Грузія

Інформація про Грузію

Держава в Південно-Західній Азії, деякі північні райони знаходяться в Європі, розташована біля Чорного моря.

Площа Грузії складає 69,7 тис.км2.

Населення Грузії

Населення Грузії близько 5 млн осіб

Клімат Грузії на заході субтропічний, на сході – перехідний від субтропічного до помірного та континентальний в гірських районах.

Гори в Грузії

Більшу частину території Грузії займають гори: на півночі – хребти Великого Кавказу (до 5201 м), на півдні – Малого Кавказу. Між ними розташована Колхідська низина та Картлійська рівнина, на сході – Алазанська рівнина. В гірській області Великого Кавказу широко розвинений карст, є льодовик. На Бзибському хребті відкрита глибока карстова печера-прірва глибиною 1370 м.

Державною мовою в Грузії є грузинська мова.

Релігія. Грузія – стародавня християнська держава (грузинська автокефальна церква виникла у IV ст. н.е.). Грузини дуже цінують свою історію, відзначаючи 3 тисячоліття грузинської державності та 2 тисячоліття християнства в Грузії. До стародавніх пам’яток грузинської архітектури, які пов’язані з релігією, відносяться: собор Светіцховелі в Мцхеті, храм Джварі з церквою (VІ ст.), храми в Картлі та Кутаїсі.

Пам’ятки архітектури та місця відпочинку. До стародавніх пам’яток архітектури, які збереглися, належать Акрополь в Мцхеті, царська резиденція в Армазісхеві (відносяться до І тис. до н.е. – І ст. н.е.), Нарікала, Анчісхаті, Метехі (до періоду Середньовіччя ХІІІ ст.), Сіоні (VІ ст.), собор Светіцховелі в Мцхеті, Замок-фортеця Ананурі, Гельський монастир ХІІ ст.з Головним храмом (1106-1125), прикрашений мозаїкою, і розписом ХІІ-ХVІІІ ст. – в інших храмах; храм Больніський Сіон (478-493)недалеко від Тбілісі; комплекс печерних монастирів Давид—Гареджі (лавра Давида, монастирі Додо та Натліс-Мцемелі та інші з фресками та портретами історичних осіб); Кафедральний собор Алаверді біля Телаві (ХІ ст.).

 

В самій Мцхеті збереглися залишки укріплень кварталів та могильників Картлійського царства (початок І тис. до н.е. - ХV ст.), які об’єднані в Мцхетський музей-заповідник. Крім того, тут знаходиться комплекс монастиря Самтавро (головний храм ХІ ст.).

В Старому місті столиці можна побачити вузькі вулиці, двох та триповерховий цегляні будинки, характерною особливістю яких є зовнішні сходи.

Наші популярні тури:

Тур в Грузію

Тур в Грузію та Вірменію

Грузія (гори, море, вино)