Єгипет

Інформація про Єгипет

Держава на північному сході Африки та Синайському півострові в Азії (близько 6% території).

Столиця: Каїр

Міста: Хургада, Шарм-ель-Шейх.

Площа: 1 001 449 км2.

Населення: 81,714 млн людей.

Мова: стандартна арабська мова.

Релігія: 90% мусульмани, 10% християни.

Аеропорти: Каїр, Луксор.

Де знаходиться Єгипет

Більша частина Єгипту розташована на околиці стародавньої Африканської платформи, не сильно збуреної складкоутвореннями, тому рельєф країни в основному рівнинний.

Клімат Єгипту

Середня температура влітку коливається від 27-32°С влітку і до 43°С на узбережжі Червоного моря, в цю ж пору року. Середня температура в зимовий період коливається від 13 до 21°С, а в поодиноких гірських районах (здебільшого Сінаю) опускається до нульової відмітки.

Віза в Єгипет

Туристи, що вилітають в Хургаду або Шарм-ель-Шейх прямим чартерним рейсом, оформляють візу в аеропорту. Вона коштує $15 і дає право на одноразовий в'їзд до Єгипту і безперервного перебування в країні протягом одного місяця. Паспорт повинен мати не менше двох вільних сторінок (розгортка) для проставляння візи. Дітей до 12 років вписують в паспорт батьків (матері). Їх віза не оформляється. Діти, що мають власний закордонний паспорт, оплачують ті ж $15. Якщо дитина летить з одним з батьків, потрібний нотаріально завірений дозвіл іншого. Офіційно термін дії закордонного паспорта повинен перекривати плановану дату повернення на 3 місяці. Безвізовий транзит заборонений.

Туристам, що вилітають прямо до Каїра, віза відкривається в посольстві без особливих проблем за 2-3 дні. Вартість оформлення — $30.

Митниця

Предмети особистого вжитку можна ввозити та вивозити без митної декларації.

Декларуванню підлягають відеокамери. Туристи старші 20 років можуть провозити з собою до 1 л спиртних напоїв і 2 л пива, старше 15 років — 200 сигарет або 50 сигар. Заборонено ввезення аудіо- і відеотехніки, електротоварів. Вивозити з Єгипту дозволяється товари на суму до 200 єгипетських фунтів. Заборонений транзит наркотичних речовин, зброї та антикваріату, предметів старовини та мистецтва. Ввезення і вивіз іноземної валюти не лімітується, але має бути задекларований. Ввезення і вивіз національної валюти обмежене (не більше 20 фунтів на одну людину).

У відділеннях банків при аеропортах, що працюють цілу добу, при виїзді з країни можна поміняти єгипетські фунти на долари, пред'явивши обмінні квитанції.

Єгипетські прикраси

Строго забороняється вивозити з країни черепашок і шматочки коралових рифів, опудала крокодилів і слонову кістку. Купивши ці товари як сувеніри, необхідно обов'язково зберегти чек з магазина, інакше туристові загрожує штраф понад $1000.

Необхідні телефони

Посольство України в Єгипті у Каїрі: 20 (2) З78-68-70, 378-68-71

Пожежна служба 125

Швидка допомога 123

Поліція 122

Валюта Єгипту

Банки працюють з 10:00 до 14:00 і з 18:00 до 21:00, вихідні — п'ятниця і субота. У кожному великому готелі зазвичай є своє відділення банку.

Єгипетські фунти вільно обмінюються на долари та іншу конвертовану валюту в банках, обмінних пунктах, готелях і аеропортах. Не варто обмінювати гроші на вулиці.

Взяти до уваги

При обміні валюти документи пред'являти не треба. Комісія за обмін не береться.

Транспорт Єгипту

На курортах Єгипту вздовж узбережжя ходять маршрутні мікроавтобуси — вночі з інтервалом в 10 хвилин, а вдень — один за одним. Це найзручніший транспорт. Проїзд зазвичай коштує 1 фунт.

Таксі можна зловити в будь-якому куточку міста. На курортах їх можна замовити за 15-20 фунтів вдень і 20-25 фунтів — вночі. І в маршрутних автобусах, і у таксі необхідно обов'язково заздалегідь домовитися з водієм про суму оплати. У Каїрі в центр міста можна добратися за 3 фунти, з центру до пірамід — за 10 фунтів, з центру до аеропорту — 15-20 фунтів. У Луксорі та Асуані поїздка через все місто коштуватиме 4-5 фунтів.

У Каїрі є метро. Влітку воно працює до 1:00. Квитки коштують від 60 піастрів до 1 фунта.

У Єгипті розвинена мережа залізниць. Всі поїзди з Каїра відправляються з вокзалу Рамзес. VIP-поїзда компанії Torbini йдуть до Александрії о 8:00, вартість квитка - 22-32 фунти. Звичайні поїзди відправляються 5 разів на день, вартість квитка — 17-22 фунти. Найдорожчі поїзди, що їдуть до Луксору та Асуана, — Wagonlits sleepers. У них обов'язкові вагони-ресторани та зручні спальні місця. Квиток в один бік коштує 400-500 фунтів. Не такі комфортабельні поїзди Faransawi пропонують поїздки за 200-300 фунтів.

Варто зауважити

Домовлятись про ціну у таксі потрібно до поїздки. Торгуючись, можна зменшити ціну у 2-3 рази.

Готелі

Більшість готелів мають власні пляжі. Користування лежаками, парасольками, пляжними рушниками — безкоштовне. Як правило, у готелі є основний корпус (3-5 поверхів), а також одноповерхові або двоповерхові котеджі типу бунгало. За винятком деяких готелів 5*, в номерах немає ванни — тільки душ. Готельна мережа Hilton представлена трьома готелями, декілька готелів у Marriott, Sheraton, Moevenpick, Swisshotel і Meridien. Багато хто з них зручно розташований в центральній частині міст. Практично всі готелі мають дайвінг і аквацентри, де можна узяти напрокат маски, ласти, акваланги, водні лижі, велосипеди, мотоцикли та дошки для серфінгу. Харчування переважно організоване за принципом шведського столу, але можливо та обслуговування по меню. Базовий режим харчування — сніданок або напівпансіон. Асортимент шведського столу досить різноманітний, до нього входять страви національної і європейської кухні.

Взяти до уваги

Єгипетські курорти оточені пустелею, тому на достаток фруктів розраховувати не доводиться. Напої під час вечері оплачуються додатково. Всі імпортні алкогольні напої коштують дуже дорого, місцевого виробництва — значно дешевше.

Електропостачання

Напруга в мережі 220 В, частота 50 Гц. Розетки європейського типу.

Безпека

Не рекомендується пити воду з-під крану, прохолодні напої в розлив, зловживати алкоголем, фотографувати військові об'єкти, брати шматочки  історичних пам'ятників, зрізати та пошкоджувати корали, брати на пляж великі суми грошей. У шортах і майках бажано ходити тільки в курортних зонах.

Шопінг

Зазвичай магазини відкриті з 9:00 до 20:00 з перервою на обід з 14:00 до 16:00. Вихідний день — п'ятниця. Всюди є ринки. У Каїрі можна купити все, чим славиться Схід: спеції, парфумерію, золото, срібло, килими, вироби з міді та бронзи, шкіри, скла, кераміки. Вибір тканин, зокрема знаменитої єгипетської бавовни, найбільший на вуличних ринках, ніби Векелатель-балах, музичних інструментів — на вулиці Мохаммеда Алі. Краще місце для придбання античних і сучасних виробів з міді та латуні — спеціалізований ринок в Касаба, біля Хан Халілі. Один з кращих ювелірних магазинів — Сак-ель-саха на Хан Халілі. Тут можна купити традиційні прикраси — намиста, сережки, браслети. Найрізноманітніші ювелірні вироби можна знайти в Каїрі на Абдель Калік Сарват. У Луксорі базар коштовностей знаходиться відразу за мечеттю, на північ від готелю Luxor. У Асуані прикраси продаються в магазинах на ринку. У курортних зонах переважної більшості магазинів не має фіксованих цін. Потрібно торгуватися, і чим твердіше наполягати на своїй ціні, тим більше пошани буде з боку продавців.

Взяти до уваги

Будь-які покупки в магазинах Duty Free можна зробити тільки протягом перших 24 годин після приїзду. Спиртні напої можна придбати в Duty Free усередині аеропорту з розрахунку 3 пляшки на людину, сигарети, парфумерію та інші товари безмитної торгівлі на суму до $200. Покупки зверху вказаної суми оподатковуються. Всі покупки реєструються в паспорті туриста.

Їжа

Основними в єгипетській кухні є овочі, рис, боби, баранина і яловичина, майстерно приправлені спеціями. Рослинну олію, жири, мед і цукор використовуються удосталь. У арабській кухні є декілька своїх варіантів швидкої їжі, серед яких найбільше поширені шаверма і сендвічі з фалафелем (невеликими котлетками з жовтого гороху).

Для ласунів в Єгипті справжній рай: тістечка з листкового тесту з горіхами та сиропом, запечена з цукром, медом і горіхами вермішель, пиріжки з сирною начинкою. Традиційним напоєм є каркаде, що добре втамовує спрагу.

Взяти до уваги

Їжа готується без води у власному соку або з додаванням масла. Вегетаріанські блюда представлені набагато ширшим, ніж м'ясні.

Ресторани

Харчування в ресторанах Єгипту дешевше, ніж в більшості європейських країн. В середньому обід коштує 15-60 фунтів. Є фаст-фуди — Mcdonald's, KFC, Pizza Hut та інші. Велика кількість кальян-кафе.

Пообідати за $10-20 також можна в ресторанах, піцеріях і снек-барах готелів.

Чайові

Чайові в межах 1 фунта за дрібні послуги заведено давати службовцям готелів і аеропортів. У ресторанах офіціантові зазвичай залишають 10% від рахунку.

Визначні пам’ятки

Мечеть султана Хасана, скульптура Рамсеса II, Єгипетський музей, Сонячна тура, Великий Сфінкс, некрополь в Саккара, Мастабі, Долина корольок, гробниця Тутанхамона, храм Луксорський, файюмський Лабіринт, колоси Абу-симбела, піраміда Хеопса, храм на острові Елефантін, скельні гробниці Анфуши, бедуїнське селище Ель-Аламейн, храм в Дендере, комплекс Рамсеса III в Медінет-Абу, оазиси Західної пустелі, руїни храму Амона в Агурмі, Долина мумій, гора Синай.

Пляжі

Пляжі, обладнані всім необхідним для відпочинку. Лежаки та парасольки, як правило, вже знаходяться на пляжі, відвідувачам видаються матраци та пляжні рушники під депозит (у дорожчих готелях). На деяких пляжах дно біля берега покрите уламками коралів, із-за чого входити у воду з берега не завжди зручно, на цей випадок існують понтонні містки. У таких пляжів є перевага: зовсім поряд з берегом знаходяться справжнісінькі коралові рифи, що підходить для дайвінгу.

Взяти до уваги

Абсолютно на всіх пляжах Єгипту можна узяти напрокат обладнання для водних видів спорту: як мінімум — ласти та маску з трубкою, а як максимум — катер і акваланги. Всі ціни договірні, торгуватися можна і, навіть, потрібно.

Розваги

Дайвінг в Червоному морі — одна з найпривабливіших розваг для туристів. І у Хургаді, і в Шарм-ель-Шейху практично у кожному готелі є клуб, де всі бажаючі можуть пройти курс пірнання з аквалангом. Тут можна отримати сертифікат міжнародного стандарту.

У багатьох готелях є команда аніматорів, що працює щодня з ранку до вечора. Протягом дня вони влаштовують конкурси, розіграші, спортивні програми для дітей і дорослих. Ввечері для клієнтів готелю проводяться безкоштовні розважальні програми: дискотеки, концерти, різні шоу-програми, танці живота. На території готелів знаходиться багато барів, ресторанів, клубів — як національних, так і європейських. У багатьох з них вечорами також влаштовуються різні шоу-програми. У національних кафе можна покурити кальян.

Наші популярні тури

Дводенний тур до Львова

Популярний тур на Говерлу

Тур поїздка в Карпати на тиждень