подорож в Індію
 

У Тадж Махалі маючи квиток, можна було взяти водичку і бахіли безплатно. Важливо знати, що на територію Тадж Махалу не можна проносити ноутбуки, харчові продукти, сигарети. Усе це заздалегідь ми здали в камеру зберігання. По дорозі до цих камер ми познайомилися з одною мавпочкою, яка підскочила до однієї з учасниць нашої подорожі, і вихопила із кулька, що від несподіванки дівчина упустила, банани. У Тадж Махалі найбільше вразило те, що така краса збереглася до наших днів у дуже хорошому стані.

Подорож в Індію

Частина 3 3-4-ий день. Джайпур. Фатехпур Сікрі

 

5-ий день. День народження в Тадж Махалі.

У цей день в Богдана, учасника поїздки, було День народження. Не кожен може похвалитись тим, що своє день народження святкував в одному з семи чудес Світу, а от він тепер може). Наш готель знаходився за 15 хвилин ходьби від Тадж Махалу. Ціна вхідного квитка нас потішила: була на 230 рупій дешевшою, ніж ми очікували, тобто 750 рупій. Окрім того, маючи квиток, можна було взяти водичку і бахіли безкоштовно. Важливо знати, що на територію Тадж Махалу не можна проносити ноутбуки, харчові продукти, сигарети. Усе це заздалегідь ми здали в камеру зберігання. По дорозі до цих камер ми познайомилися з одною мавпочкою, яка підскочила до однієї з учасниць нашої подорожі, і вихопила із кулька, що від несподіванки дівчина упустила, банани. У Тадж Махалі найбільше вразило те, що така краса збереглася до наших днів у дуже хорошому стані. Крім того, захопила мозаїка, вирізьблена кращими ювелірами. Тадж Махал — монумент, на березі річки Джамна. Збудований імператором Шах Джахан Мугалом, як мавзолей для своєї перської дружини Мумтаз. Будівництво зайняло 23 роки (з1630 по 1652 рік).

 

Після обіду ми відвідали Червоний форт — оборонну споруду, що в епоху імперії Великих Моголів була резиденцією правителів. Розташований форт над річкою Ямуна всього у 2,5 км від Тадж-Махалу. Разом з ним Червоний форт в 1983 році був внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Недалеко від форту розміщена й одна із найбільших мечетей не тільки в Індії, а й в Азії. Мечеть, чесно кажучи, розчарувала: по-перше, нас змусили роззутись і ходити босими по не надто чистій території мечеті. Окрім того, в нас вимагали грошей, хоча індуси відвідують мечеть безкоштовно. Тепер з власного досвіду можу сказати, що ця споруда не варта особливої уваги, тим паче, що дорога до мечеті просто божевільна і на думку спадає хіба вислів: «змішалися у купу коні, люди». Тут такий темп життя: сотні людей, машини, велосипедисти, що складається враження, ніби от-от з кимось зіткнешся.

 

Тому опісля, наступний пункт нашого призначення був для нас просто раєм. Йдеться про відвідини гробниці Сікандра. Дуже вразила тиша на території парку і гробниці. Людей там дуже мало, що для Індії дивно. На території парку гуляють борсуки, антилопи, павліни. Тут ми просто насолоджувались природою і тишею. А якщо взяти до уваги ще й архітектурні будівлі, здавалося, що ми потрапили у казку. Півдня з нами був екскурсовод, який мав непогані знання про споруди, які ми відвідували, але англійська мова в його виконанні була настільки специфічною, що треба було здогадуватись, що він має на увазі. Наш перекладач, по кілька разів перепитувала, про що йдеться, аби пояснити це нам. А ввечері ми, звісно ж, святкували. До речі, на честь свята власник готелю зробив нам 40% знижку на їжу.

 

 

Наші популярні тури:

Подорож в Індію (маршрут 2)

2 денний тур до Львова

Тур в Карпати на тиждень