Ціна екскурсії 70 грн.

Лиса гора, костел Марії Сніжної, храм св. Миколая, Костел і монастир Бенедиктинок, площа Старий ринок, церква св. Параскевії П'ятниці, вірмени княжого Львова, церква королівни Констанції.

Щочетверга 10:00-13:00

Зареєструватись
Запис на тур:

+38 (063) 307 45 66 Ірина

+38 (096) 633 29 98 Ірина

Екскурсія "Княжий Львів"

Екскурсія проводиться щочетверга 10:00-13:00, початок 10:00 пл. Ринок, 1 (вхід в Ратушу).

 
екскурсія княжий львів львівські екскурсії екскурсія по Львову

Лиса гора

Прогуляємось парком та відвідаємо Грот закоханих. У підніжжі замкової гори відвідаємо Святе джерело та пройдемося Хресною дорогою зі скульптурами мук Ісуса на шляху до розп’яття. Далі піднімемось на знамениту Лису гору, яка за численними легендами була місцем відьомських шабашів.

Німецький костел Марії Сніжної

Закладений німецькою общиною близько 1340 р. Саме цей храм започаткував марійський культ у Львові. Присвята храму пов’язана з однією з чотирьох головних базилік Рима – Санта Марія Маджоре, яка була першим європейським християнським храмом, присвяченим Діві Марії. Праворуч від входу до костелу містилась скульптура Діви Марії XVIII ст., її зображення присутнє на відомій літографії художника Йозефа Свободи (1865), яка на початку 1960-х років непомітно зникла. Храм розташований у єврейській дільниці Львова, що підкреслюють стафажні постаті єврейських торговців, які можна зауважити праворуч на першому плані.

Костел і монастир Бенедиктинок

Греко-католицький храм Усіх Святих Свято-покровського монастиря, збудований наприкінці XVI століття. Монастирський комплекс під Замковою горою нагадує укріплену фортецю. З потужних укріплень монастиря залишилася значна частина мурів. Стіни костелу підпирають могутні кам’яні контрфорси. Верхній ярус вежі, прибудованої до південної вежі, прикрашений різьбленням і завершується чудовим аттиком. Чистота стильових форм вежі ставлять її в перший ряд найкращих пам’яток ренесансу у Львові. Арки галереї мають білокам’яне обрамлення, над ними – ніші зі скульптурами. Зі старовинної Вічевої площі ви пройдете через стрункі, з бароковим завершенням, ворота. За ними – широке подвір’я з костелом і монастирськими будівлями. Спочатку все тут вражає настороженим оборонним настроєм, але водночас риси монастиря-фортеці дивним чином поєднані з архітектурною гармонією, співрозмірністю, затишком, спокоєм і оптимізмом.

Церква Св. Миколая

Є пам’яткою архітектури національного значення, одним із найдавніших храмів Львова, який відвідував ще сам князь Лев і планував бути похованим на цвинтарі біля нього. Але поховали його у Лаврові, де він прийняв чернечий постриг. Посвята храму святому Миколаєві, котрий є зокрема покровителем торговців, а також розміщення поблизу брами на старій торговиці (ринку), дають підстави вважати, що фундаторами храму були давні львівські купці. Існує однак й історична традиція, згідно з якою церква була придворним храмом, княжою усипальницею, і осередком громадсько-політичного життя раннього Львова. Традиція, ймовірно, навіяна княжим привілеєм наданим храмові.

Церква королівни Констанції

Храм Івана Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд княжого Львова. Був споруджений у другій половині XIII ст., вірогідно, для дружини князя Лева – угорської королівни Констанції, котра сповідувала католицизм. Храм неодноразово горів і його перебудовували. У сучасному вигляді постав вже у неороманському стилі після перебудови 1886 року за проектом Юліана Захарієвича. Після проведення реставраційних робіт тут у 1992 році влаштовано музейну експозицію. Під час екскурсії ви зможете відвідати цей музей, в якому, окрім великої кількості цікавих експонатів, розміщено панорамний вигляд міста.


церква Андрія Львів Вірменський Собор Львів Успенський собор Львів

Площа Старий Ринок

Найдавніша площа старовинного Львова, яка у XІІ ст. була центром давнього міста. Стародавнє планування цієї площі збереглося донині, але практично усі будівлі цієї площі зведені на зламі ХІХ – XX століття. За часів Данила Галицького – засновника Львова – ця площа була центром Львова. Писемні згадки про заселення цієї площі датовані XII століттям.

П’ятницька церква

Споруда була збудована у 1644 році на кошти молдавського господаря Василя Лупула, ознакою чого є вмурована у зовнішню стіну плита з гербом Молдавії. Церква Параскеви П’ятниці в документах згадана вже під 1443 роком. Храм має виразний оборонний характер, про що свідчить висока вежа з бійницями. Цінною мистецькою пам’яткою є один із найдавніших в Україні іконостас художника Федора Сеньковича, створений у середині XVII ст.

Вірменський катедральний собор (XIV – XV століття)

Унікальна пам’ятка східної культури на європейських теренах. Досконале поєднання архітектури вірменських святинь, романсько-готичного стилю Західної Європи і староукраїнського галицького зодчества. На подвір’ї церкви розміщене вірменське кладовище зі старими надгробками (XVI–XVII ст.) та дерев’яною каплицею “Голгофа” (XVIII ст.). Розташована на території історичного Львова, в тій його частини, де селилися вірмени.

Зареєструватись Наші популярні тури:
 

Тур вихідного дня у Львів

Тур в Карпати на тиждень

Інші екскурсії по Львову