Росія

Країна агресор — Росія загальні відомості

Найбільша за територією країна світу та одна з найбагатших на природні ресурси.

Столиця Росії: Москва

Найбільші міста Росії

Найбільші міста на Росії: Москва, Санкт-Петербург, Смоленськ, Новосибірськ, Ростов.

Площа: 17 075 400 км2.

Кількість населення Росії

Кількість населення Росії: 143 млн осіб.

Мова : російська

Релігія: більшість населення — православні християни; значну частину неслов'янських жителів становлять мусульмани-суніти. Основні релігії: православ'я (Російська Православна Церква), іслам, католицизм, протестантизм, іудаїзм, буддизм.

Аеропорти: Москва, Санкт-Петербург.

Рельєф Росії: Більша частина європейської частини РФ розташована в межах Східноєвропейської рівнини. На півдні — схили Кавказу, на північному заході — гори Хібіни. На схід від Уралу — Західносибірська рівнина, оточена на півдні горами південного Сибіру (Алтай, Саяни, гори Прибайкалля, Забайкалля та ін.). Між Єнісеєм та Леною розташоване Середньосибірське плоскогір'я, між Леною та Тихим океаном — хребти та нагір'я Північно-Східної Азії. Найбільші ріки: Лена, Іртиш, Єнісей, Об, Волга, Амур. Найбільші озера: Каспійське (море), Байкал, Ладозьке, Онезьке.

Клімат Росії: з півночі на південь чергуються наступні кліматичні зони: арктична пустеля, тундра, лісотундра, лісова та лісостепова зони, степова, зона напівпустель (поблизу Каспію). Клімат країни змінюється від морського (на крайньому північному заході) до різко континентального (у Сибіру) і мусонного (на Далекому Сході). Багатьом районам Сибіру та Далекого Сходу притаманна багаторічна мерзлота.

Пам'ятки в Росії

Росія — країна з бурхливою багатовіковою історією і багатою культурою. Деякі архітектурні й історико-культурні пам'ятники на території РФ внесені в список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, в тому числі Московський Кремль і Червона площа, історичний центр Санкт-Петербурга і палацово-паркові комплекси його околиць, історичні пам'ятники Новгорода, історико-культурний комплекс Соловецьких островів, білокам'яні пам'ятники стародавньої Володимиро-Суздальської землі та міст "Золотого Кільця Росії", церква Бориса і Гліба в Кідекші, Троїце-Сергієва Лавра в Сергієвому Посаді, Церква Вознесіння в Коломенському, Державний історико-архітектурний і етнографічний музей-заповідник "Кижи" та ін.

Історичні місця

Москва, Новгород, Бородіно, Ростов Великий, Смоленськ, Псков, Тула, Рязань, Орел, Волгоград, численні міста Сибіру — у кожному з них (та й у безлічі інших місць країни) обов'язково знайдеться що подивитися.

Віза в Росію

Обов'язковою і необхідною умовою для в'їзду (транзиту) на територію Російської Федерації всім іноземним громадянам є отримання російської візи.

Російські в'їзні візи можуть бути отримані в посольстві або консульстві Російської Федерації за місцем проживання іноземного громадянина на підставі офіційного запрошення Міністерства Закордонних Справ РФ або на запрошення уповноваженої туристичної фірми. Запрошення іноземцям для отримання візи в Росію оформляється російською туристичною компанією, що має всі документи на оформлення запрошення для іноземців. В залежності від мети в'їзду та перебування іноземного громадянина на території Російської Федерації видається віза, яка може бути туристичною, діловою, приватною, навчальною, робочою, також віза до Росії може бути одноразовою, дворазовою та багаторазовою на термін до одного року.

В'їзна віза до Росії може бути запрошена в будь-якому російському консульстві, за наявності наступних документів:

Ваш діючий національний паспорт, який має мінімум дві пусті сторінки для (термін дії паспорта повинен закінчуватися як мінімум через 6 місяців після передбачуваного закінчення поїздки)

2 фотокартки на паспорт

Медична страховка на термін усього перебування в Росії

2 копії консульської анкети для отримання візи, заповнені та підписані

Офіційне запрошення від МЗС або від уповноваженої туристичної фірми

Підтвердження (ваучер) бронювання в готелі від уповноваженої туристичної компанії або безпосередньо з готелю, що відображає референс № і номер підтвердження візи.

При в'їзді на територію Росії на власному транспорті, необхідно вказати в запрошенні модель, номер, vin-номер і колір транспорту.

Запрошення, страховка та підтвердження бронювання можуть бути представлені в посольство / консульство в ксерокопіях.

Митниця Росії

Дозволено безмитне ввезення речей, якщо ввезені товари не призначені для виробничої або комерційної діяльності, або кількість ввезених товарів не перевищує встановлених норм. Фізичним особам у віці не молодше 17 років без сплати мита можна ввозити до 2 л алкогольних напоїв, до 50 сигар, 200 сигарет або 0,25 кг тютюну. Вартість ввезених товарів не повинна перевищувати 2 тис. доларів США. Дозволено ввозити та вивозити без сплати митних платежів товари, необхідні для особистого користування — одяг, туалетне приладдя, ювелірні вироби, фото та кіноапаратура.

У разі ввезення фізичними особами товарів, загальна вартість та загальна вага яких перевищує розміри, встановлені законодавством, але вартістю не більше 650 тис. руб. і вагою не більше 200 кг, застосовується єдина ставка митних зборів і податків у розмірі 30% митної вартості зазначених товарів, але не менше 4 євро за 1 кг. Якщо ввозиться або вивозиться товар у кількості, що трохи перевищує звичайні потреби, необхідно представити докази того, що він не призначений для комерційних цілей.

Медична допомога та страхування в Росії

Іноземні громадяни, що тимчасово перебувають на території РФ, мають мати страховий поліс на випадок надання екстреної медичної допомоги. Оформити такий поліс можна в будь-якої страхової організації, що має ліцензію. Якщо страхового поліса немає, ризик витрат з оплати медичних послуг несе сам іноземний громадянин.

При відвідуванні Росії рекомендується зробити щеплення проти гепатиту А, черевного тифу, дифтерії та правця.

Робота установ в Росії

Графік роботи банків у Росії: c 8:30 - 9:00 до 18.00 - 20.00. Магазини: є продуктові цілодобові, основні торговельні центри в Москві з 10.00 до 22.00, продуктові магазини з 9.00 до 21.00.

Електропостачання в Росії

220V і 380V. 50 Гц.

Традиційна кухня Росії

Російське гуляння здавна відоме своїм «хлібосольством». Відомий кулінар ХIХ століття В. Левшин зазначав: "Установа російського столу полягало в чотирьох подачах: холодних закусок, та гарячих страв, узвару і тістечок". Як правило, на початку застілля подають "вступні" закуски. До них відносяться солоні, квашені і мариновані овочі, гриби.

Паління в Росії

Палити заборонено: у громадському транспорті — автобусах, трамваях, метро і т. д.; в ліфті; в літаку (поки горить напис "не палити"); в концертних залах і кінотеатрах (крім у спеціально відведених для цього місцях); у лікарняних палатах ; в ресторанах чи кафе, якщо на столах немає попільничок.

Чайові в Росії

В середньому розмір чайових в Росії складає 10-15%. Відсоток залежить від класу ресторану, якості обслуговування та відвідуваності. Іноді чайові входять в рахунок.

Корисні номери телефонів

Пожежна служба - 01, міліція - 02, служба газу - 04, інформація і довідки - 09, служба порятунку - 937-99-11.

Наші популярні тури:

Подорож в Санкт-Петербург

Тур в Москву

Тур поїздка в Карпати на тиждень