Делі, Вражда, Нандагаон, Варджа, Говардхан, Матхура, Вриндаван, Агра, Орчха, Датія, Джахансі, Сонагірі, Варанасі, Сарнатх, Фатехпур, Джайпур 999 євро
Тур в Индию на 16 дней
1 день (п’ятниця): виліт з Києва.
2 день (субота): Делі: Делійська соборна мечеть, Червоний форт, Радж Гхат, Храм Лотоса, Комплекс храму Акшардхам.
3 день (неділя): Делі: площа Коннаут, Кутаб-Мінар, Лакшмі-нарайан, Президентський палац. – Будинок Парламенту. – Вулиця Радж Патх. – Ворота Індії.
4 день (понеділок): Місця, пов’язані з богом Крішною: Вражда – Нандагаон – Варшан – Говардхан – Радга-Кунд – Матхура – Вриндаван.
5 день (вівторок): Агра. Тадж Махал. – Червоний форт. – Усипальниця Ітемад-уд-Даули. – Сикандра. – Мечеть Джама Масджид.
6 день (середа): Старовинний форт Гваліор і джайнинські храми.
7 день (четвер): Орчха – Радж Махал – Махал Раджів Правіну – Джахангір Махал – Шин Махал – околиці селища.
8 день (п’ятниця): Датія – Джхансі – Сонагірі.
9 день (субота): Храми Кхаджурахо. – Археологічний музей – Кхаджурахский фестиваль танцю. – Національний парк Панна.
10 день (неділя): Варанасі (Храм Дурги).
11 день (понеділок): Варанасі (Золотий храм).
12 день (вівторок): Сарнатх. – Археологічний музей. – Дхармараджіка Ступа. – Храм Мулагандхакуті. – Дерево Бодхи. – Ступа Дхамек.
13 день (середа): Фатехпур. – Сікрі (мертве місто). – Національний парк Кеоладео.
14 день (четвер): Джайпур. – Амбер Форт (фортеця-палац). – Палац Джаі Нівас. – Міський палац. – Бірла Мандір (храм Лакшмі Нараян). – Джантар Мантар. – Храм Брахми. – Хава Махал (Палац вітрів).
15 день (п’ятниця): Джайпур. – озеро Пушкар.
16 день (субота): приліт до Києва.
Делі. Делійська соборна мечеть – головна мечеть Старого Делі в Індії. Внутрішній двір мечеті вміщує одночасно до двадцяти п’яти тисяч вірних. Одна з реліквій – копія Корану, написана на шкірі оленя. Споруджували мечеть понад 5 000 робітників протягом шести років. Мечеть Джама Масджід – одна з найбільших мечетей Індії і одна з останніх споруд Шаха Джихана.
Червоний форт (“Лал-Кіла”) – історична цитадель Делі епохи Великих моголів. 16 квітня 1639 р. його заклав Шах-Джаханом, який переніс сюди, в Шахджаханабад, столицю держави з Агри. Периметр цегляно-червоної стіни, яка дала назву фортеці, становить
Радж Гхат – меморіал в Делі, встановлений на місці кремації лідера національно-визвольного руху Індії Махатми Ганді, що загинув від рук найманого вбивці в 1948 році. За традицією, всі голови іноземних держав, які прибувають в країну, кладуть вінки до цього меморіалу Батька нації.
Храм Лотоса. Будівництво розпочалось в 1978 році і було закінчено 22 грудня 1986 року. Центральний зал – діаметр 75 метрів, висота
Комплекс храму Акшардхам. Хоча його називають храмом, він не має суто релігійного призначення, його швидше характеризують як меморіал і молитовний зал. Сюди принесена вода з 151 річки, ставка і озера з усіх кінців Індії. Меморіал з трьох сторін оточений Нараян сароваром (озером). Весь він рясніє скульптурами з рожевого мармуру, привезеного з Раджастана.
Делі. Площа Коннаут – туристичний і діловий центр міста. Площа оточена будинками, перші поверхи яких займають ресторани, банки та крамниці. Тут можна знайти сувеніри практично з кожного штату Індії.
Кутаб-Мінар – один із двох найдавніших арабських пам’яток Індії ХІІ століття. Будівництво вежі комплексу Кутаб-Мінар закінчили лише в 1368 році. Це п’ятиповерхова споруда, три перші поверхи якої побудовані з червоного пісковику, піщаник і мармур були використані для четвертого і п’ятого поверхів.
Лакшмі-нарайан – храм з біло-рожевого мармуру, присвячений богам Крішни (Нарайане) і його дружині Лакшмі. Крішна і Лакшмі – покровителі любові та сімейного щастя – найпопулярніші божества індуїстів.
Президентський палац – головна політична будівля Індії, резиденція президента. Будівля, яка приймала найвпливовіших людей світу. У Раштрапаті Бхаван є 340 кімнат, 37 віталень, 74 прийомних і критих веранд, 18 сходів і 37 фонтанів.
Будинок парламенту – дивовижний витвір архітектури, має круглу структуру майже кілометр в діаметрі, розташований поблизу Президентського палацу.
Вулиця Радж Патх – центральна вулиця Делі.
Ворота Індії – розташований в Нью-Делі монумент на честь індійських солдатів, загиблих в англо-афганських війнах і в роки Першої світової війни.
Місця, пов’язані з богом Крішною. Враджа – це область, де 5 200 років тому Крішна творив свої земні діяння. Враджа – це коло діаметром приблизно
У Нандагаоні ми побачимо храм Нандаграма, у якому встановлені два Божества Крішни і Баларами, храм Нарасимхадіви і озеро , яке міститься у підніжжі пагорба.
У Варшані на вершині одного з пагорбів розташований храм Ларілі Лал, храм закоханих, де поклоняються Божествам Радхі Крішні. В невеликому храмі Майур Кутирьов ви побачите зображення, на яких Крішна танцює, як павич. На прилеглому до храму пагорбі розташований інший храм – Кушал Бехар, що звів на початку минулого століття один із правителів Джаяпура.
Говардхан – пагорб, розташований неподалік міста Вріндавана. У вайшнавізмі Говардхан і навколишню територію вважають священними і вони є важливими місцями паломництва.
Радга-кунд – місто в окрузі Матхура. Розташований тут священний ставок Радга-Кунда – найсвятіше місце у Всесвіті для послідовників індуїстській традиції гаудія-вайшнавізму.
Матхура – давнє місто Індії, одне із семи священних її міст, найбільший центр паломництва. У давнину Матхура була центром буддизму, з двадцятьма монастирями і трьома тисячами ченців, які там проживали. Але протягом VIII ст. індуїзм почав витісняти буддизм. Крім храмів у Матхурі є Археологічний музей, один із шедеврів якого – пам’ятник Будді V століття.
Вриндаван називають “містом 5 000 храмів” – за деякими підрахунками, це кількість храмів, що існують у місті, більшість з яких присвячені поклонінню Радга-Крішні. Вриндавана – святе місце паломництва для послідовників вайшнавізму зокрема й індуїзму загалом. У крішнаїзмі Вріндавану вважають священним місцем.
Агра. Тадж Махал – монумент, розташованих за два кілометри від Міста Агра, на березі річки Джамна. Імператором Шах Джахан Мугалом збудував його як мавзолей для своєї персидської дружини Мумтаз. Будівництво тривало 22 роки (з 1630 по 1652 рік).
Червоний форт – оборонна споруда в місті Агра, що в епоху імперії Великих Моголів було резиденцією правителів. Розташований над річкою Ямуна всього за
Усипальниця Ітемад-уд-Даули. Вона розташована в центрі Персидського парку, вражаючи витонченістю ліній і ретельністю обробки. Норджахан, дружина Джахангира, побудувала її для своїх батьків. Невелика за розміром гробниця на підступах до Тадж-Махалу чудово відображає смак і розум обдарованої імператриці. Теплі тони жовтого мармуру контрастують з білими і чорними узорами, а мережані мармурові панелі й багата мозаїка з самоцвітів по жіночому ніжні та чудові.
Сикандра відома як місце останнього захоронення Акбара. Імператор почав будівництво власного меморіалу – мавзолею з червоного пісковику посеред Чахар-багх, парку квадратної форми, ще за життя.
У садах Сикандра спокійно гуляють антилопи, невеликими групами граються мавпи. Сикандра – мавзолей Акбара, тут поєднана архітектурна комбінація індуїстської, мусульманської і перської архітектури.
Мечеть Джама Масджид – найграндіозніша храмова споруда Азії.
Старовинний форт Гваліор і джайнинські храми. Гваліор – славетне місто в штаті Мадхья-Прадеш, де на вершині пагорба розташований наймальовничіший в Індії форт. Сучасний вигляд форт отримав 500 років тому. Фортифікаційні споруди на цьому місці споруджували останні півтори тисячі років. Стара цитадель з піщанику, з храмами та палацами, міститься на краю плато. Крім того, вздовж дороги, що веде до форту, красуються стародавні джайнинські печерні храми та скульптури джайнинських святих. Також тут варто побувати в Археологічному музеї, видовбаному в скелі. Наступного пам’яткою міста є зразок неймовірного кітчу – палац Джай Вілас, що належить місцевій правлячій сім’ї Скіндіа.
Орчха в буквальному перекладі – “заховане місце”, безумовно відповідає своїй назві. Це покинуте середньовічне місто, колишня столиця Бундельської династії, з його храмами, закинутими палацами, що заросли бур’янами, являє собою справжню архітектурну цінність, забуту на берегах річки Бетви.
Радж Махал. Великі королівські апартаменти, підняті балкони і перехресні ходи симетрично розташовані на поверхах з усіх чотирьох сторін, їх прикрашають вежі та павільйони з куполами; апартаменти, що виступають в середину чотирикутника на першому поверсі, належали найулюбленішим королевам.
Махал Раджів Правіну – маленька, двоповерхова цегляна резиденція, що побудував раджа Індрамані в середині 1670-х рр. для своєї наложниці. Обдарована поетеса, музикантка і танцівниця Рай Правіну зачарувала могольського імператора Акбара.
Джахангір Махал. Пам’ятник Орчхі, що викликає найбільше захоплення – Джахангір Махал – був побудований Бір Сінгхом Део як і монументальний привітальний дар могольському імператорові, коли у XVII столітті він прибув сюди з державним візитом. Цей палац має незліченну кількість вікон.
Шиш Махал (Палац дзеркал). Побудований на початку XVIII століття. Шиш Махал спочатку планували як ексклюзивну сільську резиденцію для місцевого раджі Удайта Сінгха. Побілений в один шар і позбавлений більшості своїх перських килимів та антикваріату, палац мало зберіг від своєї колишньої пишноти, хоча з його верхніх терас і веж, як і раніше відкриваються чудові краєвиди.
Околиці селища. На території селища на пагорбах міститься кілька цікавих пам’яток, які нагадують про колишню значущість цього місця.
Датія. Колишня столиця Бундела, оточена численними озерами, відома ефектними палацами. Побудував її Бір Сінгх Део в період розквіту “золотого століття” Бундельської династії. Величний багатоповерховий палац вважають одним із найпрекрасніших будівель раджпутів в Індії. Палац Нарасінг Дев стоїть в північній частині міста. Безліч галерей переплітаються, є кімната для гри в шахи, непогано збереглися настінний і настельний розписи. Махараджа розмістив по кутах палацу покої своїх дружин, а в центрі – власні покої.
Джхансі. Місто прославилось вражаючим фортом і героїнею Рані Лакшібаі, загиблої на чолі своїх військ у боротьбі з англійцями в 1858 р.
Сонагірі. Комплекс з 77-ма джайнинськими храмами, у який можна потрапити через жваве паломницьке поселення. Сонагірі – центр джайнинського паломництва секти Дігамбар (одягнені світлом), представники якої проповідують відмову від власності і віру в те, що лише чоловіки здатні досягти мокші.
Кхаджурахо, Національний парк Панна. Блискучі індуїстські храми Кхаджурахо, бездоганно відновлені після майже цілого тисячоліття занедбаності та забуття, входять до низки найвизначніших з усіх історичних монументів Індії. Широко відомі насамперед завдяки вишуканій чуттєвості та відвертому еротизму своєї скульптури, вони були побудовані між Х і ХІІ століттями і є найбільшим архітектурним досягненням Чандельської династії. Вишукана складна скульптура самих храмів – серед яких наймальовничішим є Кандарья, Махадева Вішванатха і Лакшмана всі вони належать до групи, відомої як Західна група. Доповнюючи красу всього ансамблю, храми ледь помітно змінюють колір протягом дня, роблячи перехід від теплого рожевого відтінку на сході сонця до білого під сонцем і знову теплому рожевому при заході.
Археологічний музей цікавий головно своєю видатною скульптурою танцюючого Ганеші з великим круглим животом, хобот якого погойдується, створюючи повну ілюзію руху. Кхаджурахо перетворюється з досить сонного місця на вируючий епіцентр подій під час місяця пхальгун (лютий/березень), коли Маха Шівратрі приваблює прочан з усього регіону, щоб відсвяткувати весілля Шиви. У цей час тут проходить також одне з головних танцювальних заходів Індії – Кхаджурахський фестиваль танцю, на якому представлені всі види класичного танцю, а деякі концерти влаштовують на чудовому тлі Західної групи.
Національний парк Панна славиться пантерами, тиграми, оленями і антилопами. Він розташований серед скелястих пагорбів і ущелин, покритих переважно чагарниками. Через парк на північ протікає, у напрямку до Гангу, річка Кен, скелясті острівці посеред якої оголюються під час спекотного сезону, у річці живуть два основні види індійських крокодилів: магера і довгорилий гавіал.
Варанасі. Храм Дурги. Тут поклоняються Богині-Матері. Цей храм з червоними стінами розташований біля басейну, що називається Дурга Кунда. У народі цей храм часто називають Мавпячий храм (через велику кількість мавп, які збираються навколо нього).
Варанасі. Золотий храм найсвященніший храм Варанасі. Легенди свідчать, що храми під різними назвами – Аді Вішвешвар, Авімуктешвар, Омкарешвар – перебували на цьому місці вже багато тисяч років. У Пуранах – стародавніх священних книгах, написаних між V століттям до н. е. і V століттям, згадано, що на цьому місці стояв величезний храм Мокшавілас. У XII столітті його знищили мусульманські армії. Його відбудували заново, але в XIII столітті він був знову стертий з лиця землі армією султана Радзі. Нинішній храм був побудований в 1785 році, тільки на позолоту куполів було використано
Сарнатх. Археологічний музей містить велику колекцію скульптур з Сарнатха і його околиць. Тут зберігається і левова капітель Ашоки, і скульптури, що відноситься до періоду Мауро, Гуптів і Кушанскої імперії.
Дхармараджіка Ступа. В основі ступи лежить зелена мармурова скринька, повна людських кісток і цінних предметів, а також перли і золоті пластини. Вважають, що ця ступа також зазначає місце проповіді Будди. Споруду ступи відносять до періоду правління Ашоки у ІІІ ст. до н. е., але після цього її шість разів перебудовували, останній раз у ХІІ столітті. Неподалік розташований джайнинський храм традиції Дігамбар (одягнених небом) 1824 року побудови.
Храм Мулагандхакуті – це сучасний храм, що побудувало Товариство Махабодхі в 1931 році. Срібна скринька у храмі, кажуть, містить справжні реліквії Будди. Храм має цікаві фрески, що зображують життя Будди, роботи відомого японського художника, виконані в 1936 році. Поряд із храмом росте дерево Бодхи, пересаджене з Шрі-Ланки. Воно є нащадком того дерева, під яким сидів Будда в Бод Гайї, коли досяг просвітління. Дочка Ашоки відвезла паростки дерева Будди на Шрі-Ланку, а потім відростки цейлонського дерева були висаджені тут. Тут розташовані ще 5 сучасних буддійських храмів: китайський, тибетський, бірманський, японський і тайський.
Ступа Дхамек – стародавня пам’ятка буддійської архітектури. За переказами, саме тут Будда виголосив свою першу проповідь після досягнення просвітління, тим самим запустивши Колесо дхарми. На відзначення цієї події імператор Ашока спорудив тут одну з найраніших ступ в 249 р. до н. е. Від цієї споруди залишилися лише нечисленні рельєфи. Існуюча будівля зведена на поч. VI ст. Її висота –
Фатехпур Сікрі, Національний парк Кеоладео. Мертве місто (Fatehpur Sikri) – це резиденція Великого Могола Акбара, заснована в 1569 р. Будівлі відрізняються поєднанням традиційних індійських і індо-мусульманських зразків архітектури. Фатехпур Сікрі з казковою швидкістю Акбар перетворив з пустельної височини, де бігали тільки звірі, на місто з садами і витонченими будівлями. Місцевим майстрам дозволили надати багатьом будівлям рис, характерних для джайнинських і індуських храмів. Цей індуський вплив особливо позначився на архітектурі палацу Джорж Бай в Фатехпур Сікрі.
Національний парк Кеоладео створений у 1981 році (до цього, від 1965 року – заповідник). Охороняє природні комплекси боліт і озер, що були з 1850-х років мисливськими угіддями раджів князівства Бхаратпур. Цікавий головно багатою фауною, особливо птахами, яких тут налічується близько 350 тис. особин майже чотирьохсот видів. Серед них пелікани, ябіру, рідкісні журавлі-стерхи, чаплі, качки, баклани, змієшийка, лелеки, колпіци, ібіси, а також хижаки – орли, соколи, яструби й сови. Велика кількість пернатих у Кеоладео вражає: деколи на одному дереві гніздиться до дев’яти видів птахів. Крім того, тут мешкають різні види оленів, дикі буйволи, антилопи, макаки-резуси, шакали, мангусти, дикі коти, смугасті гієни та індійські видри. Плазуни представлені черепахами, тигровими пітонами і різними отруйними зміями, включаючи кобру.
Джайпур. Амбер форт – фортеця-палац, класичний приклад романтичного Раджастханського форту, стоїть на терасованому плато біля південно-західного підніжжя гори. На вершині розташована фортеця Джайгарх (форт Перемоги), що охороняє підступи і до Амбера, і до гори Джайпур, що розташована по інший бік. Амбер зусібіч оточений пагорбами, по гребенях і вершинах яких нескінченною змійкою в’ється на багато кілометрів фортечна стіна з валами і вартовими вежами.
Палац Джаі Нівас зведений з найчистішого білого мармуру і своїми елегантними обрисами нагадує знамениті павільйони могольських імператорів форту в Агрі. У Джаі Нівас розташовані Шиш Махал (Дзеркальний палац) і Яш Мандір (Кімната слави), диван-і-кхас, стіни якого покриті різними малюнками.
Міський палац – колишній палац махараджі, що займає сьому частину обнесеного стіною стародавнього міста. Це сплав двох архітектурних стилів – раджпутського (Раджастану) і могольського (Мугхал). До комплексу входять Чандра Махал, храм Шрі Говинд Дев і музей. У палаці розміщується музей з чудовим зразками костюмів і зброї, художня галерея з колекцією мініатюр і килимів.
Бірла Мандір, також відомий як храм Лакшмі Нараян. Це індуїстський храм – дуже світлий та красивий. Як можна здогадатися з назви, головні божества храму – Вішну і його дружина Лакшмі, але в храмі представлені й інші боги – Шива, Дурга, Ганеша і Хануман. При Бірла Мандір є невеликий доглянутий парк, у якому міститься маленький храм Шиви.
Джантар Мантар – обсерваторія, збудована в 1727–1734 рр. Це найбільша з п’яти обсерваторій, побудованих в Індії. Інструменти для вимірювань відрізняються колосальними розмірами. Наприклад, сонячний годинник Джантар-Мантар вважають найбільшими в світі (
Храм Брахми – єдиний на всю Індію.
Хава Махал або Палац Вітрів став символом Джайпуру. Це п’ятиповерхова будівля з рожевого каменю, прикрашена колонами і балконами, була збудована в 1799 році. Хава Махал є частиною міського палацового комплексу, куди входить також побудований наприкінці XIX століття Мубарак Махал, Гостьовий палац. Хава-Махал – п’ятиповерхове гаремне крило палацового комплексу джайпурського махараджі, побудоване з рожевого пісковику у формі вінця Крішни не пізніше 1799 року. Фасад будівлі пронизаний 953-ма крихітними віконними отворами, через які проникала прохолоди в спекотні дні. Звідси назва споруди – “палац вітрів”. Хава-Махал – головна туристична визначна пам’ятка Джайпуру і одна з найвідоміших пам’яток раджпутської архітектури.
Джайпуп. Озеро Пушкар. У воду паломники-індуси кидають пелюстки лотоса і плоди кокоса – жертва Брахмі. Від цього весь берег всипаний пелюстками, виглядає гарно. У воді паломники купаються – хто голяка, хто топлес.
Вартість екскурсії – 999 євро.
У вартість ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом єврокласу, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування, проживання.
У вартість НЕ ВХОДИТЬ: харчування, вхідні квитки.
Виїзд зі Львова: (ЖД Вокзал) в п'ятницю о
Приїзд до Львова:в неділю орієнтовно о
Наши популярные туры: