, то це було доволі кумедно: їхати та слухати таку собі музику від сигналів авто. До речі, наш водій виявився досить комунікабельним і майже в кожному місті знаходив собі друзів. Цей день був присвячений Джайпуру і форту Амбер. Саме тут ми нарешті знайшли справді хорошого екскурсовода, який добре знав російську та цікаво розповідав. Нам запропонували виїхати до форту на слонах чи на верблюдах, або на джипах, тому що дорога, за розповіддю екскурсовода, мала б бути важкою. Але ми все-таки вирішили піти пішки. Загалом, ми йшли 7-10 хвилин! (таких додаткових послуг може бути безліч, ти за них платиш, а потім розумієш, що не варто було). Натомість прогулявшись пішки, ми побачили чудові краєвиди.

 

Амбер Форт — фортеця-палац, класичний приклад романтичного Раджастханського форту, розташований на терасованому плато біля південно-західного підніжжя гори. На вершині розташована фортеця Джайгарх (форт Перемоги), що охороняє підступи як до Амбера, так і до гори Джайпур, що знаходиться по інший бік. Амбер з усіх боків оточений пагорбами, по гребенях і вершинах яких нескінченною змійкою в'ється на багато кілометрів фортечна стіна з валами й дозорчими вежами. Палац Джаі Нівас виконаний з найчистішого білого мармуру і своїми елегантними обрисами нагадує знамениті павільйони монгольських імператорів форту в Агрі. У Джаі Нівас розташовані: Шиш Махал (Дзеркальний палац) і Яш Мандір (Кімната Слави), диван-і-кхас, стіни якого повністю покриті різними малюнками. Форт був названий на честь богині Амбар. Дивлячись вниз, можна побачити озеро Маота, в якому відбиваються стіни Амбера.

 

Відразу після форту ми поїхали в сам Джайпур — колишню столицю Індії. До речі, коли це місто стало столицею, правитель наказав усім помалювати свої будинки в рожевий колір, тому ще Джайпур називають рожевим містом.

 

Джантар Мантар — обсерваторія, збудована в 1727-34 рр. Це найбільша з п'яти обсерваторій, побудованих в Індії. Інструменти для вимірювань відрізняються колосальними розмірами. Так, сонячний годинник Джантар-Мантар вважають найбільшими у світі (27 метрів впоперек). У 1948 р. обсерваторія Джантар-Мантар оголошена національним пам'ятником. Екскурсовод нам показав, як визначається за сонячним годинником година, з точністю до хвилини, також пояснював, як за різними астрономічними спорудами складали індивідуальний гороскоп.

 

Міський палац — колишній палац махараджі, що займає сьому частину обнесеного стіною стародавнього міста. Це сплав двох архітектурних стилів – раджпутського (Раджастану) і монгольського (Мугхал). До комплексу входять Чандра Махал, храм Шрі Говинд Дев і музей. У палаці знаходиться музей з чудовими зразками костюмів і зброї, художня галерея з колекцією мініатюр та килимів.

 

Джайпур славиться дешевими товарами, тому в цьому місці ми хотіли зробити акцент на покупках і попросили нашого гіда показати, де можна скупитися за дешевим цінам. Схоже, він саме цього запитання і чекав! І в цьому була наша помилка. Він кинувся возити нас до своїх друзів на фабрики. До речі, ще одна порада: у перші дні краще прицінюватись і дізнаватись, по якій ціні реально можуть продати товар, адже це може бути максимальною стартовою ціною для торгу у наступних магазинчиках, і ціни на товари можна ще у 2-3 рази знизити. Вартість товарів тут зазвичай завищують у 3 рази, а знизити вдавалося й у 10 разів! Щоправда, для цього треба володіти інформацією, що і скільки коштує, щоби в торзі мати аргументи. Ще одна цікава деталь: в жодному магазині немає товарів з цінниками; з часом ми зрозуміли, що ціни на продукти, воду, алкоголь вказані на упаковуванні й ця ціна фіксована. Оплачується чітко згідно із вказаними тарифами.

 

Хава Махал або Палац Вітрів став символом Джайпуру. Це п'ятиповерхова будівля з рожевого каменю, прикрашена колонами та балконами, була збудована в 1799 році. Хава Махал є частиною міського палацового комплексу, куди входить також побудований в кінці XIX століття Мубарак Махал, Гостьовий Палац. Хава-Махал — п'ятиповерхове гаремне крило палацового комплексу джайпурського махараджі, побудоване з рожевого пісковику в формі вінця Крішни не пізніше 1799 року. Фасад будівлі пронизаний 953-ма крихітними віконними отворами, які дозволяли провітрювати в спекотні дні. Звідси назва споруди - «палац вітрів». Хава-Махал- головна туристична визначна пам'ятка Джайпуру й один з найвідоміших пам'ятників раджпутської архітектури.

 

4-ий день. Перше із запланованих місць, куди ми не потрапили.

Знову ранковий підйом і подорож. Оскільки вдень тут в таку пору 30 градусів тепла, найкращими є ранкові переїзди. Першим пунктом нашого призначення сьогодні був парк Кеоладео. Приїхавши туди побачили, що ціни для іноземних туристів були в 10 разів вищими, аніж для індусів. Тому ми вирішили заїхати в інший парк, який виявився цікавішим — парк Панна. З іншого боку ми більше часу виділили на Фатехпур Сікрі (мертве місто). При в’їзді сюди нас зустріли декілька екскурсоводів, один з яких спілкувався на досить гарній російській. Тут також хочеться розказати деякі нюанси: екскурсію нам розказував його брат англійською мовою, тоді як цей екскурсовод пішов шукати інших клієнтів. Екскурсія була досить інформативною. Окрім того, нас відвели до продавців мармурових виробів, де продавцями були родичі екскурсовода. Той, з яким ми домовлялися про ціну за послуги екскурсовода, після екскурсії випрошував ще грошей, але пояснивши, що всі послуги мають свою ціну і ціна, яка була оплачена, вища від реальної, він поступився.

 

Мертве місто (Fatehpur Sikri) – це резиденція Великого Могола Акбара, заснована в 1569 р. Втративши надію зачати сина, Акбар почав шукати відомого суфійського містика шейха Саліма Чішті, в якого хотів попросити благословення. І опісля в нього таки народився син, якого назвали на честь цього шейха, на його честь збудували та це місто. Будівлі відрізняються поєднанням традиційних індійських та індо-мусульманських зразків архітектури. Фатехпур — Сікрі з казковою швидкістю був перетворений Акбаром з пустельної височини, де бігали тільки звірі, в місто з садами й витонченими будівлями. Місцевим майстрам дозволили надати багатьом будівлям рис, характерних для джайнскіх і індуських храмів. 16 років Фатехпур Сікрі був столицею, але з часом, коли люди почали заселятись на території навколо фортеці, і води стало не вистачати, столицю знову повернули в Агру.

Цього ж дня ми переїхали в Агру на поселення. Як завжди, було достатньо порадників, що вкотре переконало мене: в Індії бронювати готель наперед не варто, тому що те, що обіцяють індуси, може кардинально відрізнятись від реального. І навіть якщо оплата за товар, послугу висока — це не гарантія якості!!! Необхідно все побачити власними очима! Параметрами нашого вибору готелю завжди були гаряча вода, чистота, вигоди в номері. І хоча не завжди обіцяна гаряча вода була постійно, проте умови були доволі хорошими й жодних скарг не було.

 

Перейти до частини 4 5-ий день. Агра. Тадж-Махал.

 

Наші популярні тури:

Індія

2 денний тур до Львова

Тур в Карпати на тиждень