Поїздка у Грузію цього року стала для мене справжнім відкриттям. Група людей, які з радістю долучилися до поїздки, організованої моїм туроператором «Молодіжний туризм», також з неабияким задоволенням поринула у доброзичливу та дуже позитивну атмосферу Грузії.

Поїздка в Грузію

 
1 2 3
 

Отже, для того, аби відправитися у Грузію, спершу довелося добратися до Маріуполя, адже саме це місто є найкращою точкою для відбуття до сонячної країни. Вже у Маріуполі ми зустрілися з нашими водіями, які й подарували нам незабутню подорож. Один із них особливо запам’ятався нашим дівчатам, які були шалено вражені його джентльменськими манерами: він першим виходив із автобуса та подавав руку усім дівчатам, супроводжуючи цей жест усмішкою. Їхали ми двома мікроавтобусами, завдяки чому дорога зайняла значно менше часу, аніж передбачали. Адже перед поїздкою розраховували, що переїзд через Росію займе близько 20 годин, а вдалося справитися усього лиш за 13годин!

Alaverdi 1 Alaverdi 2 Alaverdi 3
 

Перше враження– кордон. На кордоні із Росією нам довелося стояти близько 6 годин. Незрозуміла агресія, чи навіть апатія прикордонників негативно позначилася на настрої молоді, яка була налаштована на максимально позитивний відпочинок. Але вже незабаром, перетнувши кордон із Грузією, ми відразу відчули, що потрапили до гостинної країни, про яку недаремно є стільки емоційних відгуків. Грузинський прикордонник навіть піджартував над одним із наших водіїв. Мовляв, «Невже ти мене не пам’ятаєш? Ми ж служили разом!» Як з’ясувалося опісля, водій мікроавтобуса, який перетнув кордон першим, познайомився із уже згаданим прикордонником та розповів йому про свого колегу та про його військову службу. От грузин і вирішив пожартувати))) Усі дружно посміялися, а потім нам побажали приємної подорожі та незабутніх вражень від Грузії. Ще однією кардинальною різницею між Грузією та Росією виявилися і працівники дорожніх патрулів. Проїжджаючи через Росію, нам ледь не на кожному кроці доводилося зупинятися. Вимагали якихось грошових зборів, звинувачували у порушеннях. На щастя, наші водії уже не вперше потрапляли у такі ситуації, а тому дуже скоро вирішували прикрі питання, залишаючи російських даішників, як то кажуть, «зносом». Мовляв, незнаюча людина тут може легко піддатися на такі хитрощі, коли з неї вимагають хабара за те, чого вона насправді не робила. Натомість, вже у Грузії ми дізналися, що тут про жодні безпричинні зупинки транспорту і мови не може бути, не кажучи вже про вимагання грошей – за це тут передбачена реальна кримінальна відповідальність.

 
1Kazbegi1 1Kazbegi1 1Kazbegi1 
 

Перші кілометри Грузією здивували перш за все краєвидами. Якщо спершу це була рівнина, то ближче до Кавказу раптово перед поглядом відкрилися стрімкі гори. Це зовсім не так, як у наших Карпатах, коли гори виринають поступово, а навпаки. А ще, на відміну від Карпат, гори тут лисі і пронизані тунелями, багато з яких використовують лише під час обвалів.

 
9906U Vali2 9907U Vali1 9909gori16
 

Уже за 20 км від кордону ми зробили свою першу зупинку та ночівлю– у приватному секторі баби Валі у м.Казбекі. Саме тут вдалося не лише відпочити з дороги, а й зануритися у культуру Грузії. Ми разом із господинею готували національні страви, співали пісень. Що більше, ми співали українських народних пісень, а родина баби Валі– грузинських.

 
10gori17 resize 11gori27 resize 12Majdanchik5 resize
 

А за вікнами відкривався чарівний краєвид на гору Казбек. Доречі, саме перед нашим приїздом у Грузію тут випав легкий сніг і нам вдалося стати споглядачами засніжених вершин грузинських гір. Із Казбекі ми вирушили до монастирського комплексу Давид– Гареджі.

 
14pereval2 resize Cinandali 2  17vivci3 resize
 

Дорогою часто зупинялися для того, аби сфотографувати красу Грузії. Що цікаво, до нас під’їжджали грузини на своїх авто і зупинялися для того, аби запитати, звідки ми, та побажати приємної подорожі і хороших вражень від їхньої країни.

 
18Vodosh2 resize 19Zupinka1 resize 20zupinka2 resize

 

По дорозі до монастирського комплексу нам також довелося спостерігати диво природи– два озерця симетрично розташованих по обидва боки дороги. От тільки одне із них виявилося мертвим, а інше – живим.

 
21Devid resize 22Devid resize 23Devid resize
 

Сам же монастирський комплекс– це висічені в скелях близько 20 монастирів, які охоплюють територію трьох районів Грузії- Гардабанского, Сагареджійского і Сігнахского. Але розповідати про цей комплекс- це нічого не варте, бо словами цього не передаси- його треба просто побачити. Повірте, настільки добре збереженої архітектурної споруди старовини вам бачити ще не доводилося! Єдине, що не приємно вразило– написи «тут був» Вася, Стьопа чи ще бознахто.

 
24Signahi resize 25Signahi resize 26Signahi resize
 

Як то кажуть, не обійшлося і без наших людей… Наступною нашою зупинкою стало місто кохання Сігнахі. Відразу з’явилося відчуття, що ми удома. Місто своєю старовиною та вуличками, викладеними бруківкою, дуже нагадало про рідний Львів. А ще, саме звідси відкрився неповторний вигляд на Алазанську долину.

 
28Telavi resize 29Telavi resize Alaverdi 3
 

На ночівлю ми поїхали в місто Телаві, яке славиться великим базаром на якому можна скупитись фруктами і вином, що ми наступного дня успішно зробили. Ввечері вирішили прогулятись містом з надією знайти ресторанчик, щоб повечеряти. З деякими пригодами ми все ж таки знайшли кафешку де і повечеряли і гостинні грузини пригостили нас вином. Дуже тішило те, що до українців грузини відносяться максимально позитивно і весь вечір пройшов в позитивних емоція, саме тут ми по-справжньому відчули гостинність грузинів і зрозуміли, чому цей народ так славиться своїми тостами. Повернувшись назад в готельний дім ми долучились до решти наших знайомих, які залишились тут і також познайомились з компанією грузинів з одного з столичних телеканалів, які ще раз нас переконали, що доброзичливість і харизматичність основні риси всіх грузинів.

 
31Telavi resize 34Telavi resize 33Telavi resize
 

Наступний день у нас був присвячений відвідуваням памяток, які збереглись з IV століття до цього часу у ідеальному стані. Спочатку ми з екскурсоводом прогулялись одним з найстаріших міст Грузії- Телаві, яке відоме з I-II століть н. е., і є центром грузинського виноробства, яке, зведено тут в культ.

 
35Alaverdi 3 resize 36Alaverdi 4 resize 37Alaverdi dvir resize
 

До наших днів дійшло багато важливих культурних пам'яток регіону: «Батоніс-ціхе» - фортеця в центрі міста, храм Алаверді, фортеця Гримі, монастирський комплекс Некресі.

 
38Gremi resize 40Gremi resize 39Gremi resize
41Nekresti resize 42Nekresti resize 43Nekresti resize
 

Після насиченого дня ми вирішили повечеряти у якомусь із грузинських закладів та скуштувати шашлика з баранини. Знайшли один затишний ресторанчик, зробили замовлення і поки його готували, вирішили оглянути місцину.

 
47obid resize 46Besedki resize 45Besedki resize
 

Вийшовши на вулицю, ми побачили дві альтанки, у яких відпочивали дві компанії. Побачивши гостей із України, одна із компаній відразу покликала нас достолу. Нас пригощали їхнім славнозвісним вином та шашликом. А коли офіціанти вийшли, аби покликати нас, інша компанія випередила їх і сказала, що, мовляв, якщо ми приділили увагу тим людям, то мусимо посидіти із ними. Винолилося рікою, а грузинські тости лунали один за одним. До речі, нам багато треба повчитися у грузинів щодо вміння виголошувати тости: вони багато піднімають бокали за духовні речі, за почуття і дуже легко висловлюють свої симпаті жінкам.

 
62Mcheta resize 63Mcheta resize 65Mcheta resize
 

Не менш пам’ятними стали і відвідини Мцхеті- культового і святого місця для кожного грузина. Це стародавня столиця Грузії. Такої кількості святих і культових місць, як у Мцхеті, немає більше в цілісінькій Грузії! Тому це древнє місто називають «Другим Єрусалимом». Гостювання у Мцхеті вкотре змусило нас подивуватися із давніх пам’яток, які дивом вціліли та до тепер знаходяться у надзвичайно гарному стані.

 
67Upliscihe resize 68Upliscihe resize 73Ananuri resize
71Gori resize 42Nekresti resize 70Gori resize
 

Проживаючи в Тбілісі ми їздили на екскурсії. Серед, яких були екскурсії в одне з найстаріших пещерних міст в містечку Уплісціхе, в місто, де народився Сталін і у фортецю Ананурі.

 
49Tbilisi resize 50Tbilisi resize 52Tbilisi resize
 

Останій день в Грузії був без екскурсій і ми цілий день гуляли по Тбілісі, так як проживали в самому центрі біля проспекту Шота Руставелі, ми були у вирі життя міста, хоча їхній ритм життя спокійніший, якщо порівнювати з нашим.

 
52Tbilisi resize 51Tbilisi resize 53Tbilisi resize
 

В історичному центрі «Старе місто» і на проспекті Руставелі зосереджені найбільш цікаві об'єкти історії та архітектури. Історичний центр Тбілісі «Старе місто» знаходиться біля підніжжя гори Мтацмінда, тут збереглись руїни середньовічних споруд: фортеці Нарікала, храму Метехі, Старовинних храмів «Норашен», «Джваріс-мама», «Бетлемі», «Метехі», палац цариці Даріджан «Сачин».

 
54Tbilisi resize 55Tbilisi resize 56Tbilisi resize
 

Майже всі будівлі в історичному центрі міста є історичні чи культурні пам'ятки. У центрі Старого Тбілісі знаходяться також Вірменська Апостольська церква,Синагога і мусульманська мечеть.

 
57Tbilisi resize 58Tbilisi resize 64Mcheta resize
 

Грузія залишила у кожного з нашої групи лише позитивні враження та яскраві емоції. Стільки доброзичливості та душевності, яку цій країні, мені не доводилося зустрічати ніде. А тому усім, хто ще не бував у Грузії, щиро раджу відвідати цей сонячний край. Повірте, воно того варте!!

 

Наші популярні тури:

Подорож в Індію (маршрут 2)

2 денний тур до Львова

Тур в Карпати на тиждень