екскурсія унікальним Львовом
Ціна від 175 грн

Щопонеділка 10:00 або щодня від 4 осіб

 

Ми побачимо справжні вілли Львова. Потрапимо на територію колишнього концтабору для полонених Stalag-328, відвідаємо маєтки Івана Франка та Михайла Грушевського, прогуляємося подвір'ям палацу Потоцьких, побачимо величну Цитадель та побуваємо у львівському Новому Луврі.

Замовити екскурсію

Якщо ви шукаєте незвичайну екскурсію по Львову, обожнюєте старовинні фасади будівель та мрієте дізнатися більше про історичні вілли міста Лева – обирайте саме екскурсію вілли Львова. Під час цікавої та інформативної екскурсії ви побачите унікальний Палац Йосифа Франца, почуєте історію палацу Бєльських, відчуєте дух Каменяра в музеї та на віллі Івана Франка, відвідаєте музей Михайла Грушевського, замилуєтесь французьким класицизмом палацу Сапегів та дізнаєтесь моторошну історію оборонної цитаделі.

 

Ця екскурсія є ексклюзивною, тому відбувається нерегулярною. Якщо Ви хочете відвідати регулярні екскурсії, можемо запропонувати також:

Автобусна екскурсія Львовом (3 ГОДИНИ)

Автобусна екскурсія Львовом (5 ГОДИН)

7 Чудес Львова

Підземелля Львова

Музеї Львова

Вуличками давнього Львова

 
          Запис на екскурсію:
 

2-годинний маршрут: палац Корнякта — палац латинських архієпископів — палац Любомирських — палац Потоцьких — палац Бєльських — палац Сапегів — Цитадель

3-годинний маршрут: палац Корнякта — палац латинських архієпископів — палац Любомирських — палац Потоцьких — палац Бєльських — палац Сапегів — Цитадель — вілла Івана Франка — вілла Грушевського

Екскурсія колишніми палацами та віллами Львова

Екскурсія до палацу Корнякта

Палац Корнякта також відомий під назвою Королівська кам’яниця. А все тому, що свого часу тут було встановлено аттику з фігурою короля по центру.

І сталося це тоді, коли будівля була резиденцією Яна III Собєського. А це палац Корнякта пов’язують з підписанням історично значущого Вічного миру.

А внутрішнє подвір’я кам’яниці донині вважається одним із найпривабливіших дворів у Львові.

Які ще таємниці приховує палац Корнякта, та чому він називається саме так, ми дізнаємося під час екскурсії.

Екскурсія до палацу латинських архієпископів

Цій будівлі уже понад півтора століття. Вона дуже стримана і лаконічна у своїх формах та декорі. Але у стінах палацу латинських архієпископів причаїлося чимало історичних спогадів та цікавих переказів.

За роки свого існування у палаці були канцелярія та помешкання архієпископа, видавництво «Бібліотека релігійна», музей дієцезії ім.

Длугоша, військовий шпиталь, НДІ метрології та вимірювальних систем, а також Управління Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви.

Сьогодні тут також діє Архідієцезіальний Музей.

Екскурсія до палацу Любомирських

Це архітектурно багата та унікальні будівля, виконана у стилі бароко. Вона декорована відомими митцями Мартином Урбаніком і Себастіаном Фесінгером.

Тобто за скульптуру, оздобу і будівельні нюанси відповідали натхненні архітектори та скульптори.

Сьогодні палац Любомирських є місцем, де експонуються давні меблі, срібний та порцеляновий посуд з фондів Музею етнографії та художнього промислу.

Екскурсія до палацу Потоцьких

Палац Потоцьких називають розкішним і дуже харизматичним. А все тому, що будували його понад 30 років за проєктом талановитого французького архітектора Людвіга де Верні.

З палацом пов’язано багато цікавих історій. Для прикладу, саме тут колись планувалися тунелі для підземних трамваїв.

Наслідком цієї ідеї могло стати повне руйнування унікальної архітектурної пам’ятки. Сьогодні довкола палацу теж не вщухають дискусії щодо його збереження та доцільності функціонального призначення.

Поки що тут проводять щорічні книжкові форуми, організовують конференції та презентації, а також експонують інтер’єри та європейське мистецтво XIV-XVIII століття.

Екскурсія до Палацу Бєльських (Будинок Вчителя)

Ця вілла є архітектурною пам’яткою першої половини XX століття. За версією різних дослідників палацу приписують різні стилі – від неокласицизму до академічного модерну.

Достеменно відомо лише те, що точної дати першого будівництва палацу ніде не зафіксовано. Теперішній вигляд будівля отримала у 1921-1923 рр., коли її власниками стали відомі магнати Бєльські.

У часи Другої Світової війни палац був розділений: в одній частині проживала родина графа, а у другій прихисток знайшла спілка письменників УРСР.

Також у стінах палацу знаходилися й Обласний міжсоюзний будинок самодіяльної творчості, і Будинок вчителя, і Польський народний театр. Сьогодні в приміщенні вілли працює педагогічний музей.

Екскурсія до Палацу Сапегів

Колись палацу Сапегів пророкували славу Лувру. Коли в 60-х роках XX століття на околиці Львова почав зростати будинок у стилі бароко – ніхто не міг надивуватися такій сміливості забудовника.

Усі повторювали, що тут буде місцевий Новий Лувр, а пізніше почали називати будівлю «чарівною скринькою» за її невеликі розміри та унікальний стиль.

Сьогодні колишня заміська вілла Адама Сапеги знаходиться у центрі сучасного міста Лева і є приміщенням обласного Товариства охорони пам’яток історії та культури.

Вона не часто стає об’єктом екскурсій і даремно. Саме у цій будівлі можна побачити унікальну кам’яну різьбу фасадів, виконану майстрами вручну.

Палац Сапегів

Екскурсія до Цитаделі

Пам’ятка оборонної архітектури з багатогранною і моторошною історією. В Україні небагато залишилось таких внутрішніх укріплень фортеці, які, фактично, у воєнні часи були останнім рубежем оборони.

Львівська цитадель — це шість веж і будинок казарм. Сьогодні в одній із веж знаходиться готель.

Історія цитаделі починається у 1852, переживає страшні часи, коли німецькі окупанти розмістили у її стінах концтабір для полонених Stalag-328, і сьогодні продовжує своє існування як пам'ятка архітектури національного значення.

Цитадель Львів

Екскурсія в Музей Михайла Грушевського

Ще однією унікальною віллою є будівля Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, належав Михайлові Грушевському.

Його збудували водночас із віллою Івана Франка. Спорудженням обох керував архітектор Маркіан Заходний. Родина Грушевських мешкала тут до 1914 року.

Екскурсія в Віллу Івана Франка

Музей Івана Франка, який Ви відвідаєте в екскурсії вілли Львова, був збудований в «швейцарському» стилі та був помешканням відомого українського письменника-революціонера.

Він проживав тут у 1902 – 1916 рр. Віллу звели за менш ніж два роки під керівництвом будівничого Маркіана Заходного.

Примітно, що Франко не розкошував і жив у максимально скромних умовах: з пічним опаленням, освітленням гасовими лампами та в оточенні простих невибагливих меблів. Поринути у світ Каменяра зможете і ви.

Додамо лишень, що будинок зазнав реконструкції у 1963 році, коли змінили систему опалення.

музей Франка Львів

У вартість екскурсії Вілли львова НЕ ВХОДЯТЬ вхідні квитки в музеї

      Музей Івана Франка: дорослий/студентський/дитячий/ — 50/30/30 грн.
      Музей Михайла Грушевського: дорослий/студентський/дитячий/сімейний (2+1) — 50/30/20/100 грн.

Примітка* з правилами бронювання екскурсій у Львові можна ознайомитись за посиланням.

Замовити екскурсію