Хорватія

Детальніше про Хорватію

Держава на півдні Центральної Європи та заході Балканського півострова, колишня союзна республіка в складі Югославії, що стала незалежною в 1991 р.

Яка столиця Хорватії?

Столиця Хорватії: Загреб

Міста Хорватії: Спліт, Рієка, Осієк.

Площа: 56 542 км.

Населення Хорватії

Населення Хорватії: 4,5 млн осіб (1999)

Яка мова Хорватії?

Мова Хорватії: хорватська

Релігія Хорватії: католики (87,8%), православні (4,4%), мусульмани (1,3%)

Аеропорти: Загреб, Спліт, Дубровник

Рельєф Хорватії: хорватське Адріатичне узбережжя — порізане численними островами : тут знаходиться 1185 островів та острівців. Острови: Црес, Хвар, Паг, Корчула. Найбільші півострови — Істрія та Пелєшац, найбільша затока — Кварнер.

Клімат Хорватії: на території Хорватії виділяють два типи клімату: на узбережжі Адріатичного моря — середземноморський, с жарким та сухим літом, і теплий та вологий зимою, в середині країни — помірно континентальний, з холодною зимою та помірно теплим літом.

Віза у Хорватію

Для в'їзду до країни необхідна хорватська віза.

Закордонний паспорт (термін дії не менше 90 днів на день прибуття до України), 2 кольорових фотографії, анкетні дані, довідка з місця роботи.

Для дітей, що виїжджають без батьків або з одним з батьків, необхідна нотаріально завірена згода батьків.

Віза відкривається протягом 3-7 днів. Вартість візи — $26.

Взяти до уваги

Діти, що досягли 14-річного віку зобов'язані мати особистий закордонний паспорт. При проїзді поїздом, автобусом або автомобілем потрібна транзитна віза Угорщини.

Митниця у Хорватії

Заборонено ввезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, боєприпасів, антикварних предметів, наркотиків і предметів, що завдають шкоди озоновому шару. Заборонено ввезення без спеціального дозволу предметів, що є художньою або колекційною цінністю. Іноземна валюта вільно ввозиться і вивозиться, місцева — до 2 тис. кун. Безмитно до Хорватії можна ввозити: міцні алкогольні напої — 1 л, вино — 2 л, сигарети — 200 шт., сигари — 50 шт., тютюн — 250 г, парфумерії — 50 мл, речей в межах особистої потреби — на суму до 300 кун.

Взяти до уваги

При купівлі товару більш ніж на 500 кун. можна повернути ПДВ при виїзді з країни. Для цього на митному пункті необхідно показати закордонний паспорт, чек з магазину та товар.

Важливі телефони у Хорватії

Посольство України в Хорватії в Загребі: 385 (1) 461-62-96

Пожежна служба 93

Поліція 92

Швидка допомога 94

Яка валюта у Хорватії

Куна — офіційна валюта Хорватії. Іноземну валюту можна поміняти в банках, обмінних пунктах, на пошті, а також в готелях. Банки працюють з 7:00 до 19:00, в суботу до 13:00, чергові банки у великих містах працюють щонеділі. У містах є банкомати.

Взяти до уваги

При обміні валюти, як правило, беруть комісію 1-1,5%.

Транспорт у Хорватії

Найпоширеніший вид громадського транспорту — автобус, а в Загребе та Осієці ще і трамвай. Квитки ($0,65) продаються в салоні або в газетних кіосках. Діють денні проїзні квитки (денна карта) на всі види транспорту ($1,75). Тариф при посадці у таксі — $2,4 плюс по $0,96 за кожен кілометр, за кожне місце вантажу — $0,16. Поїздки з 22:00 до 5:00, а також у вихідні та святкові дні оплачується на 20% дорожче.

При оренді авто необхідно показати водійське посвідчення міжнародного зразка і кредитну картку.

Взяти до уваги

У Загребе можна скористатися туристичною «Загреб-кард», яка надає необмежену кількість поїздок на автобусі першої зони, а також на трамваї, підйомнику і канатній дорозі, купівлю квитків в музеї та зоопарк (знижка 50%), на концерти, в театри та оперу (знижка 20%), а також дає право на знижки в магазинах, ресторанах і в пунктах прокату автомобілів. «Загреб-кард» дійсна 72 години та стоїть 60 кун.

Готелі у Хорватії

Більшість готелів — 3* і 4*, 5* мало. Харчування — в основному сніданки або напівпансіон. All inclusive практично немає, за винятком декількох готелів

Молодь може розміститися в дешевих хостелах. Вони є в Загребі, Задарі, Кулі, Шибенику і Дубровнику. Дуже популярні приватні пансіонати та вілли.

Електропостачання у Хорватії

Напруга в мережі 220 В, частота 50 Гц. Розетки європейського стандарту.

Безпека у Хорватії

Хорватія вважається за одну з найблагополучніших країн Європи, що до криміногенної ситуації. Рівень злочинності досить низький, проте існує вірогідність стати жертвою грабіжників в місцях великого скупчення людей. Цінні речі, великі суми грошей і документи бажано залишати в сейфі готелю.

Шопінг у Хорватії

Магазини відкриті з 8:00 до 20:00. На узбережжі, особливо під час туристичного сезону, режим роботи може змінитися: з 6:00 до 12:00 і з 17:00 до 20:00 або 22:00. У неділю працюють тільки великі супермаркети. Традиційні хорватські сувеніри — вироби з шерсті, кераміки, маленькі копії античних амфор, або кам'яні макети древньохорватських будинків, вишивка. Крім того, шовкові краватки, мережива з острова Паг і сир пашкі.

Їжа у Хорватії

Національна кухня в кожній області країни має свої особливості. Популярні страви — далматинець або істрінський пршут (в'ялене м'ясо), пашський або лічський сирий, овечий сир, славонський кулен (вид ковбасок), знамениті самоборські або загорські чешновки (ковбаски), свіжий сир зі сметаною. Також країна знаменита великим вибором чудових сухих вин: на півночі — білих, а на півдні — червоних. Варто покуштувати та місцеве пиво.

Взяти до уваги

У Хорватії кращі на Середземномор'ї сорти риб, рак, омарів і устриць. Блюда з них готують на оливковій олії з додаванням середземноморських приправ.

Ресторани

Обід або вечеря в ресторанах (стандартне хорватське меню — салат, перша і друга страви) порівняно недорогі. Якщо на столі стоять спиртні напої або високоякісне вино — $20, місцеве розливне вино — $12-15, мінеральна вода або пиво — $10. У разі замовлення морепродуктів вартість обіду складе $25-30, а любителі лобстерів заплатять приблизно $50 на людину. На набережних багато кафе і барів. Практично у всіх прибережних ресторанах кухарі добре готують лангустів і устриці, зубатку і навагу.

Чайові у Хорватії

Чайові в Хорватії заведено давати як подяку за хороше обслуговування в готелях, ресторанах, таксі, а також екскурсоводам. У ресторані, якщо плата за обслуговування не зазначена  в рахунку, чайові складають близько 10% від суми. Краще не залишати гроші на столі, а віддати офіціантові особисто в руки. Якщо вартість обслуговування зазначена  в рахунку, то чайові не обов'язкові. У барах і таксі заведено округлювати суму рахунку, залишаючи на чай дрібні гроші.

Наші популярні тури

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур в Карпати на тиждень 2. Стежками Гуцульщини